تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مهاجرت از طریق ویزای استارت‌آپ کارآفرینی

۷ اسفند ۱۳۹۴
مهاجرت از طریق ویزای استارت‌آپ کارآفرینی

مهاجرت از طریق برنامه ویزای استارت‌آپ کارآفرینی – Entrepreneur Start-Up Visa Program

برنامه ویزای استارت‌آپ کارآفرینی به کارآفرینان مهاجر اقامت دائم اعطا می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا در کانادا مستقر شوند.

این برنامه مهاجر را تشویق می‌کند تا برای رشد شرکت خود در کانادا اقدام به کارآفرینی نمایند. متقاضیان موفق به سازمان‌های بخش خصوصی کانادا راه پیدا می‌کنند و می‌توانند برای راه‌اندازی شرکت خود در کانادا از این سازمان‌های بخش خصوصی کمک مالی، راهنمایی و تخصص دریافت کنند.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ

هدف این برنامه جذب کارآفرینان خارجی نوآوری است که مشاغل جدیدی ایجاد می‌کنند و رشد اقتصادی را افزایش می‌دهند.

به منظور برخورداری از شرایط لازم ویزای استارت‌آپ، متقاضی باید الزامات زیر را برآورده سازد:

  • از حداقل سطح تعیین شده برای زبان انگلیسی و فرانسوی برخوردار باشد (CLB 5 در همه مهارت های زبانی)
  • حداقل یکسال از تحصیلات پس از دبیرستان را گذرانده باشد و در طول آن متقاضی باید در موسسه آموزشی خود از حسن شهرت برخوردار باشد.
  • برای اقامت در کانادا نقدینگی کافی داشته باشد.
  • قصد اقامت در استانی به جز استان کبک را داشته باشد.
  • گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی پزشکی داشته باشد.

تحت ویزای استارت‌آپ، بیشتر از ۵ تبعه خارجی نمی‌توانند به عنوان بخشی از کسب و کار مخاطره آمیز مشابه درخواست اقامت دائم بدهند.

جزییات سرمایه‌گذاری

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز، گروه‌های سرمایه‌گذاری انجل (angel) و سازمان‌های پرورش کسب و کار را برای مشارکت در برنامه ویزای استارت‌آپ تعیین کرده است.

متقاضیان موفق ملزم به تامین حداقل سرمایه‌گذاری برای استات‌آپ کانادایی خود هستند. اگر این میزان به وسیله صندوق سرمایه‌گذاری کانادا تعیین شود باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار باشد. اگر به وسیله گروه سرمایه‌گذار انجل حاصل شود باید حداقل ۷۵۰۰۰ دلار باشد. متقاضیان ملزم نیستند تا پول شخصی خود را سرمایه‌گذاری کنند. اگر استارت‌آپ کانادایی آن‌ها ناموفق بود، افرادی که از طریق این برنامه اقامت دائم دریافت کردند، وضعیتشان همچنان به عنوان مقیم دائم باقی خواهد ماند.

فرم تعهد

به منظور اثبات اینکه متقاضی از جانب صندوق سرمایه‌گذاری، گروه سرمایه‌گذاری انجل و یا سازمان پرورش کسب و کار حمایت می‌شود، سازمان سرمایه‌گذار باید مستقیما گواهی تعهد تکمیل شده‌ای را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال نماید. این سند شامل اطلاعاتی درمورد قرارداد میان متقاضی و سازمان سرمایه‌گذار است. هدف آن خلاصه‌سازی جزییات مربوط به تعهد میان سازمان سرمایه‌گذار ئ متقاضی است.

علاوه بر آن، متقاضی از سازمان سرمایه‌گذاری نامه پشتیبانی دریافت می‌کند که برای ارسال درخواست اقامت دائم خود به آن نیاز خواهد داشت. اگر دو یا چند متقاضی بخشی از کسب و کار شان یکسان باشند، تعهد سازمان سرمایه‌گذاری به یک یا چند فرد مهم که درحال دریافت اقامت دائم خود هستند مشروط می‌شود. فرد منتخب شخصی است که به وسیله سازمان سرمایه‌گذار مستقیماً به عنوان لازمه ی کسب و کار شناخته شده است. اگر به هر دلیلی متقاضی مهم صرف نظر کرد، متقاضیان دیگر جایگزین می شوند در گواهی تعهد نامه نیز درج خواهد شد.

کار آفرینی

بازبینی پرونده

به منظور ممانعت ازر تقلب، فرآیند بررسی دقیقی اعمال می‌شود. اینکار برای حصول اطمینان از قانونی بودن معامله صورت گرفته بین سازمان سرمایه گذار و کارآفرین خارجی صورت می‌گیرد. ممکن است افسر اداره مهاجرت به وسیله یک جدول ارزیابی دقیق ارزیابی مستقلی انجام دهد. این جدول‌ها به وسیله انجمن‌های صنعتی که نشان دهنده نوع سازمان سرمایه‌گذاری متعهد هستند ایجاد شده است. برای مثال، برای گروه سرمایه‌گذار انجل، سازمان ملی سرمایه انجل مسئول ایجاد این جدول بررسی دقیق خواهد بود.

در مقابل، اگر گروه متعهد صندوق سرمایه‌گذاری باشد، انجمن سرمایه‌گذاری و سرمایه دار خصوصی مسئول خواهند بود. اگر افسر اداره مهاجرت باور داشته باشد که ارزیابی دقیق به تصمیم‌گیری کمک می‌نماید این ارزیابی دقیق انجام می‌شود و می‌تواند به صورت تصادفی صورت گیرد. ارزیابی انجام شده به وسیله جدول ارزیابی دقیق تنها قیود موردنظر افسر اداره مهاحرت را درنظر نمی‌گیرد. این ارزیابی دقیق تایید می‌کند که سازمان سرمایه‌گذار بررسی‌های مناسب را مطابق با استانداردهای صنعت انجام داده است. این ارزیابی دقیق در مورد امکان اجرا یا دانش درخواست مورد بحث نظری ارائه نخواهد داد.

در نتیجه ی این برنامه آزمایشی، هر ساله حداکثر ۲۷۵۰ درخواست بررسی می‌شوند. علاوه بر این، دوره برنامه محدودیت پنج ساله دارد. اگر این برنامه آزمایشی ثابت کند که موفقیت آمیز است، ممکن است دولت برنامه ویزای استارت‌آپ دائم را پیش از پایان دوره ۵ ساله ایجاد کند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات