تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت به کانادا – آلبرتا

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اطلاعات کلی درباره آلبرتا
وب‌سایت رسمی مهاجرت استانی: www.albertacanada.com/opportunity/immigrating
وب‌سایت رسمی شهر کلگری: www.albertacanada.com/opportunity/immigrating
وب‌سایت رسمی شهر ادمونتون: www.edmonton.ca
بهداشت و درمان در آلبرتا
تمامی ساکنان قانونی آلبرتا واجد شرایط بیمه بهداشت عمومی هستند. برای این‌که این طرح شامل شما نیز شود، باید ظرف سه ماه پس از ورودتان به آلبرتا در آن ثبت‌نام کنید.
  • برای یافتن اطلاعات کامل درباره خدمات بهداشت عمومی در آلبرتا به وب‌سایت health.gov.ab.ca مراجعه کنید.
  • برای بافتن اطلاعات کامل درباره طرح بیمه بهداشت و درمان آلبرتا (AHCIP) به صفحه Contact به وب سایت www.health.alberta.ca/contact مراجعه کنید.
  • برای مطرح کردن پرسش‌های خود درباره سیستم بهداشت و درمان آلبرتا به آدرس ahinform@gov.ab.ca ایمیل ارسال کنید.
  • برای پرس‌وجو در مورد فهرست انتظار ثبت‌نام آلبرتا به آدرس ahinform@gov.ab.ca ایمیل ارسال کنید.
  • برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد طرح بیمه بهداشت و درمان آلبرتا با تلفن رایگان ۰۰۰۰- ۳۱۰ تماس گرفته و سپس ۱۴۳۲- ۴۲۷ – ۷۸۰ را شماره‌گیری کنید.
  • علاوه بر این می‌توانید نامه‌ای به آدرس AB T5J 2N3، ادمونتون، ایستگاه مین، صندوق پستی ۱۳۶۰، وزارت بهداشت و سلامت آلبرتا ارسال کنید.
تماس‌گیرندگان ناشنوا یا کم‌شنوا می‌توانند با استفاده از یک TTY و با شماره‌گیری ۹۹۹۹-۴۲۷-۷۸۰ در ادمونتون یا ۷۲۱۵-۲۳۲-۸۰۰-۱ از آلبرتا با دولت ایالتی تماس بگیرند. توجه داشته باشید که این یک خط صوتی نیست.
کمیسیون سوءاستفاده از الکل و مواد مخدر آلبرتا (AADAC) به‌طور ۲۴ ساعته اطلاعات، پشتیبانی و خدمات ارجاعی مربوط به قمار، الکل یا سایر مشکلات مربوط به مواد مخدر را فراهم می‌کند.
به وب‌سایت www.albertahealthservices.ca مراجعه کنید یا با شماره ۲۳۲۲-۳۳۲-۸۶۶-۱ تماس بگیرید.
چه چیزهایی می‌توانید به کانادا بیاورید؟
کانادا در زمینه چیزهایی که مهاجران می‌توانند و نمی‌توانند به کشور وارد کنند، قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد. در مورد غذا، الکل، محصولات نیکوتین دار، گیاهان، حیوانات، خودروها و سایر محصولات قوانینی تنظیم‌شده‌اند. اگر می‌خواهید مشکلی برایتان ایجاد نشود، فهرست مواردی را که می‌توانید و نمی‌توانید با خود ببرید و نیز رویه‌هایی را که برای همراه بردن برخی اقلام خاص باید انجام شوند از پیش بررسی کنید.
برای اطلاعات مربوط به حیوانات و غذا با این آدرس تماس بگیرید:
اداره بازرسی مواد غذایی، بهداشت حیوانات و کشاورزی کانادا
K1A 0Y9 اونتاریو، نیپین
خیابان کملوت درایو، شماره ۵۹
تلفن ۲۳۴۲-۲۲۵ (۶۱۳) داخلی: ۴۶۲۹
آدرس وب‌سایت: http://www.inspection.gc.ca/english/toce.shtml
برای اطلاعات مربوط به اتومبیل با آدرس زیر تماس بگیرید:
حمل‌ونقل کانادا
K1A 0N5 اونتاریو، اوتاوا
خیابان اسپارکس، شماره ۳۳۰
 برج C، de Ville Place
 تلفن: ۲۳۰۹-۹۹۰ (۶۱۳)
آدرس وب‌سایت: http://www.tc.gc.ca/roadsafety/importation/menu.html
آب‌وهوای آلبرتا
اکثر شهرهای آلبرتا تابستان‌های بسیار گرمی‌ دارند که در آن‌ها دمای هوا ممکن است به بیش از ۳۰ درجه سلسیوس برسد. به‌هرحال، تقریباً در تمامی قسمت‌های آلبرتا هوا در زمستان می‌تواند بسیار سرد شود که در آن زمان دما به کمتر از ۳۰- یا حتی ۴۰- درجه سلسیوس می‌رسد. اگر می‌خواهید در این شهرها زندگی کنید، بهتر است آمادگی این سرما را داشته باشید و برای خود لباس‌های گرم مانند پلیور، کاپشن زمستانی، پوتین، کلاه، شال، دستکش و دستکش تک انگشتی تهیه کنید. اگر در زمستان لباس گرم بر تن نداشته باشید، ممکن است بیمار یا سرمازده شوید. سرمازدگی یکی از آسیب‌های جدی پوست است که به دلیل قرارگیری در معرض باد زمستانی ایجاد می‌شود.
اهالی کانادا در موارد اضطراری به‌طورمعمول شمع و کبریت، پتوهای گرم، چراغ‌قوه، جعبه کمک‌های اولیه و پاروهای کوچکی در خودروها و خانه‌های خود نگه می‌دارند. در اکثر مناطق کانادا، برای این‌که بتوانید ازنظر قانونی و ایمنی در زمستان رانندگی کنید، باید لاستیک‌هایی با طراحی مخصوص زمستان داشته باشید.
با بازدید از این وب‌سایت می‌توانید از وضعیت آب‌وهوا مطلع شوید تا همواره لباس‌های مناسب بر تن کنید: www.weather.gc.ca.
پایگاه های خدمات رسانی در آلبرتا
با مراجعه به وب‌سایت سرویس آلبرتا به آدرس www.servicealberta.gov.ab.ca می‌توانید اطلاعات و کمک در مورد موضوعاتی که هنگام مهاجرت به کانادا با آن‌ها مواجه می‌شوید، به دست آورید.
وب‌سایت Inform Alberta به آدرس www.informalberta.ca یک کتاب راهنمای استانی در مورد سرویس‌ها و فراهم‌کنندگان سرویس‌هاست.
گرفتن گواهینامه رانندگی در آلبرتا
اگر قصد اجاره کردن یا خرید خودرو دارید، باید گواهینامه رانندگی رسمی آلبرتا داشته باشید.
برای یافتن اطلاعات کامل در مورد گرفتن گواهینامه رانندگی در آلبرتا به وب‌سایت www.servicealberta.ca/Drivers_MotorVehicles مراجعه کنید.
توجه: تمامی خودروها و راننده‌ها باید بیمه داشته باشند. برای این‌که پیش از رانندگی به‌درستی بیمه شوید، با یک کارگزار بیمه محلی تماس بگیرید.
دسته بندی :کانادا