تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سفری رمانتیک به اینسبروک، اتریش

۱۴ خرداد ۱۳۹۶
سفری رمانتیک به اینسبروک، اتریش

این روزها زندگی رمانتیکتان در چه حال است؟
ژانویه ماه چندان رمانتیکی نیست. هوا ممکن است کمی خنک باشد و بسیاری از ما دچار «سرگیجه بعد از تعطیلات» هستیم و هنوز استرس تعطیلات در بدنمان باقی مانده است. علاوه بر آن، تشخیص داده اند من به سیاه سرفه مبتلا هستم. از بین این همه بیماری، سیاه سرفه گرفته ام که فکر می کردم مدت هاست با از بین رفتن اسب و درشکه، دیگر وجود ندارد. همسرم قطعا اولین کسی است که به شما خواهد گفت خوابیدن روی یک تخت کنار کسی که سیاه سرفه دارد و پیژامه تنش کرده است اصلا چیز شهوت انگیزی نیست. او معتقد است پیژامه من چیز زشت معمولی است.
بهتر است بگویم ما به آخر هفته ای رمانتیک نیاز داشتیم و ثابت شد اینسبروک بهترین جا است.
مسیر تقریبا ۱۵۰ کیلومتری در جنوب مونیخ که با خودرو یک ساعت و نیم طول می کشد زیاد آخر هفته مان را هدر نداد. تازه، خیلی چیزها از کسانی شنیده بودم که برای کنفرانس به آن جا سفر کرده بودند.
اینسبروک در میانه رشته کوه های بلند اتریش واقع شده و شاید به همین خاطر سه دوره میزبان المپیک زمستانی بوده است. برنامه ریزی کرده بودیم با کفش برفی پیاده روی کنیم اما با سیاه سرفی نمی شود چنین کاری را راحت انجام داد و برای همین اول به سراغ کریستال ولتن (دنیای کریستال) رفتیم. همسرم از آن زیاد لذت نبرد اما در حقم لطف کرد. صادقانه بگویم، با آن چه تصور می کردم تفاوت زیادی داشت.
مشخص بود به اندازه کافی تحقیق نکرده بودم چون انتظار داشتم آن جا پر از اشکال کریستالی باشد. در واقع آن جا تفسیر هنرمندانه پیچیده ای از ماده کریستال بود یعنی زیادی هنری بود. اما ما با هم بودیم و تلفن هایمان را خاموش کرده بودیم. همین که پیش هم بودیم رمانتیک بود؛ حتی اگر کار زیاد رمانتیکی نمی کردیم.
زمان در اینسبروک بهتر شد.
ما در آلت اشتاد (شهر قدیم) گردش کردیم که خیلی رمانتیک است!
اطراف منطقه خودرو ممنوع، ساختمان های تاریخی قرار دارد که عمر برخی از آن ها به اواخر دهه ۱۵۰۰ می رسد. دست در دست می رفتیم و از ساختمان ها لذت می بردیم.
هیچ چیز نمی تواند به اندازه غذا رمانتیک باشد؛ به خصوص اگر کاسری (Käserei) هم باشد؛ مغازه ای که کلا پنیر دارد! و لازم نیست بگویم که خرید هم کردیم.
قهوه هم خوردیم. اتریش به قهوه هایش معروف است.
بعد به سراغ هتل رمانتیک شوارزر آدلر (Schwarzer Adler به معنی عقاب سیاه) رفتیم و در آن از محوطه استراحت و کاکتل لذت بردیم.
صبح روز بعد را آسوده گذراندیم اما نگران دیدن همه چیز نبودیم. با چشمان باز کوه هایی را نگاه می کردم که دلم می خواست رویشان با کفش برفی راه بروم اما می دانستم بعدها به سراغشان خواهم آمد.
اگر زندگی عاشقانه تان به کمی تغییر نیاز دارد، باید با شادمانی اعلام کنم که اینسبروک مکان رمانتیک عالی است-کافیست پیژامه های راحتتان را در خانه بگذارید و بیرون بیایید.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات