تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مقاطع تحصیلی در آمریکا | آشنایی با دوره های تحصیلی درآمریکا

۱۲ آبان ۱۳۹۴
مقاطع تحصیلی در آمریکا | آشنایی با دوره های تحصیلی درآمریکا

مقاطع تحصیلی در آمریکا

در این مطلب می خواهیم در رابطه با مقاطع تحصیلی در آمریکا صحبت کنیم. در کشور آمریکا تحصیلات‌ ابتدایی‌ از سن شش‌ سالگی‌ شروع می‌شود و در مجموع‌ دوره‌ تحصیلات‌ ابتدایی‌ و دبیرستانی‌ دوازده‌ سال‌ طول می کشد‌ که‌ در پایان‌ این دوره به‌ دانش‌ آموزان‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ یا High School Diploma اهدا ‌می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مقاطع تحصیلی در آمریکا با ما باشید.


تحصیلات‌ دانشگاهی‌  

در کشور امریکا ‌برای‌ ورود به‌ دانشگاه، داشتن‌ مدرک دیپلم‌ دبیرستان‌ یا High School Diploma الزامی‌ است، در ضمن‌ امتحان‌ عمومی‌‌ هر سال‌ از دارندگان‌ دیپلم‌ به‌ عمل‌ می‌آید که نتایج این آزمون جزو شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ است. البته‌ برای دانشجویان‌ خارجی‌ آزمون‌ زبان‌ انگلیسی‌TOEFL  گرفته می شود که باید نمره ی این آزمون هم بسیار مهم است. سیستم دانشگاه‌ها در امریکا به صورت متمرکز است و مدارک ‌را خودشان‌ صادر می‌کنند. نظام ‌آموزشی‌ در کلیه ‌مراکز آموزش‌ عالی‌ امریکا واحدی ‌است.

‌دوره‌های‌ تحصیلی در دانشگاه های آمریکا

۱- ‌ Associate Degree

این دوره شامل‌ دو سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام دوره دیپلم‌ دبیرستان‌ از کالج‌های‌ دو ساله‌، یا پس‌ از گذراندن‌ دو سال‌ تحصیل‌ از یک‌ دوره‌ چهار ساله‌ دانشگاهی‌ است.

۲-  Bachelor

این دوره شامل چهار سال‌ تحصیل است که ‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ می‌باشد.

۳-‌ Master

در این دوره باید دو سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ داشت. برای اینکه بتوان در این دوره ‌ وارد شد، داشتن مدرک‌ Bachelor و ارایه‌ نتایج‌ ورودی‌ مانندGRE ،شرط‌ معدل ‌و معرفی‌ استادان مربوطه ‌الزامی‌ است.

در اکثر دانشگاه ‌های امریکا، این ‌دوره ‌با ارایه ‌پایان‌نامه‌ علمی‌ همراه است. البته ‌گذراندن ‌این ‌دوره ‌با تعداد واحدهای بیشتر هم امکان پذیر است.

۴- ‌Engineer Degree و  Specialist

 دریافت این‌ نوع‌ مدرک‌ به طور‌ مستقل‌ صورت می گیرد و پس از دریافت مدرک ‌ Masterدر بعضی ‌از رشته‌ها ارایه ‌می گردد.

۵- ‌ Doctor of Philosophy Ph.D

برای‌ وارد شدن به‌ این‌ دوره‌ معمولا داشتن مدرک‌Master الزامی‌ است. در امریکا برای‌ دوره‌ Ph.D. دانشجو می بایست دروس‌ تعیین‌ شده، امتحان‌ جامع، پایان‌ نامه‌ تحصیلی‌ و دفاع‌ شفاهی‌ را با موفقیت‌ پشت سر بگذارد.

مدت زمان متوسط‌ در دوره‌ دکترا، در دانشگاه‌های‌ امریکا چهار سال‌ است. مدرک‌Ph.D.  گاهی‌ اوقات مستقیما‌ بعد ازدوره ی Bachelor و بدون‌ اینکه نیازی به گذراندن دوره ی‌Master  باشد، داده ‌می‌شود.

۶-‌ Doctor of Science – Doctor of Engineering – Doctor of Education – Doctor of Public Administration

این ها هم مدارک ‌دیگری‌ هستند که ‌از سمت دانشگاه‌های ‌امریکا صادر می ‌شوند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات