تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر و ورود به آمریکا | قبل از سفر به آمریکا چه کنیم؟

۱۰ آبان ۱۳۹۴
سفر و ورود به آمریکا | قبل از سفر به آمریکا چه کنیم؟

“در مورد سیاست های هواپیماییی و مهاجرت، اطلاعات کسب کنید تا در صورت وقوع موارد غیره منتظره دست پاچه نشوید. چمدانها، گذرنامه، آنچه که برای حمل مجاز و غیر مجاز است. دانستن از قبل همیشه بهتر است.”

برنامه ریزی سفر

به احتمال خیلی زیاد با هواپیما به آمریکا خواهید رسید. اگر از کالج یا دانشگاه تان در آمریکا اطلاعات سفر دریافت نکردید، برای کسب اطلاعات در مورد بهترین روش رسیدن به مقصد نهایی تان با مشاوره دانشجویان خارجی تماس بگیرید. او میتواند به شما بگوید که کدام هواپیما به نزدیکترین فرودگاه می رسد و اگر برای رسیدن به دانشگاه نیاز به انتقال هواپیما یا استفاده از وسایل نقلیه متناوب خواهید داشت.

بسیاری از کالجها و دانشگاه های آمریکا دورتر از مراکز شهر یا در شهرهای کوچک واقع شده اند، لذا راهنمایی های محلی برای برنامه ریزی مسیر سفر بسیار مفید واقع خواهند شد. همچنین حائز اهمیت است که در مورد بهترین روز و زمان رسیدن اطلاعات کسب کنید. در مورد روز و زمان ورودتان به مشاور دانشجویان خارجی اطلاع دهید زیرا برخی از آنها برای استقبال شما در فرودگاه، ترتیباتی خواهند داد.

چه زمان باید سفر کرد

قبل از دادن ترتیبات سفر آمریکا، در مورد زمانی که باید به دانشگاه وارد شوید اطلاعات کسب کنید، اگر این اطلاعات را از دانشگاه دریافت نکردید، در مورد آن از مشاوره دانشجویان خارجی سوال کنید.

*در ذیل چندین توصیه برای برنامه ریزی سفرتان درج شده است:

  1. برای شرکت در جلسه آشنا سازی برنامه برای دانشجویان خارجی به موقع در دانشگاه حضور پیدا کنید .
  2. اگر قبل از اینکه مسکن داشگاهی شما در دسترس باشد، به آنجا برسید، باید محلی را برای سکونت در نظر بگیرید .
  3. در ساعات اداری روزهای دوشنبه تا جمعه وارد دانشگاه شوید و نه هنگام شب یا روز شنبه یا یکشنبه، مگر اینکه دانشگاه شما توصیه دیگری به شما کرده باشد .
  4. اگر بلیط رفت و برگشت رزرو می کنید اطمینان کسب کنید که تقویم تحصیلی برای دانشگاه را مطالعه کرده اید و می دانید پایان نیمسال چه زمانی است .
  5. مقررات مهاجرت آمریکا ۳۰ روز قبل از تاریخ شروعی که در ویزای f-1 یا j-1 یا مدارک مهاجرت I-20 یا DS-2019 شما درج شده است، اجازه ورود نمی دهند .
  6. توصیه نمی شود قبل از صدور ویزای آمریکا بلیط هواپیما را رزرو کنید .

ترتیب دادن سفر

اگر می خواهید جای خود را رزرو کنید، می توانید مستقیما از طریق تلفن نامه یا اینترنت با دفاتر هواپیمای مربوطه تماس بگیرید. اکثر نمایندگان هواپیمایی همچنین می توانند در مورد سایر موارد سفر به شما رایزنی ارائه دهند، مانند تعداد چمدانهای مجاز، روندهای فرودگاه وگمرک، وشرایط لازم برای واکسیناسیون و بهداشت.

وب سایت های متعدد برای سفر وجود دارد که به شما امکان مقایسه قیمت ها را هنگام آماده کردن سفر ارائه می دهد. شما باید در مورد فصل های توریستی و هنگام تعطیلات، هنگامی که نرخ هواپیما گرانتر است و بلیط ها را سخت تر میتوان بدست آورد آگاهی داشته باشید. اینها شامل عید پاک (در ماه مارس یا آوریل ) ماههای تابستانی از ژوئن تا اوت وعید شکر گزاری کریسمس وسال نو و روزهای تعطیل درنوامبر دسامبر وژانویه هستند.

مسیر سفر خود را آماده کرده و بلیط ها را از طریق آنلاین خریدداری نمایید. انجام رزرواسیون از این طریق ممکن است ریسک بیشتری در بر داشته باشد زیرا شما از تجربه یک آژانس مسافرتی که به شما خدمات ارائه می دهد برخوردار نیستید اما در عین حال اگر بدانید که چگونه عمل باید کرد می تواند در وقت پول شما صرفه جویی نماید. به خاطر داشته باشید که در صورت تغییر روز سفر مبلغی اضافی باید پرداخت کنید .

آژانس های مسافرتی

استفاده از یک آژانس مسافرتی شاید موثر ترین وساده ترین روش آماده کردن سفر باشد. آژانس های مسافرتی به شما در مورد هزینه بلیط ها و مسیرها رایزنی ارئه می دهند، قیمت ها را مقایسه کرده ورزرواسیون را تایید کرده یا تغییر می دهند.

در صورتی که محدودیت های غذایی داشته باشید، آژانس مسافرتی همچنین می تواند غذای مخصوصی برای سفر شما در هواپیما سفارش دهد.

از آنجایی که آنها به نرخ ویژه یا تخفیفی دسترسی دارند آژانس های مسافرتی ممکن است برای شما در پول صرفه جویی کنند. آنها همچنین در مورد اینکه کدام یک از هواپیمایی ها نرخ های تخفیفی دانشجویی یابسته های ویژه دانشجویی ارائه می دهند، از جمله نرخهای رفت و برگشت بین الملی و نرخهای پرواز های داخلی آمریکا را آگاهی دارند.

کلوپهای سفر وسازمانهای کرایه دربست

برخی از سازمانها در کشورتان ممکن است پرواز های کرایه دربست وسایر پروازهای ارزان قیمت به مقصد آمریکا ارائه دهند. گاهی اوقات این سازمانها در مطبوعات محلی و روزنامه های دانشجویی آگهی چاپ می کنند، اما دانشجویان معمولا از طریق افراد دیگری که با آنها سر و کار داشته اند در مورد آنها مطلع می شوند.

استفاده از برخی کلوپهای سفر و پروازهای کرایه ای مستلزم پرداخت هزینه عضویت است. قبل از پرداخت وجهی برای رزرواسیون اعتبار آن سازمان را چک کنید. وقتی برای دریافت اطلاعات تماس می گیرد در مورد معتبر بودن هزینه ها تاریخ های عزیمت وانتقال پرواز ها سوال کنید گاهی اوقات اگر آن هواپیما نتواند تعداد کافی صندلی بفروشد پروازهای کرایه ای لغو شده یا موکول به بعد می شوند.

ترتیب دادن سفر توسط سازمانهای ضامن 

اگر شما تحت ضمانت دولت کشورتان هستید، یک مامور دولتی ممکن است برای شما ترتیب سفرتان رابدهد. در این صورت توسط ضامن خود از آن مطلع خواهید شد. اگر به غیر از ضامن در کشورتان، ضامن دیگری داشته باشید، برای در میان گذاشتن اطلاعات سفرتان به دانشگاه یا کالج به آن ضامن نامه بنویسید و درخواست رایزنی کنید. از سازمان مربوطه بخواهید که ترتیبی بدهد که به شهری که نزدیکتر به دانشگاه است وارد شوید وفقط شهر محل ورودتان را مدنظر نداشته باشد.

در صورتیکه ضامن شما قادر نباشد ترتیب سفر شما را بعد از شهر اصلی محل ورودتان بدهد حتما قبل از عزیمت از کشورتان ترتیبی برای مابقی سفر بدهید .

*توجه:دانشجویانی که از سوی دولت آمریکا ضمانت می شوند ممکن است هر گاه امکانپذیر باشد مجبور به سفر با هواپیمای آمریکایی باشند.

شاد و سربلند باشید.

پیکاپ ویزا

ویزای کانادا در آنکارا – ویزای آمریکا در دبی

دسته بندی :آمریکا

نظرات