تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر جاده ای در استرالیا: سیاحت ویکتوریا در طول جاده بزرگ آلپ

۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

اینکه آیا شما زندگی رویایی در ون کاروان خود را دارید یا با وسیله حمل و نقل کمتر رمانتیکی سفر کنید، جاده های باز استرالیا شما را فرا می خوانند و شما را از طریق مناظر شگفت آور به دنبال خود می کشند. مسیرهای جاده ای عالی بسیاری در استرالیا وجود دارد مانند جاده بزرگ آلپ.
این جاده کوهستانی یکی از مناطق اصلی اسکی استرالیا و برخی از بلندترین ارتفاعات کشور را بهم وصل می کنند که درست تراشیدگی با بیش از ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد _بنابراین انتظار چیزی خیلی غیرعادی را نداشته باشید.
با این وجود رانندگی در منطقه ای ملایم و آرام ، دنیایی دور از گذشته بی قانون استرالیاست. از وانگاراتا جاده از تاکستانها و زمین زراعی تا شهر زیبای برایت عبور می کند.
اما یک راه فرعی کوتاه را بگیرید و به بیچورت و گلنروان زمین قرن نوزدهم ند کلی غیرقانونی خواهید رسید که می توانید در مورد زندگی این قهرمان ملی محلی آگاه شوید.
پشت جاده بزرگ آلپ تا پارک ملی کوهستان بوفالو ادامه دهید و از تپه های بلند و سنگلاخی گرانیتی بالا روید یا تپه کوتاه و پرشیب مانند ند را سیاحت کنید. هنگامیکه از دره رودخانه اونس می گذرید قله های برفی به چشم می آیند.
فراسوی Harrietville جاده سخت تر می شود بصورتیکه بادها به شدت از طرف جنگل های صمغی برفی کوهستان هاتمن، بلندترین تفریحگاه آلپی ویکتوریا می وزند. منظره خشن و عریانی با دره های عمیق و چشم اندازها آن طرف آلپ استرالیا است. پیاده روی در مسیر Razorback به قله کوهستان Feathertop، دومین کوهستان بلند ویکتوریا ارزشمند است.
بعد ازین جاده به سمت دشت دینر و شهر تاریخی اموا، شهر قدیمی معدن طلا سرازیر می شود. سپس از میان جنگل ها در تامبو به Metung  ، دریاچه گیپسلند و فراسوی اقیانوس سرازیر می شود.
مناسب برای: عاشقان کوهستان، کسانیکه اهمیت نمی دهند که کوهستان آلپ استرالیا چه اندازه چالش برانگیز است.
مدت زمان: ۱ روز
نیاز است بدانید: چنانچه شما از سمت ملبورن رانندگی می کنید، یک M31 به وانگاراتا بگیرید و در مسیر بازگشت ساحلی در دماغه و جزیره فیلیپ ویلسون توقف کنید.
دسته بندی :استرالیا