تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

غواصی در دیواره بزرگ مرجانی استرالیا

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
غواصی در دیواره بزرگ مرجانی استرالیا

«انگار در دنیای دیگری هستی!» شاید قابل پیش بینی ترین چیزی که بعد از رو در رو شدن با دیواره بزرگ مرجانی می شود دید، همین عبارت باشد. اما وقتی به حیوانات خیره کننده، اشکال و رنگ های آن برسید تازه می فهمید دنیای دیگری هم زیر آب هست. وقتی ماهی کاد با لب کلفتش روی ماسکتان می نشیند ممکن است از خودتان بپرسید: «الان کی داره کی رو نگاه می کنه؟»
دیواره بزرگ مرجانی، امتداد طاقچه قاره ای استرالیا از جزیره لیدی الیوت (Lady Elliot) در جنوب کوئینزلند و ۲۳۰ کیلومتری شمال به سمت گینه نو است. شمال دیواره به جزیره نزدیک تر است پس با این که تا بدنه اصلی آن از گلد استون (Gladstone) 300 کیلومتر راه است، تا کیرنز حدود ۵۰ کیلومتر است و بهترین مکان برای سفر یک روزه همین جاست. غواصی ممکن است بیشتر خوش بگذرد اما محل مناسب غواصی می تواند بدون زحمت آموزش، تجهیزات و دستورالعمل های طویل و دراز ایمنی، زیبایی ها را جلوی چشمانتان ظاهر کند. با این که به آن بزرگ ترین گونه حیات روی کره زمین لقب داده اند اما بیشتر، شبکه در هم تنیده ای از کپه های مرجانی است تا یک دیواره واحد. اما کل آن را یک جاندار ساخته است: پولیپ های مرجانی کوچکی که کنار هم این مجموعه را ایجاد کرده است-تپه ها. این ها به نوبه خود غذا، پناهاه و عرصه شکار برای موجودات سرگدان متحرک فراهم می کنند.
پرتو ماهی ها، مارماهی ها و لاکپشت ها بدون زحمت وارد آن می شوند در حالی که ماهی ها به شکل خیره کننده ای بین غارها خود را پنهان می کنند و روی شاخه های مرجانی، آرام آرام تغذیه می کنند و لیسه های دریایی حلزون مانند در جریان آب حرکت می کنند. همه این ها در یک آن جلوی شما ظاهر می شود و رژه ای بی پایان را از زندگی زیر آب نشان می دهند.
دسته بندی :استرالیا

نظرات