تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت تحصیلی به کبک

۲۷ تیر ۱۳۹۵
مهاجرت تحصیلی به کبک

بعد از اخذ CSQ چه باید کرد؟

ادامه تحصیل

گواهی گزینش کبک (CSQ)  شرایط خاصی برای شما در کانادا ایجاد نمی کند. اگر برنامه تحصیلی کنونی شما تکمیل نشده است، شما می توانید تا زمان کسب دیپلم و تا زمانی که گواهی پذیرش کبک (CAQ) برای تحصیلات و ویزای تحصیل شما معتبر است، به تحصیلتان ادامه دهید .

درخواست CSQ  جزئی از فرآیند اقامت دائم به عنوان نیروی متخصص است. CSQ که برای شما صادر می شود بر اساس استعدادهای خاص شما و تمایل به ورود به بازار کار کبک به محض تکمیل برنامه تحصیلی است. بنابراین فرض بر این است که شما برنامه تحصیلی تمام وقت جدیدی را به محض اتمام تحصیلتان شروع نمی کنید.

ویزای کاری

اگر شما با موفقیت برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد تمام وقت را با کمترین زمان ۸ ماه در یک موسسه آموزشی واجد شرایط کبک تکمیل کرده اید، می توانید برای ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی به مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست دهید.

این حقیقت که شما CSQ دارید یا اینکه برای آن درخواست داده اید ربطی به واجد شرایط بودن شما برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی ندارد.

برعکس، به شدت توصیه می شود که در طول انتظار برای ویزای اقامت دائم برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید.

مهم

افرادی که در گروه نیروی کار متخصص  CSQ دارند، در کبک مقیم هستند و درخواستشان برای اقامت دائم در حال بررسی است، نیازی به کسب CSQ جدید قبل از درخواست تمدید یا تجدید ویزای کار ندارند. بنابراین کارفرما از مسئولیت تهیه نظرخواهی نیروی کار (LMO) معاف است .

برای سود بردن از این لغو قانون، درخواست ویزای کار شما باید همراه با یک کپی از CSQ ، پیشنهاد معتبر استخدامی و گواهی پرداخت هزینه های درخواست برای اقامت دائم یا تصدیق رسید باشد .

کسانی که CSQ دارند و معاف از LMO هستند می توانند با عناوین زیر ادامه دهند:

  • دانشجویان خارجی که ویزای کار بعد از تحصیل و پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کبک دارند ؛
  • نیروی کار موقت که تمایل به تمدید مدت زمان ویزای شغلیشان برای شغلی کنونی یا تمدید ویزابرای داشتن شغل پیشنهادی از طرف یک کارفرمای دیگر در کبک دارند.
  • شرکت کننده ها در یکی از برنامه های تجربه بین المللی کانادا (تعطیلات کاری، حرفه ایهای جوان،همکاری های بین المللی ) که یک کار موقت دارند و آنهایی که تمایل به تمدید زمان ویزایشان برای شغلی کنونی و یا تجدید ویزا برای شغل پیشنهادی بوسیله یک کارفرمای دیگر در کبک .

علاوه بر این، همسر یا نامزد متقاضی می تواند یک ویزای کار (open work permit)برای کارفرما و نوع استخدامی مورد انتخابش داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات