تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

فرهنگ و آداب و رسوم دبی

۱۰ بهمن ۱۳۹۴
فرهنگ و آداب و رسوم دبی

برای بازدیدکنندگان تور دبی و سایر نقاطی که مسافرت می کنند، دانستن فرهنگ آن کشور و آداب و رسومشان بسیار جالب می باشد. دبی با اینکه محلی برای تمام جهان است، اما خود فرهنگ اسلامی دارد. اسلام لباس پوشیدن و آشامیدن هر نوشیدنی را کنترل می کند اما در این شهر همه می­توانند کار­های دلخواه خود را انجام دهد. اگر به هتل ها بروید می بینید همه می توانند از کلوپ­ها برای رقص و مصرف الکل استفاده کنند. در عین حال رفتار مردم امارات با بازدیدکنندگان گرم و صمیمی بوده و باعث شده که باز به این شهر باز گردند. شما می‌توانید ملیت‌های مخلتف مسلمان، هندو یا مسیحی را ببینید که بدون برخورد با یکدیگر در دبی در کنار یکدیگر زندگی و کار می‌کنند.

همچنین مانند سایر دین­های دیگر خانواده بسیار اهمیت داشته و سالخوردگان از احترام بیشتری برخوردار می شوند. در ۳۰ سال گذشته، امارات بسیار تغییر کرده و پیشرفت چشمگیری داشته است. رهبر این امارت بسیار به ساخت مکان های ورزشی بسیار مشتاق بوده و بهترین مکان های ورزشی طبق سنت و آیین اسلامی بنا نهاده است. ورزش هایی مانند: شکار با شاهین، مسابقه، شترسواری ، رقص، ترانه‌ها و هنرهای سنتی.

فرهنگ و آداب و رسوم دبی فرهنگ و آداب و رسوم دبی-۱ فرهنگ و آداب و رسوم دبی-۲

زبان مورد استفاده در دبی

زبان رسمی امارات متحده عربی است هر چند انگلیسی، هندی، مالایی و اردو نیز صحبت می‌شوند زبان رسمی تجاری در دبی عربیست اما می توانید با دانستن زبان انگلیسی سال­ها در دبی به راحتی زندگی کنید. بیشتر علایم جاده‌ها، نوشته‌های مغازه‌ها و منو رستوران‌ها به هر دو زبان نوشته شده‌اند. اگر از شهر دور شوید کم کم علایم و تابلو ها به زبان عربیست.

مذهب دبی

اسامی عمومی دارای ساختار رسمی است که بطور سنتی نشان‌دهنده نام خانوادگی و قبیله خود می‌باشد. نام‌ها معمولاً نام افراد مهّم در قرآن یا افراد قبیله می‌باشند.  دین رسمی مردم دبی عربی است و در سطح گسترده ای اجرا می‌شود. روز مقدس اسلامی جمعه است.

بهترین ماه در دبی

بهترین و مقدس ترین ماه در دبی و عربستان رمضان بوده و مردم به مناسبت این ماه به روزه داری و خواندن کامل قرآن می پردازند. در سراسر شهر چاد­ر­های فرمی رمضان عصرها پر از افرادی از ملیت‌های مختلف و ادیان می‌شود که از قلیان، غذاها و شیرینی‌های عربی لذت می‌برند. به علاوه قهوه‌خانه‌های استاندارد استعمال قلیان و رستوران‌ها و هتل‌های پنج ستاره در این ماه چادرهایی مخصوص رمضان بر پا می‌کنند. زمانبندی رمضان بر حسب تقویم عربی ثابت نیست ولی سالانه حدود ۱۱ روز زودتر از سال قبل آغاز می‌شود که شروع آن بسته به رویت هلال ماه دارد. بازدیدکنندگان باید توجه کنند که در حین رمضان فروش الکل در بیشتر فروشگاه‌ها پس از شامگاه ممنوع است. در مغازه‌ها و پارک‌ها نواختن موسیقی مجاز نیست. همچنین کلوپ های شبانه کل ماه رمضان تعطیل می شوند.

لباس رسمی مردم دبی

به طور کلی مردم محلی دبی به دلیل داشتن عقاید اسلامی، در اماکن عمومی لباس های اسلامی می پوشند. مردان دشداشه یا خاندورا می پوشند که پیراهن بلند سفید است و  یک سرپوش سفید یا قرمز به نام کرا بر سرشان قرار دارد. لباس رسمی شیوخ و معلمان، ردای نازک مشکی یا قهوه‌ای (بنام بیشت یا میشله) روی دشداشه در رویدادهای مهّم می‌پوشند که معادل ژاکت شام در فرهنگ غرب است. در مکان‌های عمومی زنان عبای مشکی می‌پوشند که چادری مشکی و بلند است که لباس‌های آن‌ها را می‌پوشاند بعلاوه یک روسری که شیله نامیده می‌شود. بعضی زنان همچنین یک نقاب نازک مشکلی برای پوشاندن صورت با دستکش استفاده می‌کنند.

و زنان مسن‌تر هنوز از ماسک چرمی بنام بورف استفاده می‌کنند که بینی، ابرو و چانه را می‌گیرد. البته باید توجه داشت که این لباس ها مخصوص زنان مسن تر است و دختران و زنان جوان اغلب لباس های بروز می پوشند.

فرهنگ و آداب و رسوم دبی-۳ فرهنگ و آداب و رسوم دبی-۴ فرهنگ و آداب و رسوم دبی-۵

دسته بندی :دبی

نظرات