تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

۳ بهمن ۱۳۹۴
سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

چگونه می توان درخواست فرم آی-۹۴، سابقه ورود-خروج، را تغییر داد؟

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده

برای بهره وری بیشتر، کاهش هزینه های کاری و ساده کردن فرایند پذیرش، محافظت گمرکی و مرزی ایالات متحده، فرم آی-۹۴، سابقه ورود و خروج را در مراکز ورود هوایی و دریایی، خودکار کرده است. این سامانه خودکار، یک سابقه الکترونیکی ورود و خروج با تمام داده هایی که در یک فرم کاغذی یافت می شود را تهیه کرده است. فرم کاغذی به جز موارد خاص دیگر به کسی اعطا نمی شود. در مدارک سفر شما یک مهر پذیرش محافظت گمرک و مرزی زده می شود که تاریخ پذیرش، دسته بندی پذیرش و تاریخ انقضای آن را نشان می دهد. اگر برای ثبت خارجی، وضعیت مهاجرت یا مجوز کار خود به یک رونوشت از فرم آی-۹۴ نیاز دارید، می توانید آن را از www.cbp.gov/I94 بگیرید. فرم کاغذی آی-۹۴ هنوز در مرزهای زمینی ورودی و برای برخی دسته های خارجی ها مانند پناهندگان، پناهجویان و آوارگان و هر کجا محافظت گمرکی و مرزی تعیین کند که صدور فرم کاغذی انجام شود، ارائه می گردد.

اگر فرم آی-۹۴ حاوی اطلاعات نادرستی باشد چه باید کرد؟

اگر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده فرم آی-۹۴ شما را به عنوان بخشی از تمدید اقامت یا تغییر وضعیتتان صادر کرده باشد، شما باید یک فرم آی-۱۰۲ پر کنید؛ این فرم یک فرم جایگزین یا مدرک اولیه ورود یا خروج غیرمهاجرتی است.

  • با این حال اگر معتقدید که خطا از طرف سفارت بوده است، می توانید فرم آی-۱۰۲ را پر کنید یا در وب سایت سفارت یک قرار ملاقات ONFOPASS بگیرید تا آی-۹۴ و شواهد خطا را به نزدیک ترین اداره محلی سفارت آمریکا ارائه کنید و درخواست نمایید که فرم اصلاح شده آی-۹۴ را به شما ارائه دهند. اگر سفارت متقاعد نشود که خطا از جانب خود سفارت بوده است، باید فرم آی-۱۰۲ را ضمن پرداخت هزینه اصلاح پر کنید.

اگر هنگام ورود به ایالات متحده یک فرم کاغذی آی-۹۴ به شما داده شده است و حاوی خطا می باشد، یا در فرم الکترونیکی آی-۹۴ که از www.cbp.gov/I94 اخذ کرده اید خطایی می بینید، لازم است با محافظت گمرکی و مرزی تماس بگیرید یا به نزدیک ترین اداره بازرسی تفویض اختیار شده مراجعه نمایید.

  • شما می توانید به وب سایت محافظت گمرکی و مرزی به نشانی cbp.gov سر بزنید یا از دوشنبه تا جمعه با شماره ۵۵۱۱-CBP-877-1 (5511-227-887-1) بین ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵:۰۰ عصر به وقت شرق آمریکا با اداره محافظت گمرکی و مرزی تماس بگیرید. بهتر است فرم نادرست آی-۹۴ و مستندات مربوطه را (گذرنامه و ویزای) به محل ورود محافظت گمرکی و مرزی یا اداره بازرسی تفویض اختیار شده ارائه نمایید. همچنین می توانید تماس بگیرید و وقت ملاقات تعیین کنید.

 

دسته بندی :آمریکا

نظرات

مونا

این مطلب خیلی مفید و کاربردی هست.