تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر جاده ای در استرالیا: تنگه مبدا در دشت نولاربور

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفر جاده ای در استرالیا: تنگه مبدا در دشت نولاربور

اینکه آیا شما زندگی رویایی در ون کاروان خود را دارید یا با وسیله حمل و نقل کمتر رمانتیکی سفر کنید، جاده های باز استرالیا شما را فرا می خوانند و شما را از طریق مناظر شگفت آور به دنبال خود می کشند. مسیرهای جاده ای عالی بسیاری در استرالیا وجود دارد مانند مسیر تنگه مبدا در دشت نولاربور.
نولاربور مناسب افراد ترسو نیست. این جاده مسحورکننده از میان دشت انبوه بی درخت از بندر اگوستا در استرالیای جنوبی تا اسکاندیناوی در استرالیا غربی عبور می کند.
تقریبا با ۱۵۰ کیلومتر وسعت، طولانی ترین جاده مستقیم جهان است، جای شگفتی نیست که بعنوان “نولابورینگ” شناخته شده است. اما بسیاری از مسافران بخاطر زیبایی بیابان عاشق آن هستند. حس قوی از وحدت و همزیستی در کافه های کنار راه وجود دارد که تقریبا در هر ۲۰۰ کیلومتر بدون آنکه چیزی در این میان وجود داشته باشد به چشم می خورند.
جسور باشید و برای مشاهده برخی از برجسته ترین قسمت های زمین شناسی استرالیای جنوبی مانند صخره پیلداپا که پیچ و تابهایی از ماسه سنگ قرمز به طول ۱۰۰ متر است یا صخره های منحصر بفرد تپه Ucontitchie و پشته های علفزار مورفی از جاده اصلی دور شوید.
از خلیج دنیال، جاده ار مجاور ساحل تمامی راه ها به استرالیا غربی است. در راس خلیج کوچک شانس خوبی برای نهنگ های خالدار اصیل بین ژوئن و اکتبر دارید. سپس ساحل های خالی، صخره های سر به فلک کشیده، شکاف های شکوهمند در صخره‌های ساحلی که هنگام خوردن موج به ساحل آب از آن فوران می‌کند_و چیزهای عجیب و غریب و … وجود دارد. اوکلا بقایای روحانی از ایستگاه تلگراف بیرون زده از تپه های شنی پیشرو را نمایش می دهد، در حالیکه بالادونیا (جمعیت:۹) محلی را که ایستگاه اسکای لب در سال ۱۹۷۹ به زمین نشست، گرامی می دارد.
مناسب برای: ماجراجویانی که می خواهند همه چیز را حتی آدمهای گوشه گیر و معتادان نولاربور را تجربه کنند.
مدت زمان: ۷ تا ۱۰ روز
نیاز است بدانید: با سرویس کردن ماشین خود و جمع آوری آب و خوراک کافی برای فاصله بین کافه های کنار راه آماده شوید. دمای طول روز ممکن است به ۵۰ درجه سانتی گراد برسد و شبها ممکن است خیلی سرد باشند. مراقب حیات وحش و عبور از ریل های قطار باشید.
دسته بندی :استرالیا

نظرات