تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

سفرهایی که در طول زندگی‌ باید تجربه کنید

۳۱ فروردین ۱۳۹۶
سفرهایی که در طول زندگی‌ باید تجربه کنید
اکثر ما به‌طور ذاتی دوست داریم فرهنگ‌های الهام‌بخش جدید، سواحل دوردست و مناطق بیابانی متروک را از نزدیک ببینیم. سفر کردن درواقع چاشنی زندگی است که گریز از یکنواختی زندگی روزمره است و خاطراتی را برای ما ایجاد می‌کند که در طول زندگی به یادمان خواهند ماند. بااینکه سیاره محبوب ما ماجراجویی‌های بی‌اندازه‌ای برای علاقه‌مندان به سفر دارد، در اینجا ۱۰ مورد از حماسی‌ترین سفرهای خودم را که باید در طول زندگی تجربه کنید برایتان ذکر می‌کنم (هر یک از این سفرها بر اساس تعطیلات ۲ تا ۳ هفته‌ای هستند).
  1. سفر به استرالیا
استرالیا که به نام Oz یا the land Down Under نیز معروف است، ظاهراً همه ویژگی‌های خوب را به‌طور یکجا دارد. این کشور با داشتن شهرهای بین‌المللی مانند ملبورن و سیدنی، سواحل باشکوه، جنگل‌های بارانی دست‌نخورده، هتل‌های فوق پیشرفته و جاهای دورافتاده بی‌رحم بدون شک رویتان تأثیر خواهد گذاشت. نقاط دیدنی مشهور بندر سیدنی مانند صخره مرجانی بزرگ و صخره آیرز (اولورو) در فهرست بازدید تمامی گردشگران قرار دارند که به‌احتمال فراوان شامل بازدید از برخی از حیوانات حیات‌وحش خیره‌کننده استرالیا از حیوانات بسیار زیبا گرفته (پنگوئن‌ها، کوآلاها و والابی‌ها) تا حیوانات بسیار خطرناک (کروکدیل‌ها، کوسه‌ها و مارها) نیز می‌شود؛ اما از مسیرهای لگدمال شده در ویرانه‌های مطلق تالاب‌های کاکدو و بیابان دست‌نخورده تاسمانی نیز عبور کنید تا بدانید که Oz درباره چیست.
  1. ویتنام، لائوس و کامبوج
شبه‌جزیره‌ای که قلمرو کشورهای کامبوج، لائوس و ویتنام را تشکیل می‌دهد، دلرباترین منطقه در آسیاست که باید از آن بازدید کنید. تمامی این سه کشور به نام هندوچین مشهورند و هر سه مستعمره فرانسه بوده‌اند که این استعمار در معماری و سبک غذای فرانسوی در حال نابودی آن‌ها هنوز مشهود است. از این میان لائوس معتبرترین کشور است که هنوز غرب بر آن نسبتاً تأثیر نگذاشته است و در آن می‌توانید به زمان گذشته سفر کرده و در معبدهای قدیمی، مزارع کاشت قهوه و روستاهای دوردست سیاحت کنید. دیدنی‌های برجسته ویتنام عبارت‌اند از شهر جذاب هانوی، سازه‌های سنگی که خلیج هالونگ را که شهرت جهانی دارد در برمی‌گیرند و منظره‌های زیبایی که در امتداد ساحل کشیده شده‌اند؛ اما همه این‌ها در مقایسه با حس ابهت فرهنگی که در آنگکور وات خرابه‌های معبد قدیمی پنهان در جنگل کامبوج منتظر شماست رنگ می‌بازند!
  1. راه‌آهن سرتاسری سیبری (روسیه، مغولستان، چین)
راه‌آهن سرتاسری سیبری که مسکو را به بیجینگ وصل می‌کند، یکی از حماسی‌ترین سفرهای قطاری در دنیاست. این طولانی‌ترین خط آهن در زمین است که از ۷ منطقه زمانی عبور می‌کند و ۹،۲۸۹ کیلومتر (۵،۷۷۲ مایل) یا یک‌سوم کره زمین را پوشش می‌دهد. قطار که ابتدا از مسکو حرکت می‌کند، ابتدا از میان کوه‌های سترگ اورال گذشته و وارد روسیه اروپایی می‌شود و پیش از ادامه سفر حماسی خود از میان دشت‌های گسترده مغولستان که پس‌ازآن بیجینگ پدیدار می‌شود، در میان فضاهای وسیع پوشیده از درخت سیبری فرو می‌رود. بااینکه می‌توانید این سفر را در طول ۹ روز طی کنید، اکثر گردشگران آن را تا دو برابر این زمان طول می‌دهند، طوری که در میان مسیر از قطار پیاده می‌شوند تا در آخرین منزل رومانوف‌ها در یکاتیرنبرگ سیاحت کنند، در نزدیکی دریاچه بایکال کمی پیاده‌روی کنند، در آلمان سنتی مغولستان اردوگاه بزنند و در پایتخت مغولستان یعنی اولان باتور سیاحت کنند.
  1. پارک‌های ملی غرب کانادا
سفر خود را از کوهستان‌های راکی محل حیات‌وحش حیرت‌آور شروع کنید که در آن بایسون‌ها در جنگل‌های شمالی در حال چریدن هستند، گوزن‌های شمالی در میان مناظر تماشایی می‌خرامند و خرس‌های گریزلی آزادانه در حال پرسه زدن هستند. به‌آسانی می‌توانید از کوهستان‌های سرگیجه‌آور بزرگراه آیسفیلد تا آب‌های کریستالی شفاف دریاچه مارین تا دشت‌های آزاد اطراف کلگری ماه‌ها را در حال ماهیگیری، راهپیمایی، پیاده‌روی، اسب‌سواری و دامداری بگذرانید. پس‌ازآن، برای یک گشت‌وگذار حیرت‌آور روزانه در اینساید پسیژ دیدنی به سمت پرینس روپرت بروید. پس از رسیدن به جزیره ونکوور پیش از ترک کردن آخرین مرحله ماجراجویی بزرگ خود در پارک ملی پاسیفیک ریم که در آن کوه‌ها، جنگل‌های استوایی، سواحل وحشی و اقامتگاه‌های انحصاری در زیباترین و مسحورکننده‌ترین مناظر به هم می‌رسند، مدتی در تلگراف کوو را برای کایاک سواری در میان نهنگ‌های قاتل توقف کنید.
  1. آلاسکا و هاوایی (ایالات‌متحده آمریکا)
طبیعت خام در آخرین مرز آمریکا در انتظار شماست. مناظر دست‌نخورده، عظمت کوهستانی، رودخانه‌های بزرگ و  هیبت الهام‌بخش حیات‌وحش مناطق بیابانی آلاسکا مقاومت‌ناپذیرند. ماجراجویی آلاسکایی خود را با گشت‌وگذاری در میان اینساید پاساژ شروع کرده و از مشاهده آبدره‌های تماشایی، حیات‌وحش دریایی و یخ زایی یخچال‌های طبیعی لذت ببرید. سپس عازم یک سفر جاده‌ای برای کشف توندرای آزاد و حیات‌وحش در پارک ملی دنالی شوید. هاوایی ازنظر مناظر و آب‌وهوا با آلاسکا فاصله زیادی دارد، اما فاصله مکانی این دو فقط به‌اندازه یک پرواز مستقیم شش‌ساعته است. جزایر زیبای هاوایی به‌ویژه کائوآئی با داشتن آتش‌فشان‌هایی که گدازه از آن‌ها خارج می‌شود، دره‌های سرسبز، آبشارهای باشکوه و صخره‌های ساحلی عظیم، برخی از زیباترین مناظر روی زمین را به رخ می‌کشند و مرحله‌ای عالی برای خاتمه دادن به این سفر حماسی را ایجاد می‌کنند.
  1. مهاجرت بزرگ، کوه کلیمانجارو و زنزیبار (تانزانیا)
مهاجرت سالانه کل‌های یال دار در سرنگتی تانزانیا و ماسالی مارای کنیا را می‌توانیم بزرگ‌ترین نمایش حیوانات در کره زمین بنامیم که در آن موقع ده‌ها هزار کل یال دار و گورخر همراه با تغییر فصل به‌سوی مراتع بزرگ‌تر مهاجرت می‌کنند که شیرها، چیتاها و سایر درندگان آن‌ها را تعقیب می‌کنند و منتظر فرصتی برای شکار حیوانات ضعیف هستند. به دنبال این تجربه سافاری عظیم، در نزدیکی کوه کلیمانجارو که با ارتفاع ۵،۸۹۲ متر (۱۹،۳۳۱ فوت) بلندترین قله آفریقاست، یکی از بهترین ماجراجویی‌های عمرتان در انتظار شماست؛ اما بااینکه برای فتح قله این کوهستان نیازی نیست کوهنورد حرفه‌ای باشید (فقط کافی است تناسب بدنی برای آن داشته باشید)، این صعود طاقت‌فرسا – که حداقل ۵ روز طول می‌کشد – را ساده نگیرید. پس از همه، می‌توانید در شن‌های سفید و حاشیه‌دار کف زنزیبار، جزیره ادویه‌های گرمسیری تانزانیا خستگی خود را در کنید.
  1. پارک‌های ملی ایالات‌متحده آمریکا
در غرب آمریکا مجموعه‌ای از پارک‌های ملی باشکوه قرار دارند. سفر خود را از یوسمیت با گنبدهای گرانیتی گیج‌کننده، آبشارهای بسیار بلند و بلندترین درخت‌های روی زمین آن شروع کنید. پس از عبور از میان دره مرگ متروک، با دیدن گرند کانیون باشکوه به نفس‌نفس خواهید افتاد، هرچند زیون و برایس کانیون در همان نزدیکی کمتر از آن تأثیرگذار نیستند. توقف بعدی‌تان در قلب بکرترین منطقه بیابانی آمریکا یعنی گراند تتون و یلوستون است که در آنجا می‌توانید آبفشان‌های در حال فواره زدن را ببینید، در سایه قله‌های کوهستانی بلند پیاده‌روی کنید و بایسون‌ها و گرگ‌ها را مشاهده کنید که آزادانه در میان دره‌ها پرسه می‌زنند. هرچند ممکن است کمی دور باشد، اما سفر خود را در گلیشر، پارک ملی موردعلاقه ما تمام خواهید کرد که موقعیت‌های باورنکردنی برای پیاده‌روی و نیز بهترین شانس برای مشاهده خرس‌های گریزلی در حیات‌وحش را برایتان فراهم خواهد کرد.
  1. پاتاگونیا، صحرای آتاکاما و آبشارهای ایگوازو (آمریکای جنوبی)
پاتاگونیا منطقه‌ای با جمعیت پراکنده است که در انتهای جنوبی آمریکای جنوبی واقع‌شده است و با آرژانتین و شیلی مرزی مشترک دارد. در اینجا با مشاهده یخ زایی یخچال‌های طبیعی پریتو مورنو از داخل قایق، پیاده‌روی در مناظر کوهستانی سورئال در اطراف ال چالتن و هیبت الهام شده از زیبایی بی‌رقیب دست‌نخورده‌ترین مناطق بیابانی آمریکای جنوبی در تورس دل پین حیرت خواهید کرد. هیچ مقایسه‌ای نمی‌تواند بزرگ‌تر از صحرای کاملاً دست‌نخورده آتاکاما در شمال شیلی باشد که به‌آسانی می‌توانید با یک سفر هوایی از پاتاگونیا به آنجا بروید. آنجا با داشتن دره‌های بسیار عمیق، کوهستان‌های استپی بلند و سر به فلک کشیده آندز، بهشتی برای عکاسان، دوستداران طبیعت و مسافران فعال است. سفر خود را با رفتن به آبشارهای ایگوازو در مرز بین آرژانتین و برزیل که می‌توانید به ۲۷۵ آبشار غران نزدیک شوید، به پایان برسانید.
  1. زلاندنو و تاهیتی (اقیانوس آرام جنوبی)
سرزمین میانه بیلبو باگینز و تولکین زمانی که از طریق مناظر بسیار زیبای زلاندنو به آنجا مسافرت می‌کنید، سرزنده خواهد شد. به دلیل قرارگیری این کشور در میان دو صفحه تکتونیکی زمین تحرکات زمین‌گرمایی فعالی در جزیره شمالی با استخرهای آب گرم، گل‌های جوشان، آبفشان‌های فواره زن و نیروهای آتش‌فشانی ایجاد می‌شوند. قسمت مناظر زیباتر جزیره شمال زلاندنو محل کوه‌های آلپ جنوبی باشکوه، صداهای آرامش‌بخش، سواحل ناهموار و دشت‌های گسترده است. هرچند ترک کردن سرزمین میانه ناراحت‌کننده است اما افسانه‌ای‌ترین جزیره اقیانوس آرام یعنی بورا بورا منتظر شماست که با پرواز غیرمستقیم از اوکلند ۵ ساعت تا آنجا فاصله‌دارید. ماندن در یک ویلای روی سطح آب بسیار لوکس که با استفاده از پایه‌های چوبی بر روی تالاب روستایی بورا بورا ساخته‌شده خاطراتی را برایتان ایجاد خواهد کرد که در تمام عمر در یادتان خواهند ماند.
  1. آبشارهای ویکتوریا تا کیپ‌تاون (آفریقای جنوبی)
ردپاهای دکتر لیوینگستون را دنبال کرده و خود را برای آخرین سفرتان آماده کنید. مسافرت از آبشارهای عظیم ویکتوریا تا مادر شهر آفریقای جنوبی شامل یک سفر حماسی از میان نامیبیا، بوستوانا و زیمبابوه می‌شود که تمامی نقاط دیدنی برجسته آفریقا را در برمی‌گیرد. شما در فیش ریور کانیون پیاده‌روی خواهید کرد، حیات‌وحش را در پارک ملی اتوشا مشاهده خواهید کرد، شکارچیان درنده را در دلتای اوکاوانگو خواهید دید (که اقامتگاه‌های سافاری لوکس در آنجا منتظرتان خواهند بود)، طلوع آفتاب را در بلندترین تپه‌های شنی دنیا در سوسوسولی در صحرای نامیب تماشا خواهید کرد و بزرگ‌ترین ورقه‌های آبی دنیا در آبشارهای ویکتوریا به صورتتان خواهند پاشید. در پایان، سفر خود را در سرمای خالص زیباترین شهر دنیا یعنی کیپ‌تاون با سواحل خیره‌کننده، کوهستان‌های زیبا، تاکستان‌های وسوسه‌انگیز، راه‌های ماشین‌رو بسیار تماشایی و چندین نوشگاه مرسوم و مد روز و رستوران‌های غذاخوری خوب به پایان خواهید رساند.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات