تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مراکز خرید ایالت متحده

۱۰ آبان ۱۳۹۴

مراکز خرید ایالت متحده

حتی کوچکترین شهرهای ایالات متحده دارای مراکز خرید یا مجتمع تجاری با مجموعه گسترده ای از فروشگاه‌ها و خدمات هستند. ساعات کار فروشگاه ها بسته به منطقه زندگی شما ونوع فروشگاه متغییر است .فروشگاه ها وبنگاه ها در وقت ناهار تعطیل نیستند هم‌چنانکه این امر در بسیاری از سایر کشور‌ها مرسوم است.


 

انواع فروشگاه متعارف در ایالات متحده

کتابفروشی دانشگاه :

تقریبا تمامی دانشگاه‌ها دارای یک کتاب فروشی هستند که می توانید کتابها و ملزومات خود با آرم دانشگاه و نیز مجموعه از سایر اجناس را در آنجا خریدداری کنید.
غالب کتاب های درسی چه نوع وجه کهنه موجود است کتابهای دسته دوم به طور قابل ملاحظه ای ارزانتر هستند اما ممکن است خراب شده باشند و توسط صاحب قبلی درونش علامت زده شده باشد.
هرگاه خریدی می کنید رسید خرید خود را نگه دارید، زیرا ممکن است درسی را حفظ کنید و یا اینکه کتابی مورد نیازتان نباشد و بخواهید آنرا برگردانید.
در پایان ترم تحصیلی اگر کتاب های درسی شما در وضعیت خوبی بودند و دیگر به آنها نیازی نداشتید اغلب می توانید آن ها را با قیمت کمتر به کتاب فروشی بفروشید.
 
سوپر مارکت‌ها :
سوپر مارکت که گاهی خواربار فروشی نامیده می شود، فروشگاه بزرگی است که در آن مواد غذایی بهداشتی و آرایشی و مجموعه مختلفی از سایر اقلام، اعم از لوازم آشپزخانه گل و گیاه خانگی و گاهی اوقات پوشاک فروخته میشود.
قیمت ها در سوپر مارکت معمولا کمتر از قیمت های فروشگاه های کوچک و مستقل است. در بعضی سوپر مارکت ها اگر در منطقه ای با جمعیت زیاد مهاجر قرار داشته باشند غذاهای خارجی نیز موجود است.داروخانه : در ایالات متحده “دراگ استور” نیز خوانده می شود و معمولا مجموعه وسیعی از لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم تحریر و سایر اقلام را در کنار دارو ارائه می دهند. در این مکان می توانید داروهای غیر تجویزی ( که توسط پزشک تجویز نشده ) از قبیل اسپیرین و داروهای رایج درمان سرماخوردگی و نیز داروهای تجویزی ( تجویزی توسط پزشک ) خریداری کنید.
بعضی داروها در ایالات متحده را تنها می توان  با تجویز کتبی پزشک خریداری کرد.

فروشگاه‌های بزرگ :

فروشگاه های بزرگ دارای بخش ها یا غرفه های زیادی هستند، در آنجا پوشاک، کفش، لوازم برقی، لوازم آشپزخانه، ظروف چینی، هدیه، زیورآلات و… را خریداری کنید.
قیمت و کیفیت اقلام در فروشگاه های بزرگ با هم متفاوت است.

فروشگاه‌های تخفیفی : فروشگاه های شبیه فروشگاه‌های بزرگ هستند، اما قیمت اقلام آنها عموما ارزان تر است زیرا اجناس خود را در حجم بالا خریداری می کنند و بزرگ، اقتصادی و ساده هستند. در بعضی فروشگاه های تخفیف باید هزینه عضویت بپردازید و برای ورود کارت عضویت را ارائه دهید.

 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت  – پیکاپ ویزا وقت سفارت آمریکا

دسته بندی :آمریکا