تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مشرف پارک دبی

۱۲ دی ۱۳۹۴
مشرف پارک دبی

پارک مشرف دبی آنقدر بزرگ است که به آسانی می توانید درون آن رانندگی کنید. این پارک زیبا جاییست که می توانید  خانواده را دور هم جمع کنید و با آن ها تفریح کنید و همچنین می توانید زیر سایه های درختان قدم بزنید و از هوا لذت ببرید. پارک مشرف دبی در سال ۱۹۸۲ توسط شهرداری دبی بنیان گزاری شد. وسعت  آن ۵ کیلومتر مربع است. پارک مشرف در شرق دبی واقع شده و ۱۵ کیلومتر از مرکز تجاری دبی فاصله دارد. پارک مشرف دارای روستایی می باشد که  ۱۳ خانه انگلیسی و عربی در آن ساخته شده است.

این پارک همچنین دارای بازی های الکترونیکی، باربیکیو، خدمات استخر، زمین بازی ورزشی شامل بسکتبال، والیبال و هندبال ، شهر بازی کودکان محلی برای قدم زدن،  پیست دوچرخه سواری، کرایه قطار، سالن تئاتر و محلی برای معلولین می باشد. همچنین برای مسلمانان نمازخانه نیز با تمام امکانات موجود است. برای علاقه مندان به پیک نیک هم فضای سبز وجود دارد که می توانند در آنجا استراحت کنند و از منظره زیبای پارک لذت ببرند. اگر به دنبال صرف غذا در پارک هستید می توانید از غرفه های غذایی و رستوران های متنوع پارک نیز دیدن کنید. ویژگی  جالب پارک میدان اسب سواری و شتر سواری آن است. اسب سواری و شتر سواری در پارک به بازدید کنندگان فرهنگ قدیم دبی را نشان می دهد چرا که در قدیم به جای ماشین از اسب و شتر استفاده می شده است. در این پارک، بازدید کنندگان سوار اسب و شتر شده و در کنار لذت بردن از پیک نیک، زندگی بادیه نشینی را تجربه می کنند. کنسرت های مختلف در سالن تئاتر این پارک در مراسم مختلف مانند عید، تعطیلات و غیره اجرا می شود. این پارک همانطور که گفته شد برای قدم زدن بسیار مناسب است.

در طول قدم زدن می توانید انواع گوناگون پرندگان و گل ها را مشاهده کنید. جدا از دهکده جهانی و خانه درختی که برای کودکان ساخته شده، در این پارک می توانید لانه پرندگان را مشاهده کنید  که در آن ها طاووس ها، کبوترها و دیگر پرندگان به راحتی زندگی می کنند. همچنین در پارک می توانید رودخانه جاری زیبا را مشاهده کنید. کمی جلوتر که بروید در نزدیکی رودخانه می توانید محل آموزش سوار کاری کودکان و یک باغ وحش با انواع حیوانات جالب و سرگرم کننده برای کودکان را مشاهده کنید. ورودی پارک برای هر نفر ۳ درهم و برای ورود ماشین ۱۰ درهم می باشد. برای معلولین ورود به پارک رایگان است. زمان کاری در پارک از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب می باشد و در تعطیلات از ۸ صبح تا ۱۱ شب خواهد بود.

دسته بندی :دبی

نظرات