تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ساعات اداری در کشور کانادا

۴ اسفند ۱۳۹۴
ساعات اداری در کشور کانادا

ساعات اداری کار بانکی

در کانادا از دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۴ بعدازظهر ساعات اداری کار بانکی است. بعضی از بانک‌ها و شعبه‌های خاص در کانادا تا دیروقت در شب‌های هفته و حتی شنبه‌ها باز هستند. شرکت‌های امانت‌دار معمولا در طول هفته و شنبه صبح از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر باز هستند.

انعام‌دادن در کانادا

انعام‌دادن یک عادت مرسوم در کشور کانادا است. در کشور کانادا معمولا انعام یا هزینه خدمات به صورتحساب رستوان اضافه نمی‌شود، اما حقوق خدمتکاران مبتنی بر این فرض است که کارمندان میزان قابل توجهی انعام دریافت خواهند کرد. بعضی از رستوران‌ها برای گروه‌های بزرگ هزینه خدمات اجباری را در صورتحساب جای می‌دهند. به‌طور کلی، شما باید با پرداخت انعامی معادل پانزده تا بیست درصد مبلغ کل، خدمات خوب را جبران کنید.

آرایشگران، سلمانی‌ها و رانندگان تاکسی معمولا ۱۵% انعام دریافت می‌کنند. پیش‌خدمت‌ها، دربان‌ و باربرها و دیگر کارمندان هتل‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن معمولا برای هر کار انجام شده یک تا دو دلار کانادا انعام دریافت می‌کنند. در بارها و کلوپ‌های شبانه کانادا، دادن انعام به خدمتکار هم در بار و هم سر میز کاری مرسوم است.

مناطق زمانی کانادا

کشور کانادا شامل شش منطقه زمانی از ۲۴ منطقه زمانی جهان است. از شرق به غرب این مناطق عبارتند از: منطقه زمانی استاندارد نیوفاندلند، منطقه زمانی استاندارد آتلانتیک، منطقه زمانی استاندارد شرقی، منطقه زمانی استاندارد مرکزی، منطقه زمانی استاندارد کوهستانی و منطقه زمانی استاندارد اقیانوس آرام. بعضی از استان‌ها و مناطق در داخل مرزهای خود شامل دو منطقه زمانی هستند. نقشه را نگاه کنید که شش منطقه زمانی کشور کانادا و همچنین زمان فعلی در تمام مناطق را نشان می‌دهد.

ساعت اقیانوس آرام، غربی‌ترین منطقه زمانی کشور کانادا، در طی رعایت زمان استاندارد هشت ساعت از ساعت جهانی هماهنگ عقب‌تر است. این منطقه زمانی هفت ساعت عقب‌تر از زمان صرفه‌جویی در نور روز است. شرقی‌ترین منطقه زمانی، ساعت نیوفاندلند است که ۱٫۵-۴ ساعت از ساعت اقیانوس آرام جلوتر است.

طرح ساعت تابستانی- DayLight Saving Time

بهره‌برداری طرح ساعت تابستانی در کشور کانادا (به جز ساسکاچوان) از دومین یکشنبه ماه مارچ آغاز می‌شود و تا اولین یکشنبه ماه نوامبر ادامه دارد. ساسکاچوان در تمام سال زمان استاندارد را رعایت می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد آغاز و پایان تغییر ساعت در تمام استان‌ها و مناطق به وب‌سایت انجمن ملی تحقیقات کانادا مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
دسته بندی :سایر

نظرات