تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا | مقررات دانشگاهای آمریکا

۱۷ آبان ۱۳۹۴
آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا | مقررات دانشگاهای آمریکا

مقررات آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا

آیا مقررات آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا چه تاثیری در امور تحصیلی دارد؟آیا میتوانید قاعده، اصول و فرهنگ خاصی در استفاده از لوازم آرایش در دانشگاه دید؟در این مقاله در خصوص  آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا متنی بیان شده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست.


شرایط و مقررات آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا

گاهی شادابی و طراوت پوست خود را از دست می‌دهیم، و تمایل به استفاده از لوازم آرایش پیدا می‌کنند. در حالی‌ که خود این کشور ها با سابقه صدساله جزو اصلی‌ترین تولید کنندگان لوازم آرایش در جهان هستند.با توجه به مسئله آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا ، قوانینی در این باب تعیین شده است. به طور مثال: دانشگاه باب جونز آمریکا: داشتن تاتو و آرایش بیش‌ از حد قابل قبول نیست. دانشگاه تگزاس آمریکا: آرایش‌ های بسیار غلیظ و غیر متعارف در دانشگاه ممنوع است. دانشگاه ویرجینیای جنوبی: پوشش دختران و پسران در داخل دانشگاه باید عفیف و آراسته باشد.

با توجه به این مسائل هنگامی که این نکته را در کنار سن مصرف و فرهنگ مصرف لوازم آرایش در کشورمان که بگذاریم به چه نتیجه‌ای خواهیم رسید؟ با نادیده گرفتن مباحث حقوقی و شرعی، استفاده از لوازم آرایش را باید در چارچوب فرهنگ استفاده از آن تعریف کنیم.در سطح شهر های بزرگ با توجه به آنچه که در واقعیت آن می‌بینیم آیا میتوانید قاعده، اصول و فرهنگ خاصی در استفاده از لوازم آرایش و آرایش کردن دید؟ آیا به نظر شما می توان تفاوتی بین نوع آرایش یک نوجوانی که به ظاهر دانش آموز مقطع راهنمایی یا دبیرستان است با یک دختر ۲۰ ساله و یک زن ۳۵ ساله و یا یک بانوی ۴۵ ساله مشاهده کرد؟

حتی این تفاوت را در نوع سبک و مدل آرایش، شدت و غلظت و رنگ انتخابی چطور! می توان مشاهده کرد؟ آیا می توان تفاوتی در میان آرایشی که روزانه ای که در خیابان و بازار و دانشگاه و یا محل کار با آرایشی که برای حضور در یک جشن یا مهمانی انجام می‌شود، مشاهده کرد؟

دلایل تایین مقررات آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا

مسئله ی آرایش نه تنها در زنگی عادی دختران راه پیدا کرده بلکه به صورت یک روال عادی و معمول در دانشگاه‌ ها هم تبدیل شده است و جزئی از برنامه ی روزانه ی آنها شده است به طوری که اگر باز هم بخواهیم این مسئله را در مقام یک مرکز علمی و دانشگاهی خارجی با داخل کشورمان مقایسه کنیم حتی با در نظر گرفتن تفاوت عمیقی که در میان آموزه‌ های دینی و فرهنگی ما با آنها وجود دارد در عین حال شما می توانید در یک محیط علمی، دانشجویان را تقریبا با ظاهری ساده مشاهده کنید که در حال تحصیل‌اند به خصوص در دانشگاه ‌های صاحب نامی که در اروپای و آمریکا وجود دارد، می توانید بازتاب این رفتار را در قوانین آن دانشگاه ‌ها مشاهده کنید.

با یک پژوهش ساده در زمینه ی ضوابط و قوانینی که در بیش از ۱۵۰ دانشگاه جهان که در ضوابط پوشش این دانشگاه‌ها وجو دارد، می توانید مشاهده کنید که دانشجویان از داشتن هر گونه آرایش منع شده اند حتی می توانید متن این قوانین را در سایت‌های اینترنی ایرانی مشاهده کنید. اما در یک کلاس درس ایرانی که بنگرید می توانید انواع آرایش‌ های غربی که ویژه مهمانی و مجالس هستند را مشاهده کنید.

تاثیر گذاریمقررات آرایش کردن در دانشگاهای آمریکا

قطعا رسیذگی به امور دیگری در این فضاها بیشتر از مباحث علمی است و این اتفاق نتیجه ی همین مسائل است که با وجود دانشگاه‌های بسیاری که در کشورمان وجود دارد و استعدادهای بسیار با توجه به همه پیشرفت‌ها همچنان با دانشگاه‌های مطرح جهان از فاصله ی بسیاری برخور داریم.حتی تا جایی‌ که این مباحث در مدارس هم رسیده است و زنگ ‌های تفریح و گپ‌ ‌‌هایی که بین دانش‌ آموزان صورت می گیرد در پیرامون مدل آرایش و مارک‌ های آنها است.

با توجه به این مسئله که جامعه گریبان گیر آن شده است دیگر بحث ولع آرایش تنها به عنوان یک بیماری و موضوع زیبایی دوستی نگاه نمی‌شود بلکه علت مهم آن در خلاء یا فقر فرهنگی و آموزش و تبلیغات نادرست در جامعه است که دچار آن شده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :آمریکا

نظرات