تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سازمان و مدیریت دانشگاه دولتی آریزونا

۲۱ خرداد ۱۳۹۵
سازمان و مدیریت دانشگاه دولتی آریزونا

هیات نوّاب آریزونا بر دانشگاه دولتی آریزونا و دانشگاه های دولتی دیگر ایالت، یعنی دانشگاه آریزونا (University of Arizona) و دانشگاه آریزونای شمالی (Northern Arizona University) نظارت دارد. هیات نوّاب از ۱۲ عضو تشکیل شده است که ۱۱ عضو دارای حق رای و یک عضو بدون حق رای دارد. اعضای هیات، شامل فرماندار و سرپرست آموزش عمومی هستند که به اعتبار مقام خود جزو اعضا هستند؛ هشت عضو هیات نوّاب نیز به مدت هشت سال انجام وظیفه می کنند و توسط فرماندار منصوب می شوند؛ دو نوّاب دانشجویی نیز طی دوره های دو ساله، یک سال را به عنوان اعضای کارآموز بدون حق رای شرکت دارند. هیات نوّاب آریزونا، رهنمودهای سیاست گذاری به دانشگاه آریزونا ارائه می کند. دانشگاه دولتی آریزونا در کلان شهر فونیکس آریزونا دارای پنج محوطه دانشگاهی از جمله محوطه تِمپ (Tempe) در تِمپ، محوطه وِست و مدرسه مدیریت جهانی ثاندِربِرد (Thunderbird) در گلِندال، محوطه داون تاون فونیکس، و محوطه پلی تکنیک در مِسا (Mesa) می باشد. دانشگاه دولتی آریزونا از طریق ASU Online (دانشگاه دولتی آن لاین آریزونا) و دانشکده های خود در شهر دریاچه هاواسو (Lake Havasu City) در آریزونای غربی نیز دوره و مدرک ارائه می کند و در ثاچِر (Thatcher)، یوما (Yuma) و توکسان (Tucson) برنامه های یادگیری منطقه ای دارد.

هیات نوّاب آریزونا، رئیس کب دانشگاه را منصوب و انتخاب می کند. رئیس کل، مامور اجرایی ارشد و مسوول اصلی بودجه موسسه است. رئیس کل دانشگاه، مسوول اجرای اقداماتی است که هیات نوّاب تصویب می کند؛ دارایی دانشگاه را کنترل می کند و به عنوان نماینده رسمی دانشگاه در هیات نوّاب حضور دارد. معاون آموزشی دانشگاه، نایب رئیس دانشگاه، رووسای دانشکده ها، هیات علمی، مدیران، رووسای بخش ها و مشاوران کل در نظارت بر امور دانشگاه به مامور اصلی اجرایی کمک می کنند. شانزدهمین رئیس دانشگاه دولتی آریزونا و همچنین رئیس کنونی آن، مایکل ام. کرو است که از اول جولای سال ۲۰۰۲ این سمت را در اختیار داشته است.

محوطه ها و مکان های دانشگاه دولتی آریزونا

برنامه های آکادمیک دانشگاه دولتی آریزونا در همه محوطه های دانشگاهی محدوده کلان شهری فونیکس گسترده هستند. اما این دانشگاه برخلاف بیشتر دانشگاه های چند محوطه ای، خود را «یک دانشگاه با چندین مکان» می داند و معتقد است «یک سیستم با چند محوطه دانشگاهی وجود ندارد و یک محوطه اصلی با محوطه های فرعی ممکن نیست». این دانشگاه، هر محوطه را از نظر آکادمیکی «متمایز» و متمرکز بر جنبه های خاصی از ماموریت کلی دانشگاه می داند. محوطه دانشگاه تِمپ مرکز مدرسه کارشناسی ارشد و پژوهش دانشگاه است. تحصیلات کارشناسی در محوطه دانشگاهی تِمپ، برنامه های پژ<هش محوری هستند که هدفشان آماده سازی دانشجویان برای مدارس کارشناسی ارشد، مدارس حرفه ای یا اشتغال است. محوطه دانشگاهی پلی تکنیک با هدف تمرکز بر برنامه های فنی و حرفه ای برای آماده سازی مستقیم نیروی کار طراحی شده است. محوطه دانشگاه پلی تکنیک، محل بسیاری از شبیه سازها و آزمایشگاه هایی است که مختص یادگیری پروژه محور هستند. محوطه دانشگاهی وست بر مدارک میان رشته ای و هنرهای آزاد تمرکز دارد اما برنامه های حرفه ای دارای تاثیر مستقیم بر جامعه و اجتماع خود را حفظ کرده است. محوطه دانشگاهی داون تاون بر برنامه های مستقیم شهری و عمومی مثل پرستاری، سیاست عمومی، عدالت قضایی، ارتباطات انبوه و خبرنگاری تمرکز دارد. دانشگاه دولتی آریزونا به تازگی برخی از برنامه های پرستاری و مرتبط با سلامت خود را به محوطه دانشگاهی جدید مدرسه طب آسومایو منتقل کرده است. اتوبوس های درون دانشگاهی و قطار سبک به دانشجویان و هیات علمی امکان می دهد به آسانی بین محوطه های مختلف رفت و آمد کنند. علاوه بر محوطه های دانشگاهی دانشگاه دولتی آریزونا، «محوطه دانشگاهی مجازی» دانشگاه دولتی آریزونا واقع در مرکز نوآوری های اسکای سانگ (SkySong Innovation Center) دانشگاه، آموزش وسیع و آن لاین ارائه می دهد.

دسته بندی :سایر

نظرات