تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

قلعه های زیبای انگلستان(۱)

۴ بهمن ۱۳۹۴
قلعه های زیبای انگلستان(۱)

قلعه های زیبای انگلستان(۱)

برای حفاظت کشور از دست دشمنان انگلستان، قلعه هایی در شهرهای مختلف ساخته شد که امروزه مسافران زیادی برای بازدید از این مکان ها به انگلستان می آیند. در طی قرن ۱۱ ساخت این قلعه ها شروع شد و تا قرن ۱۸ ادامه داشت. هرچند که بعدها از قلعه ها بیشتر به جهت نمایش استفاده شد تا به عنوان سنگرسازی. امروزه صدها قلعه در انگلستان در مراحل مختلف بازسازی وجود دارد و خیلی از آن ها مقاصد توریستی خاصی به شمار می روند که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کنند. در ادامه به معرفی برخی از این قلعه ها می پردازیم:

  • قلعه کورف Corfe

خرابه های قلعه کورف بر روی یک تپه در نزدیکی روستای عجیب و جالب به همین نام در قسمت جنوبی شهرستان دورست (Dorset) قرار دارد. این قلعه در قرن ۱۱ و ۱۲ میلادی به جهت جلوگیری از حمله دشمنان طراحی شد و ارتفاع دیوارهای آن که از سنگ آهک ساخته شده ۲۰ متر می باشد. این قلعه معروف، به مدت ۳ سال در طول جنگ های داخلی انگلیس با بانو بنکزLady) (Bankes در حال دفاع بود. در آخرین حمله خانم بنکز از اتاق شخصی خود ذغال سنگ داغ بر سر سربازان ریخت.

  • قلعه آلنویک Alnwick

قلعه آلنویک دومین قلعه ساکنان در انگلستان پس از قلعه ویندسور (Windsor) می باشد و خانه آخر هفته های  مورد علاقه ملکه می باشد. این بنا در طی قرن ۱۱ ساخته شد و برای ۷۰۰ سال گذشته، خانه خانواده پرسی (Percy) بوده است. اگرچه در حال حاضر دوک و همسرش هنوز در یک بخش از قلعه زندگی می کنند، بقیه قسمت های قلعه هفت ماه از سال برای عموم باز می باشد. قلعه در طی ۷ قرن بازسازی و مرمت شده است. بعضی از اتاق های قلعه دارای مجموعه هایی از نقاشی های با ارزش در انگلستان از جمله آثار تیتان (Titian)، رینولدز (Reynolds) و گینسبروق (Gainsborough) می باشد. از فضای بیرونی قلعه برای چند فیلم برجسته و هری پاتر استفاده شده است.

  • قلعه فراملینگهام Framlingham

قلعه فراملینگهام در شرق سافولک (Suffolk) واقع شده و یک مثال کامل از بناهای سنگری باستانی به روش “motte and Bailey” در قرن ۱۱ و ۱۲ میلادی می باشد. Bailey برای حفاظت از دیوارهای خارجی قلعه و motte اشاره به تپه ها یا استحکاماتی که قلعه بر مبنای آن ساخته شد دارد. امروزه حصاربندی و ۱۳ برج آن، بازدیدکنندگان زیادی را برای پیاده روی بر روی دیوارهای قلعه به خود جلب می کند.

فراملینگهام نقش تاریخی مهمی را در دوره خانواده سلطنتی تودور  (Tudor)، زمانی که خانواده هاوارد مالک قلعه بود بازی می کند. هنری هشتم دارایی های قلعه را تصرف کرد، ملکه مری آن را پس داد و الیزابت اول آن را دوباره برگرداند و بعد از مرگ او یک بار دیگر به هاوارد ها برگردانده شد. قلعه در سال ۱۶۳۶ میلادی به کالج Pembroke اهدا شد و ساختمان های داخلی برای ساخت یک نواخانه استفاده شد. بازدیدکنندگان می توانند تاریخ قلعه را در نمایشگاه “از نیروگاه تا نواخانه” بررسی کنند و همچنین می توانند مقبره خانواده هاوارد را که در نزدیکی کلیسای سنت مایکل است ببینند.

در پست بعدی قلعه های بیشتری را به شما معرفی خواهیم کرد.

دسته بندی :انگلیس

نظرات