تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفر به دانشگاه | راهنمایی سفر به دانشگاه در کشور آمریکا

۱۰ آبان ۱۳۹۴
سفر به دانشگاه | راهنمایی سفر به دانشگاه در کشور آمریکا

انتقال پرواز و بلیت داخلی

بهترین راه این است که هنگامی که در کشور تان هستید برای پرواز داخلی نیز بلیط رزرو کنید. توجه داشته باشید که اگر مقصد نهایی شما برای سفر به دانشگاه شهری کوچک یا متوسط باشد ممکن است هواپیمایی که به آنجا پرواز می کند یک هواپیما پروانه دار وکوچک باشد تا اینکه یک جت.

اگر به یک فرودگاه بزرگ می رسید، معمولا خدمات رفت و آمد در مسیر معین از فرودگاه به دانشگاه های محلی، موجود خواهد بود. شما میتوانید این خدمات را در قسمت وسائل نقلیه زمینی در فرودگاه پیدا کنید. استفاده از خدمات رفت و آمد در مسیر معین تقریبا همیشه ارزانتر از استفاده تاکسی خواهد بود.

سفر به دانشگاه با قطار

سفر با قطار در آمریکا در مقایسه با کشور های دیگر نسبتا گران است و همیشه در دسترس نیست.AMTRAk خط آهن ملی است. با وجود اینکه خطوط آهن کوچکتری نیز وجود دارند اما فقط در نقاط محلی کار میکنند. AMTRAK در سرتاسر کشور کار می کند، اما خدمات آن در کرانه شرقی گسترده تر است. تقریبا در تمامی شهرها، ایستگاههای قطار در نزدیکی فرودگاه نیستند و وسائل نقلیه عمومی بین ایستگاه قطار و فرودگاه ممکن است محدودباشد.

سفر به دانشگاه با اتوبوس

سفر به دانشگاه با اتوبوس اکثرا کم هزینه ترین روش برای سفر در آمریکا است و خدمات اتوبوس رانی گسترده هستند. همانند ایستگاههای قطار ایستگاه های اتوبوس نیز به ندرت در نزدیکی فرودگاه می باشند و وسائل نقلیه عمومی ممکن است بین فرودگاه و ایستگاه اتوبوس محدود باشد.

کرایه اتومبیل برای سفر به دانشگاه

کرایه کردن اتومبیل شاید گرانترین اما انعطاف پذیر ترین روش سفر در آمریکا باشد. بسیاری از آژانس های کرایه ماشین بین المللی هستند و ممکن است شعباتی در کشور شما داشته باشند. شما میتوانید ماشینی را از  طریق یکی از این شعب به واسطه آژانس مسافرتی یا از طریق اینترنت در کشورتان رزرو کنید.

بخاطر داشته باشید که هنگام کرایه ماشین اکثرا محدودیتهایی وجود دارد و کارت اعتباری باید ارائه شود. ممکن است از شما بخواهند که بجای آن یا به همراه آن گواهینامه رانندگی بین المللی خود را نشان دهید. همچنین در نظر داشته باشید که کرایه یک طرفه (کرایه در یک شهر و بازگرداندن در شهر دیگری) معمولا در مقایسه با کرایه استاندارد، هزینه بیشتری در بر دارد. اگر در نظر دارید که برای سفر از بندر ورود در آمریکا به کالج یا دانشگاه سفر کنید ممکن است نیاز به کرایه یک طرفه داشته باشید.

مسکن برای گذراندن شب

اگر قبل از اینکه بتوانید در مسکن دائمی تان سکونت برگزینید، به مقصد نهایی خود برسید، باید شب را در محل دیگری سپری کنید.

گرانترین گزینه ها هتل ها و متل ها هستند، اما برخی از متل های زنجیره ای “budget”ممکن است قیمت نسبتا معقولی داشته باشند. گزینه های دیگری شامل مهمانسرای جوانان، خانه های بین المللی و خوابگاه های دانشگاهی (در برخی از دانشگاه ها) می باشند.

برای کسب اطلاعات در خصوص گزینه های مسکن شبانه از مشاور دانشجویان خارجی تان سوال کنید.

رسیدن به دانشگاه

به مجرد رسیدن به دانشگاه، باید با دفاتری که مسئولیت کمک به دانشجویان و دانش پژوهان خارجی را به عهده دارد تماس بگیرید. ممکن است نام آن خدمات بین المللی، دفتر تحصیلات بین المللی، دفتر برنامه بین المللی، یا نام مشابه دیگری باشد.

این دفتر می تواند به شما در خصوص سوالات و نگرانی های مربوط به قوانین و مقررات مهاجرت کمک کند. مهمتر از همه این دفتر باید ورود شما را با استفاده از سیستم sevies به دولت فدرال اطلاع دهد. اگر این گزارش در آغاز نیمسال ارسال نشود، ممکن است شما در تخطی از وضعیت تان در آمریکا، تلقی شوید. که ممکن است اقامت شما را به خطر بیاندازد.

حتما به دفتر دانشجویان خارجی در دانشگاه سری بزنید. اگر گذر نامه و مدارک مهاجرتی تان را در اولین دیدار به همراه داشته باشید می تواند مفید واقع شود.

مرور موارد سفر به دانشگاه
 1. سوال کنید و ببینید که در چه زمانی باید وارد دانشگاه شوید و مدت زیادی قبل از تاریخ عزیمت ترتیبات سفر تان را بدهید به ویژه اگر در زمان اوج سفر می کنید از قبل در مورد نحوه سفر از بندر ورودتان در آمریکا به مقصد نهایی آگاهی کسب کنید.
 2. هر چه زودتر شروع کنید به بسته بندی.
 3. در داخل و خارج چمدانهای تان بر چسب هایی با نام ونشانی دانشگاه تان بچسبانید.
 4. مقداری از اموال شخصی تان را درساک دستی قرار دهید تا اگر چمدان های تان به صورت موقت در ترانزیت گم شده باشد بتوانید از انها استفاده کنید.
 5. به خانواده تان یک شماره تماس بدهید مثلا شماره دفتر دانشجویان خارجی.
 6. حتما اقلام ذیل را در ساک دستی تان بگذارید (نه در چمدانی که به قسمت بار تحویل می دهید).
 7. گذر نامه معتبر با ویزای آمریکا.
 8. فرمi-20  یا ۲۰۱۹-ds.
 9. چکهای مسافرتی و یا کارت بدهی.
 10. کارت اعتباری اگر داشته باشید.
 11. مقدار کمی پول نقد آمریکایی.
 12. کارت بیمه
 13. نامه های پذیرش و حمایت مالی و سایر مدارک مهم از دانشگاه تان در آمریکا
 14. مدارکی دال بر استطاعت مالی جهت پوشش هزینه تحصیلات تان در آمریکا (نامه های کمک هزینه تحصیلی صورت حسابهای بانکی و غیره.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

خدمات :

پیکاپ پاسپورتپیکاپ ویزا

وقت سفارت آمریکا وقت سفارت کانادا وقت سفارت انگلیس

دسته بندی :آمریکا

نظرات