تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

۲۵ بهمن ۱۳۹۴
سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

من فاقد صلاحیت دریافت ویزا تشخیص داده شده ام. آیا می توانم وجه واریزی سفارت را پس بگیرم؟

خیر. هزینه ای که پرداخت کرده اید، هزینه پردازش درخواست است و غیرقابل استرداد می باشد.

من فاقد صلاحیت دریافت ویزا تشخیص داده شده ام آیا می توانم دوباره درخواست ویزا دهم؟

بعد از این که فاقد صلاحیت برای دریافت ویزا اعلام شدید می توانید در آینده درخواست ویزای مجدد دهید. اگر پس از عدم صلاحیت، به استثنای عدم پذیرش بخش ۲۲۱(g)، مجددا درخواست ویزا دهید. باید یک درخواست ویزای جدید ارائه کنید و دوباره هزینه های درخواست ویزا را بپردازید. اگر طبق بخش ۲۱۴(b) قانون ملیت و مهاجرت، فاقد صلاحیت اعلام شوید، باید بتوانید مدارک مستند و محکمی بابت تغییر در شرایط خود بعد از آخرین درخواستتان ارائه کنید.

آیا یک دوست یا خویشاوند می تواند در خصوص عدم پذیرش ویزای من پرس و جو کند؟

سوابق پرونده ویزای وزارت امور خارجه طبق بخش ۲۲۲(f) قانون ملیت و مهاجرت، محرمانه هستند بنابراین اطلاعات به استثنای چند استثنا، فقط در اختیار متقاضی ویزا قرار خواهد گرفت. برخی اطلاعات را می توان به حامیان آمریکایی، وکلای نماینده متقاضی ویزا، اعضای کنگره، یا افراد دیگری ارائه کرد که از طرف و با اجازه متقاضی فعالیت می کنند.

قانون ملیت و مهاجرت بخش ۲۲۱(g)– تقاضا یا مستندات ناقص

عدم پذیرش ویزا طبق بخش ۲۲۱(g) قانون ملیت و مهاجرت به چه معنی است؟

عدم پذیرش ویزا طبق بخش ۲۲۱(g) قانون ملیت و مهاجرت یعنی این که افسر کنسولی تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار نداشت تا مشخص شود شما واجد شرایط دریافت ویزا هستید. این یعنی شما در حال حاضر واجد شرایط دریافت ویزا نیستید اما پرونده شما هنوز در انتظار کارهای بیشتر به دلایل زیر هنوز قابل پیگیری است:

  • تقاضای شما ناقص است و/یا به مدارک بیشتر نیاز است؛

متقاضیانی که فرم درخواست یا بقیه مدارک آن ها ناقص هستند، رد می شوند. اگر برای تکمیل پرونده تان به مدارک بیشتری نیاز است، به شما اطلاع خواهند داد چه چیزی مورد نیاز است و چگونه آن را به سفارت خانه یا کنسولگری برسانید. همچنین یک نامه در اختیار شما قرار می گیرد که در آن توضیح داده شده است درخواست شما طبق بخش ۲۱۲(g) رد شده و همچنین ذکر می شود به چه مدارکی نیاز است.

  • مراحل اداری– قبل از این که در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش درخواست شما تصمیم گرفته شود، به مراحل اداری بیشتری نیاز است. شما نامه ای در این خصوص و دستورالعمل ها در خصوص گام بعدی را پس از تکمیل مراحل اداری، دریافت خواهید کرد.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات