تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

غذاهای سنتی کانادا (۳)

۴ دی ۱۳۹۴
غذاهای سنتی کانادا (۳)

مناطق دریایی

نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور به ویژه برای غذاهای دریایی خود معروف هستند . خرچنگ، حلزون اسکالوپ و صدف، ماهی آزاد و ماهی کاد از جمله این غذاهاست . همچنین سایر غذاهای این منطقه از قبیل جلبک های مخصوص مانند DULSE  می باشد .

پرنسس ادوارد نیز به بستنی های لذیذ معروف است از دیگر غذاهای این منطقه سیب زمینی پر شده با گوشت خوک است .

شمال کانادا

شمال کانادا ، شامل سرزمین های شمال غربی ، یوکان و نوناووت عمدتا غذاهای محلی  به روش سنتی آماده می شود . اکثر غذاهای این منطقه دارای گوشت می باشند که با شکار به دست می آیند . گوزن ، سنجاب ، خرگوش و همچنین ماهی از جمله این گوشت ها می باشند .

همچنین در این منطقه گوشت نهنگ نیز خورده می شود .

 ساسکاچوان

ساسکاچوان که در آن ملت های گوناگون زندگی می کنند دارای غذاهای مختلف می باشد

در این منطقه گوشت گاومیش کوهان دار  آمریکایی خورده می شود .

بانوک ( نان تخت شده ی سرخ شده ) و انواع توت های وحشی و زغال اخته از غذاهای سنتی این منطقه است .

مهاجران انگلیسی ، روسی و اکراینی که از اوایل قرن ۱۹ به این منطقه آمده اند ، غذاهای سنتی این منطقه تبدیل شده و مردم به طور فراوان میل می فرمایند .

همچنین رستوران های ویتنامی ، ژاپنی ، چینی و تایلندی در این منطقه وجود دارد .

در خلاصه منطقه به منطقه ی کانادا دارای غذاهای مختلف می باشد ، استعمارگری انگلیس و فرانسه تمام این مناطق را تحت تاثیر قرار داده و همان طور که می دانید کانادا خانه ی مهاجران است و مهاجران زیادی از سراسر زمین به کانادا آمده اند ، این ملیت های متفاوت هر کدام ارمغانی برای کانادا آورده اند ; از جمله این ارمغان ها غذاهای مختلف است شما در کانادا رستوران های آلمانی ، آسیایی ، اکراینی ، ژاپنی و آمریکایی های زیادی خواهید دید .

دسته بندی :کانادا

نظرات