تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ماجراجویی های تابستانی در ناس فلد (Nassfeld)، اتریش

۱۴ خرداد ۱۳۹۶
ماجراجویی های تابستانی در ناس فلد (Nassfeld)، اتریش

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”48670″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اتریش

ناس فلد را استراحتگاه اسکی در کارنتن (Kårnten) می دانند (در انگلیسی به آن کارینثیا Carinthia می گویند) و جنوبی ترین ایالت اتریش است. این مکان با ۱۱۰ کیلومتر مسیر اسکی، بهشت اسکی است اما نباید بقیه سال را از آن غافل شویم. خود من یک تابستان را بابت کاری، چند روز در آن گذراندم.

ناس فلد مسیرهای پیاده روی و کوه نوردی استثنایی دارد که از مسیرهای کوتاه تا مسیرهای یک روزه در تغییر هستند. متاسفانه وقت نداشتم وقتی در ناس فلد بودم پیاده روی کنم اما قطعا به آن جا باز خواهم گشت. با یک نگاه کوتاه به کوه ها چند مسیر دیدم که مرا به سوی خود می خواند و به همین دلیل بازخواهم گشت. بسیاری از مسیرها از میلنیومز بان (Milleniumsbahn) قابل دسترسی هستند؛ واگن باری که شما را از داخل کوه ها تا آن بالا می برد تا از همان ابتدای پیاده رویتان مناظر بدیع را تماشا کنید. از آن بهتر، اگر در هتل فالکن اشتاینر (Falkensteiner) و اسپا کارینزیا (Carinzia) اقامت کنید که در پای اقامت گاه های اسکی قرار دارند، یک کارت پلاس رایگان هم دریافت می کنید یعنی می توانید رایگان سوار واگن شوید. حتی مسیر پیاده روی کودکان هم بالای واگن وجود دارد که در راهش پیچ و خم هایی دارد-مثل زمین بازی و محوطه آبی. یکی از فعالیت های مورد علاقه من، رودل بان (Rodelbahn) تابستانی بود که حال و هوای سورتمه تابستانی دارد. مسیر دو کیلومتری آن را می توانید با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت طی کنید. در پیچ و خم های آن مانند دخترکان جیغ می کشیدم اما می توانستم کل روز سواری کنم.

روباه پرنده و شهر ماجراجویی هزارتوی راک هم هست. روباه پرنده یکی از سریع ترین وسایل بازی است که تا به حال سوار شده ام. از شهر ماجراجویی هزارتوی راک هم خیلی خوشم آمد؛ با این که در برخی قسمت های سختش، بازوانم می لرزید و فهمیدم باید بیشتر شنا بروم. چند گزینه و زمین بازی دیگر هم بسته به توانایی های افراد هست و حتی برای کودکان هم زمین بازی درست کرده اند؛ برای همین خیلی خانواده پسند است. علاوه بر آن، کلی تور کوه نوردی هم هست و دریاچه های آرامی هست که می توان در آن ها شنا کرد. راحت می شد یک هفته در آن جا سر کرد. بعضی مهمان های هتل و اسپای بلیبرگرهوف (Bleibergerhof) واقع در مسافت سی دقیقه ای آن جا تا دو هفته هم مانده بودند. و یک مهمان خاص در هتل و اسپای کارینزیا ۷ سال است که آن جا مانده است! وقتی به ناس فلد رفتم تازه فهمیدم چرا.

وقتی به ناس فلد می روید کجا بمانید:

  • هتل و اسپا فالکن اشتاینر کارینزیا درست پای محوطه اسکی ناس فلد واقع شده است. حتما وقتی در آن جا هستید تنی در آن بیاسایید.
  • راه دیگر هم هتل و اسپا بلیبرگرهوف در باد بلیبرگ (Bad Bleiberg) در فاصله سی دقیقه ای محوطه اسکی ناس فلد است. دنج بودن آن برای زوج هایی عالی است که به دنبال مکان خلوت رمانتیکی هستند زیرا بخش اعظم سال، سیاست ورود کودکان ممنوع در آن برقرار است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسته بندی :اتریش

نظرات