تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

سوالات متداول درباره گواهی عدم سوءپیشینه

۹ اسفند ۱۳۹۴
سوالات متداول درباره گواهی عدم سوءپیشینه

گواهی پلیس چیست؟

همه متقاضیان ویزای مهاجرت به کشو کانادا (اقامت دائم)، با ۱۸ سال سن به بالا، باید گواهی پلیس هر کشوری که پس از تولد ۱۸ سالگی‌شان، حداقل ۶ ماه در آن زندگی کردند را به‌عنوان بخشی از فرآیند تایید صلاحیت، ارائه دهند.  گواهی پلیس در کشورای مختلف نام‌های متفاوتی دارد. آن‌ها مدارک رسمی هستند که هر فعالیت مجرمانه‌ای را نشان میدهند.

اگر مقامات کشوری خاص حاضر به صدور گواهی پلیس نشدند، در صورتیکه بتوانید بیانیه‌ای کتبی از آن‌ها بگیرد که تایید کند که حاضر به صدور گواهی نشده‌اند، این امر می‌تواند مفید باشد.

چه زمانی باید گواهی پلیس را ارائه دهم؟

این به گروهی که تحت آن درخواست مهاجرت به کشور کانادا کردید و دفاتر ویزای مهاجرت به کانادا که درخواست شما تحویل آن داده شده است، بستگی دارد. گواهی پلیس تنها برای دوره زمانی محدودی معتبر است. برای کسب اطلاعات بیشتر باید به نظرات کارشناسان یا دستورالعمل‌های بیشتر به اداره ویزای مهاجرت به کانادایی که درخواست خود را به آن تسلیم کردید مراجعه کنید.

چگونه می‌توانم گواهی عدم سوءپیشینه به دست آورم؟

این به کشوری بستگی دارد که از آن خواستار گواهی عدم سوءپیشینه هستید. به شیوه‌های دقیق چگونگی کسب گواهی عدم سوءپیشینه در هر کشور مراجعه کنید.

می‌توان گواهی عدم‌سوءپیشینه یک یا چند کشور را نادیده گرفت؟

اگر گواهی پلیس آماده ارائه به کشور خاص نباشد، بیانیه کتبی مقامات پلیس کشور برای تایید امتناع از صدور گواهی پلیس مورد نیاز است. اداره شهروندی و مهاجرت به کانادا اگر روی‌هم رفته بتواند مشکل واضحی را شناسایی کند، می‌تواند از این شرط چشم‌پوشی کند.

متقاضیان باید فرض کنند که گواهی باید فراهم شود.

گواهی سابقه چیست؟

گواهی سابقه متقاضیانی را شناسایی می‌کند که درگیر جاسوسی، خرابکاری و یا تروریسم بوده‌اند یا هستند. این گواهی مجزا از گواهی پلیس است و متمم آن است. گواهی سابقه به وسیله دولت کانادا و بدون مشارکت متقاضی صادر می‌شود.

چه‌نوع سابقه مجرمانه‌ای باعث می‌شود تا متقاضی اجازه ورود به کشور کانادا را نداشته باشد؟

افرادی که قصد ورود به کشور کانادا را دارند، خواه دائم، خواه موقت یا خواه به عنوان گردشگر، به عنوان کارگر خارجی یا دانشجوی بین‌المللی، در صورتیکه خودشان یا وابستگانشان مرتکبت جرائم ناروا شدند باید قید ورود به کانادا را بزنند.

ورود فرد براساس موارد زیر غیرمجاز می‌باشد:

 • جرم ‌وجنایت
 • جرم ‌وجنایت جدی

جرم و جنایت چیست؟

جرم و جنایت عبارت است از:

درداخل کشور کانادا:

 • محکومیت جرم قابل تعقیب که با حکم کمتر از ده سال مشمول مجازات است.
 • محکومیت دو یا چند جرم مختصر

در خارج از کانادا:

 • محکومیت برای عملی که اگر در کشور کانادا ارتکاب به آن صورت می‌گرفت برابر با محکومیت جرم قابل تعقیب است که با حکم کمتر از ده سال مشمول مجازات است.
 • محکومیت برای عملی که اگر در کشور کانادا ارتکاب به آن صورت می‌گرفت برابر با محکومیت دو یا چند جرم مختصر است.
 • محکومیت برای عملی که اگر در کشور کانادا ارتکاب به آن صورت می‌گرفت برابر با جرمی ترکیبی بود که مشمول مجازات کمتر از ده سال می‌شد.
 • ارتکاب به عملی که اگر در کانادا صورت می‌گرفت برابر با جرمی قابل تعقیب مشمول مجازات کمتر از ۱۰ سال بود.

جنایتکاری جدی چیست؟

جنایتکاری جدی عبارت است از:

در داخل کشور کانادا:

 • محکومیت به اقدامی که با حداکثر حکمی ده ساله قابل مجازات است.
 • محکومیتی که منجر به دوره زندان حداقل شش ماهه می‌شود.

درخارج از کشور کانادا:

 • محکومیت برای عملی که اگر در کشور کانادا ارتکاب به آن صورت می‌گرفت برابر با محکومیت به اقدامی است که با حکمی حداقل ده ساله قابل مجازات است.
 • محکومیت برای عملی که اگر در کشور کانادا ارتکاب به آن صورت می‌گرفت برابر با محکومیت به جرمی ترکیبی است که با حکمی حداقل ده ساله قابل مجازات است.
 • ارتکاب به عملی که اگر در کانادا صورت می‌گرفت برابر با جرمی قابل تعقیب مشمول مجازات با حداکثر حکم حداقل ۱۰ سال بود.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات