تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت تحصیلی به کبک

۶ خرداد ۱۳۹۵
مهاجرت تحصیلی به کبک

کبک مهد زبان فرانسه و فرهنگ آمریکاست. کبک همچنین مرکز اصلی اقتصاد بر پایه دانش و تجارت بین المللی است. کبک محل تلاقی فرهنگ هاست و محیطی مهیج و ایمن دارد.سیستم آموزشی کبک، یکی از بهترین ها در آمریکای شمالی است.

با ورود به کبک برای تحصیلات از مزایای زندگی مناسب با احتیاجاتتان استفاده کنید. برای مثال، شما می توانید :

  • رشته مهندسی هوانوردی را در شهر پرجنب و جوش و مدرن مونترال بخوانید
  • جنگلهای اطراف Abitibi-Temiscamingue را جستجو کنید
  • علوم دریای را در Rimouski یاد بگیرید

هرساله، کبک پذیرای ۳۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی از بیشتر از ۱۶۰ کشور است.

سیستم آموزشی کبک

سیستم آموزشی کبک شامل تحصیلات پیش دبستانی، ابتدائی و متوسطه، تحصیلات فنی و حرفه ای، تحصیلات فنی و پیش دانشگاهی در سطوح دانشگاهی و کالج  است . سیستم آموزشی دولتی در کبک غیرنژادی است و به زبانهای فرانسوی و انگلیسی، که زبانهای تدریس در مدارس است، تعیین شده است. کبک همچنین شبکه ای از موسسات خصوصی دارد که برنامه های تحصیلی تصویب شده بوسیله دولت را ارائه می دهند.

تحصیلات فنی و حرفه ای در کبک

این نوع تحصیلات برای افراد جوان و بزرگسالی است که تمایل به ورود به بازار کار دارند. این تحصیلات، آنها را برای انجام شغلهای فنی و تخصصی آماده می کند. تحصیلات فنی و حرفه ای در سطح متوسطه از طریق انجمن های مدارس و مدارس خصوصی ارائه می شود و برای دانشجویانی طراحی شده است که تحصیلات متوسطه III یا IV (سال نهم یا دهم تحصیل) را با موفقیت به اتمام رسانده اند. برنامه تحصیلات فنی و حرفه ای به یک گواهی تحصیلات فنی و حرفه ای (AVS) ، دیپلم تحصیلات فنی و حرفه ای (DVS) یا گواهی تخصصی فنی و حرفه ای (AVS) می انجامد.

تحصیلات دانشگاهی در کبک

تحصیلات دانشگاهی، که اولین سطح تحصیلات عالیه است، برای دانشجویانی است که با موفقیت تحصیلات متوسطه خود را به اتمام رسانده اند. دانشگاه تحصیلات پیش دانشگاهی منظم را در یک برنامه تحصیلی دو ساله ارائه می دهد که منجر به تحصیلات دانشگاهی یا برنامه تحصیلی فنی سه ساله می شود که دانشجویان را برای ورود به بازار کار یا درخواست برای دانشگاه آماده می سازد. هردو مسیر به کسب دیپلم تحصیلی کالج (DCS) می انجامد.

تحصیلات دانشگاهی در کبک

تحصیلات دانشگاهی شامل برنامه مدرک کارشناسی (تحصیلات دوره لیسانس) که بین سه  تا چهار سال بسته به نوع رشته طول می کشد، برنامه مدرک کارشناسی ارشد ( سطح فارغ التحصیلی ) که یک تا دو سال طول می کشد، و برنامه Ph D (سطح فارغ التحصیلی ) که سه سال یا بیشتر طول می کشد، می باشد. اکثر دانشگاه ها برنامه های کوتاهی (مدارک، مدارک تحصیلات فارغ التحصیلی تخصصی) را ارائه می دهند. که زمانشان متغیر است.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات