تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت به کانادا – آلبرتا: امور مالی در آلبرتا

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

پس از رسیدن به آلبرتا، باید در یکی از بانک‌ها یا مؤسسه‌های مالی محلی حساب باز کنید. در این استان استفاده از شعبه خزانه‌داری به آدرس اینترنتی www.atb.com را به شما پیشنهاد می‌کنند. سایر بانک‌های محبوب در آلبرتا HSBC، اسکوشیا بانک (Scotia Bank)، رویال بانک کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust و بانک شاهنشاهی بازرگانی کانادا (CIBC) هستند. اطلاعات تماس این بانک‌ها را می‌توانید با جستجو در اینترنت یا رفتن به شعبه‌های محلی آن‌ها پیدا کنید.
برای یافتن اطلاعات کلی درباره امور مالی و بانکداری در آلبرتا و سایر جاهای کانادا به وب‌سایت انجمن بانک‌های کانادا به آدرس www.cba.ca مراجعه کنید.
پول کانادا از سنت و دلار تشکیل‌شده است. هر دلار کانادایی ۱۰۰ سنت است. ارز کانادا را می‌توانید به شکل سکه‌های ۱ سنتی (۰۱/۰ $) به نام «پنی» که در معامله‌های تجاری دیگر از آن استفاده نمی‌شود، ۵ سنتی (۰۵/۰ $) به نام «نیکل»، ۱۰ سنتی (۱۰/۰ $) به نام «دایم»، ۲۵ سنتی (۲۵/۰ $) به نام «کوارتر»، ۱ دلاری (۱٫۰۰ $) به نام «لونی» به دلیل نقش برجسته مرغ ماهی‌خوار کانادایی روی آن و یک سکه دودلاری (۲٫۰۰ $) به نام «تونی» معادل دو «لونی» بیابید. اسکناس‌ها یا ارزهای کاغذی با ارزش‌های ۵ دلاری (۵٫۰۰ $)، ۱۰ دلاری (۱۰٫۰۰ $)، بیست‌دلاری (۲۰٫۰۰ $)، پنجاه‌دلاری (۵۰٫۰۰ $) و یک‌صد دلاری (۱۰۰٫۰۰ $) یافت می‌شوند.
برای اطلاع از میزان ارزش ارز کشور خود در مقابل ارز کانادا با نماینده یکی از بانک‌های محلی گفتگو کنید یا به این وب‌سایت رایج تبادل ارز مراجعه کنید: www.xe.com.
پراستفاده‌ترین شکل‌های معامله با استفاده از ارز نقدی، چک، کارت‌های بدهی بانکی و کارت‌های اعتباری انجام می‌شوند.
اگر فرزندان کمتر از ۱۸ سال دارید، مزایای مالیاتی برای کودکان به شما تعلق می‌گیرد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب‌سایت آژانس درآمد کانادا به آدرس www.craarc.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن رایگان ۲۲۲۱-۹۵۹-۸۰۰-۱ تماس بگیرید.
دسته بندی :کانادا