تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مدارک درخواست به دانشگاه آمریکا | سه روش ارائه درخواست قسمت۲

۲۵ آبان ۱۳۹۴
مدارک درخواست به دانشگاه آمریکا | سه روش ارائه درخواست قسمت۲

مدارک درخواست به دانشگاه آمریکا

در این قسمت شما در خصوص سه مورد از روش های ارائه مدارک درخواست به دانشگاه آمریکا آشنا خواهید شد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.


بیانیه هدف (Statement of Purpose)

مدارک درخواست به دانشگاه آمریکا :بیانیه هدف از سخت‌ترین بخش های پرونده ی شما خواهد بود. در این قسمت شما باید تشریح خواهید کرد که چه کسی هستید، دارای چه پیشینه ی علمی و کاری هستید، به چه دلیل  شما علاقمند هستید که در این دانشگاه و این رشته ی بخصوص ادامه ی تحصیل دهید، و هدفتان در باره آینده و دیدگاه شما بعد از اتمام تحصیل چیست.

به بیان دیگر شما در این بخش می خواهید کمیته ی پذیرش را ترغیب و قانع کنید که شما را به خیلی از متقاضیان دیگر ترجیح بدهند. نوشته ی شما باید به روشنی بیان کند که شما برای چه رشته ‌ای تقاضا کرده اید ، انگیزه شما چیست، چه چیزی می خواهید به دست بیاورید، و چگونه می توانید برای دانشگاه مقصد و محیط علمی آن مثمر ثمر باشید.

.C.V

یکی از راه های کسب موقعیت تحصیلی در آمریکا، موثرترین و مهمترین ابزار ایجاد یک ارتباط موثر است. به همین منظور تهیه یک C.V خوب برای کسب پذیرش از یک دانشگاه بسیار مثمر ثمر است. در بعضی از دانشگاه ها دانشجویان متقاضی را ملزم به پر کردن یک فرم استاندارد C.V که مخصوص دانشگاه است می کنند. با این وجود این مسئله هم در بیشتر مواقع به خود متقاضی مربوط می شود که چگونه یک فرم  C.V تهیه و ارائه دهند. یکی از نکات کلیدی در تهیه C.V این است که اگر متقاضی کسب موقعیت تحصیلی می باشید باید در صفحه ی اول فرم سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خود را تشریح کنید ولی اما در صورتی که C.V شما در جهت کسب موقعیت شغلی است که در این حالت به آن رزومه (Resume) گفته می شود لازم است که در ابتدا به سوابق و تجربیات کاریتان اشاره کنید.

 معمولاً فرم  C.V  حدود ۲ یا ۳ صفحه بیشتر نیست.هنگامی که می خواهید با استادی مکاتبه کنید برای معرفی بیشتر خود برای او باید فرم  .C.V  بفرستید. بسیاری از دانشگاه ها هم این فرم را جزو یکی از مدارک شما قرار می دهند که باید برای کمیته تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستاده شود. بهتر است که C.V به فرمت pdf یا rtf تبدیل شود زیرا در این صورت فایل شما امکان باز شدن توسط تمامی سیستم ها را دارد و از طرف دیگر فایلی که توسط شما  تهیه شده به همان تنظیمات صفحه ای مورد نظر پرینت خواهد شد. بسیاری هم بر این اعتقادند که فرمت pdf رسمی تر است.

امتحانات استاندارد (GRE ,TOEFL , …)

معمولا بسیاری از دانشگاه های آمریکا مدرک TOEFL را به IELTS ترجیح می دهند و اکثر دانشگاه های سطح بالای آمریکا نمره ی  IELTS را قبول نمی کنند. با توجه به این مسئله اگر کسی به طور همزمان در حال تقاضا دادن برای چند کشور مختلف است، باید برای مدرک زبان مورد قبول هر دانشگاه اطلاعات لازم را کسب کند.همچنین علاوه بر امتحان تافل ممکن است لازم شود که شما در امتحانات دیگری هم شرکت کنید که اصطلاحا به آنها امتحانات استاندارد (Standardized tests) گفته می‌شود.

برای مثال دانشجویان که متقاضی رشته‌های مهندسی و علوم هستند باید امتحان GRE عمومی (GRE General) و دانشجویانی که متقاضی رشته‌های مدیریت  هستند(MBA=Master of Business Administration)  باید امتحان GMAT  را بدهند. در بعضی از رشته‌های علوم علاوه بر امتحان عمومی GRE امکان دارد که در بخش های مربوط به رشته خودشان هم (GRE Subject) لازم باشد امتحانی هم بگذرانند. و معمولا این امتحانات از تافل بسیار سخت‌ تر هستند، زیرا این امتحانات برای تمامی دانشجویان متقاضی و نه فقط خارجی‌ ها طراحی می‌شود و خود دانشجویان آمریکایی هم باید در این امتحانات نمره حد نصاب را کسب کنند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات