تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر به کالگورلی (KALGOORLIE) – استرالیا

۱۶ خرداد ۱۳۹۶

کالگورلی بزرگترین شهر دور دست استرالیا، دارای تاریخی پر جنب و جوش از تب طلا، ساختمان های استعماری بزرگ و عملیات های فراوان جهت استخراج معادن می باشد، این شهر توسط برخی از خیره کننده ترین انواع گل های وحشی بهاری و شهرهای خالی از سکنه به دلیل تب طلا احاطه شده است.
شما می تواین به وسیله هواپیما، قطار و یا تورهای راهنما از پرت به آن جا بروید. هواپیماها و ترانواها هر روزه به سمت آن جا حرکت می کنند. و یا می توانید از جاده بزرگ شرقی یک سفر جاده ای ۶۰۰ کیلومتری (۷ ساعته) را آغاز کرده و به شهری برسید که دارای یکی از بزرگترین امواج در صخره موج می باشد.
«کال»، نامی که محلی ها بر روی این شهر گذاشته اند، در طی تب طلای دهه ۱۸۸۰ ایجاد شد، هنگامی که هزاران نفر از جویندگان طلا سفر خود را از شرق پرت در جستجوی خوشبختی آغاز کردند. امروزه، میراث آن ها در معماری باشکوه و همچنین یکی از بزرگترین معادن برش باز جهان – سوپر پیت (گودال بزرگ) – باقیمانده است. با طول ۳٫۵ و عرض ۱٫۵ کیلومتری، از این معدن سالانه ۹۰۰۰۰۰ اونس طلا استخراج شده و سبب می شود که برای افرادی که به تورهای راهنما ملحق می شوند تجربه ای بی نظیر باشد.
ثروتمندانی نیز در مرکز کالگورلی زندگی می کنند، عموماً در خیابان هانان (که پس از پدی هانان ایرلندی که در سال ۱۹۸۳ طلا پیدا کرد نامگذاری شده است)، کافه ها، رستوران ها و بارهای فراوانی را خواهید یافت.
برای درک واقعی تب طلا و فرهنگ سرزمین طلا، به موزه کالگورلی – موزه WA بولدر – سری بزنید، مرکز بازدید رویال فلایینگ داکترز و گالری های هنر که کارهای هنرمندان بومی و سرزمین طلا را به نمایش می گذارند.
با سفر به شمال و به دهانه نمکی وسیع دریاچه بالارد، بزرگترین گالری هنر فضای باز دنیا را خواهید دید – در نمایشگاه داخلی استرالیا توسط هنر مشهور جهانی آنتونی گورملی. با حرکت به سمت لئوناردو و شهر خالی از سکنه گوالیا، به خانه ۳۱امین رییس جمهور آمریکا، هربرت هوور می رسید.
بازیکنان گلف باید به زمین گلف چند میلیون دلاری بین المللی این شهر سفر کنند که به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از برترین زمین های بیابانی جهان می باشد. این نشان دهنده آغاز مسیرهای نولابود – بزرگترین زمین گلف جهان می باشد.
دسته بندی :استرالیا