تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت به استرالیا – سوالات متداول

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
مهاجرت به استرالیا – سوالات متداول

برنامه بشردوستانه کودکان زیر سن قانونی بدون همراه استرالیا چیست؟

برنامه بشردوستانه کودکان زیر سن قانونی بدون همراه، ارائه مراقبت‌ مناسب، خدمات نظارت و پشتیبانی از کودکان زیر سن قانونی با ویزاهای خاص در استرالیا را که والدین یا سرپرست قانونی ندارند، کودکانی که تحت حمایت قانون ۱۹۴۶ (سرپرستی قانونی کودکان) (قانون IGOC) اداره مهاجرت قرار دارند و کسانی که وزیر مهاجرت و خدمات مرزی سرپرست قانونی آنها است، را تسهیل می‌کند. در شرایط خاص، این برنامه به کودکان زیر سن قانونی که تحت حمایت قانون IGOC نیستند هم کمک می‌کند.

آزمون قابلیت‌های استرالیا (points test) چیست؟

درصورتی که درخواست ویزای کار در استرالیا را داده باشید، باید آزمون قابلیت‌ها را پشت سر بگذارید.

آزمون قابلیتها برای کمک به استرالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا افرادی را که از مهارت‌ها و ویژگی‌های موردنیاز آن برخوردار هستند را انتخاب نماید.

تعداد قابلیت‌هایی که برای قبولی در آزمون قابلیت‌ها به آن نیاز دارید به ویزای درخواستی شما بستگی دارد. به دلایل متعددی به شما امتیاز تعلق می‌گیرد. از جمله:

  • مهارت‌های شما
  • سن
  • مهارت‌های زبان انگلیسی
  • اشتغال
  • تجربه کاری در استرالیا و شرایط لازم استرالیا

حداکثر دوره ویزای تحصیلی چقدر است؟

معمولا ویزای تحصیلی برای پنج سال ارائه می‌گردد، اما می‌تواند تحت بعضی شرایط طولانی‌تر گردد.

نمونه‌هایی از زمانی که ممکن است ویزا طولانی‌تر گردد عبارتند از:

  • در صورتی که در رشته پزشکی یا معماری در حال تحصیل باشید که تکمیل آن شش سال به طول می‌انجامد
  • زمانی که اتمام سال‌های ۷ تا ۱۲ دبیرستان بیش از پنج سال به طول بیانجامد و افراد پیش از آغاز دوره تحصیلات اصلی خود به دوره‌های زبان انگلیسی نیاز داشته باشند.

کتاب زندگی در استرالیا چیست؟

کتاب زندگی در استرالیا شامل اطلاعاتی درمورد تاریخ، فرهنگ، جامعه استرالیا و ارزش‌هایی است که ما به اشتراک می‌گذاریم.

اگر شما ویزای موقت یا دائم درخواست نمودید، باید پیش از امضای بیانیه ارزش‌ها کتاب زندگی در استرالیا را مطالعه نمایید. اگر نمی‌توانید کتاب را مطالعه کنید، باید اطلاعات موجود در آن برای شما توضیح داده شود.

درصورتی که شما ویزای موقت درخواست کرده باشید هم باید کتاب زندگی در استرالیا را مطالعه کنید. کتاب زندگی در استرالیا به زبان‌های متعددی ترجمه شده است.

تاریخ پیش‌فرض سرویس‌دهنده آموزش برای معافیت از هزینه درخواست ویزا چیست؟

درصورتی که شما به وسیله یک سرویس‌دهنده در حال تحصیل هستید، تاریخ پیش‌فرض، تاریخ رسمی است که سرویس دهنده ارائه دوره را متوقف می‌کند. درصورتی که ویزای تحصیلی دریافت کرده باشید اما تاکنون تحصیلات خود به وسیله سرویس دهنده را آغاز نکرده باشید، تاریخ پیش‌فرض سرویس دهنده روزی است که شما باید دوره تحصیلی خود را آغاز کنید. این می‌تواند روز برنامه‌ریزی‌شده برای شروع دوره باشد یا آخرین روزی باشد که با سرویس دهنده خود به توافق رسیدید.

سرویس تحلیل وضعیت اجتماعی چیست؟

سرویس تحلیل وضعیت اجتماعی (CSRC) بخشی از دپارتمان استرالیا است. این سرویس در استرالیا با افرادی کار می‌کند که:

  • هنگامی که مسائل مهاجرت را حل و فصل می‌کنند به آنها ویزای بریجینگ E (Bridging visa E) اعطا شده است.
  • بیش از اعتبار ویزای خود در استرالیا اقامت داشتند

کارمندان سرویس تحلیل وضعیت اجتماعی اطلاعات شخصی و شفاف مربوط به وضعیت افراد و ویزای آنها یا گزینه‌های خروج آنها را ارائه می‌دهد، به‌طوری که افراد زودتر تصمیمات آگاهانه اتخاذ نمایند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انقضای ویزا یا تصمیم‌گیری درمورد وضعیت خود با سرویس تحلیل وضعیت اجتماعی تماس بگیرید. شما می‌توانید این کار را با نام مستعار انجام دهید و جویای اطلاعات عمومی شوید یا در مورد جزییات دقیق‌تر شرایط‌تان با اپراتور صحبت کنید.

تلفن:

۷۷۳ ۸۵۳ ۱۳۰۰

۴۵۰ ۱۳۱ (برای مترجم کمکی)

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات