تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سان فرانسیسکو

۲۸ آذر ۱۳۹۴
سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو یکی از شهرهای بزرگ ایالت کالیفرنیا در امریکا می باشد که در قسمت شمالی شبه جزیره سان فرانسیسکو و نزدیک خلیج سان فرانسیسکو واقع شده است. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۷ میلیون نفر از کلان شهرهای ایالت متحده محسوب می شود. بعضی از جزایر در خلیج سان فرانسیسکو و فارالون نیز جزو این شهر محسوب می شوند.
آب و هوای این شهر مدیترانه ای می باشد و در کل آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. حتی در تابستان هم هوا آن چنان گرم نمی شود به همین خاطر در تابستان گردشگران زیادی به آن جا می آیند.
از مکان های تفریحی این شهر می توان گلدن گیت را نام برد که یکی از سمبل های بزرگ امریکا محسوب می شود. این پل معلق نارنجی رنگ بر روی  تنگه گلدن گیت ساخته شده است. پل ارتباطی بین سانفرانسیسکو و اوکلند به نام پل بی بریج نیز از معروفترین پل های این شهر می باشد که در سال ۱۹۳۶ میلادی ساخته شد.
سانفرانسیسکو به داشتن تپه های زیبا شهرت فراوانی دارد مانند ناب هیل، راشین هیل و پاسیفیک. همچنین در سان فرانسیسکو سواحل و پلاژهای زیادی وجود دارد مانند اوشن بیچ و بیکر بیچ که البته به علت سرما نمی توان در آن شنا کرد.
جزیره زیبای آلکاتراز نیز که یکی از مهمترین مکان های تاریخی ملی امریکا است از جاذبه های توریستی شهر حساب می شود. این جزیره در قدیم یکی از امن ترین زندان ها بوده و جزو منطقه نظامی محسوب میشد اما بعدها به دلیل سنگین بودن هزینه های آن برای همیشه تعطیل شد.
از بناهای قدیمی نیز می توان به کاخ هنرهای زیبا اشاره کرد که در سال ۱۹۱۵ میلادی ساخته شد. هنچنین فرهنگستان علوم کالیفرنیا و برج هرمی شکل ترنس نیز از دیگر بناهای دیدنی سان فرانسیسکو می باشد.
برای کسانی هم که به غذاهای ایتالیایی علاقمند هستند، رستوران های ایتالیایی درجه یک در این شهر وجود دارد. بازدیدکنندگان برای خرید می توانند به خیابان مارکت مراجعه نمایند.
هر ساله توریست های زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از سان فرانسیسکو به این شهر می آیند و به همین خاطر درآمد این شهر بیشتر از صنعت گردشگری به دست می آید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات