تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت و بهبود صنعت کشاورزی استرالیا

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
مهاجرت و بهبود صنعت کشاورزی استرالیا

افزایش قابل ملاحظه نیروی کار مهاجر برای باروری صنعت کشاورزی گزارشات جدیدی را نشان می دهد.
بیش از ۹۰۰،۰۰۰ مهاجر  با ویزای اقامت دائم یا موقت هرساله وارد استرالیا می شوند. اغلب آنها در شهرهای عمده استرالیا زندگی و کار می کنند؛ امروزه مهاجران نسبت به میانگین استرالیایی ها بیشتر شهرنشین شده اند.
با این حال، در دهه گذشته یا قبل تر روش های جدید اخذ ویزا برای جذب نیروی کار مهاجر جدید و خانواده های آنها به مناطق دور افتاده استرالیایی آغاز شده است. افزایش شانس انتخاب، نیروی کار متخصص را برای مهاجرت و استخدام  در شهرهای روستایی و منطقه ای جذب می کند.
همزمان با افزایش تعداد مهاجران موقتی برای ویزای ورکینگ هالیدی ۴۵۷، ویزا دانشجویی و مهارتی برای مناطق دور افتاده جذب می شوند. برنامه جدیدی نیز برای کارگران فصلی اقیانوس آرام معرفی شده است.
رشد و مزایای رشد در استرالیا
سیاست گذاران با جذب مهاجران وارد شده به مناطق روستایی به کاهش کمبود نیروی کار کمک می کنند_به ویژه در دوره های اوج برداشت محصول فصلی_و با تمایل حرکت جمعیت از مناطق دور افتاده به کلان شهر مقابله کنند.
مهاجران نقش حیاتی را در صنعت کشاورزی استرالیا بازی می کنند. برخی از این مهاجران کارآفرین می شوند و تجارتی را آغاز می کنند. مهاجران ماهر در بخش کشاورزی نیز به احتمال خیلی زیاد تجارت های خود را راه اندازی می کنند (۱۵%) و کمتر در صنایع دیگران فعالیت می کنند (۹٫۶%).
نیروی کار ماهر ویزا ۴۵۷ کارفرماهایی مشتاق به مناطق دور افتاده را برای ضمانت درخواست مهاجرت آنها به ویژه در شغل های حرفه ای و تکنیکی پیدا می کنند. دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی شغل های حیاتی را در طول فصل های برداشت محصول بعهده می گیرند.
کارگران فصلی از اقیانوس آرام  مشتاق به اضافه شدن درآمد و ارسال پول برای خانواده هایشان در وطن خود هستند. آنها همچنین مهارتهای جدید کسب می کنند.
استرالیا حدود نیمی از تمامی دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی را که وارد کشورهای سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) می شوند تصاحب می کند. آنها می توانند کار کنند و در حوالی استرالیا برای رفتن از کاری به کار دیگر سفر کنند. چنانچه آنها بیش از ۸۸ روز در منطقه دور افتاده کار کنند برای کاشت هویج ۱۲ ماه ویزای آنها تمدید می شود. صنایع کشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری بالاترین سود را از این توافق دریافت می کنند.
دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی از بیش از ۲۰ کشور می آیند. اغلب گزارش کرده اند که بهترین چیز در مورد تجربه آنها این بوده است که ارتباطات خوبی با غیر کره ای ها که با آنهادر استرالیا کار می کردند داشتند، مهارتهای جدید آموختند، فرصت بهبود زبان انگلیسی خود را داشتند و دستمزدهای خوبی دریافت کردند.
برنامه کارگران فصلی اقیانوس آرام  برای کارگرانی از جزیره تیمور شرقی، جزیره نائورو، کشور کیری باتی، خلیج پاپوا، کشور گینه نو، ساموآ ، جزایر سلیمان، کشور پادشاهی تونگا، تووالو و وانواتو امکان کار در شغل های کم مهارت برای بیش از ۶ ماه در یک دوره ۱۲ ماهه فراهم می کند. اغلب آنها در صنعت باغداری کار می کنند.
میزان پذیرش سالانه حدود ۴۰۰ نفر در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ افزایش یافته است. در حال حاضر جریان مهاجرتی بدون محدودیت و تقاضا محور استرالیا که شغل ها را در صنعت گسترده تر کشاورزی مانند بخش محل سکونت گسترش می دهند، برقرار است.
دسته بندی :استرالیا

نظرات