تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ساده سازی قوانین مهاجرت استرالیا برای ارتقای نوآوری

۲۴ آبان ۱۳۹۵
ساده سازی قوانین مهاجرت استرالیا برای ارتقای نوآوری

نخست‌وزیر استرالیا در سیاست مهاجرت استرالیا دو کار مبتکرانه بزرگ انجام داده است.
اکنون برای دانشجویان مشغول به تحصیل در STEM(علوم تجربی، فناوری، مهندسی و ریاضیات) و ICT (فناوری ارتباطات و اطلاعات) راهی برای درخواست اقامت دائم در استرالیا فراهم‌شده است. علاوه براین، یک ویزای کارآفرینی نیز ارائه‌شده است که از دسامبر ۲۰۱۶ اجرا می‌شود.
چگونگی تغییر در قوانین مهاجرت می‌تواند مهاجرت به استرالیا را برای دانشجویان آسان‌تر کند. ابتکار مربوط به دانشجویان مشغول به تحصیل در STEM برای آن‌هایی است که در حال گذراندن دوره‌های کارشناسی ارشد و PhD در مؤسسه‌های پژوهشی استرالیا هستند. زمینه‌های ICT و STEM بسیار گسترده‌اند و بنابراین، انتظار می‌رود که دانشجویان مهاجر زیادی برای تکمیل صلاحیت علمی خود به استرالیا بیایند، زیرا این کار برای آزمون مهاجرت نیروی متخصص امتیازهای اضافی دارد.
ازآنجایی‌که تغییر در سیستم امتیازدهی در پایان سال بر این اساس اجرا خواهد شد، به‌طور قطعی نمی‌توانیم بگوییم که دانشجویان STEM برای مهاجرت به استرالیا چقدر امتیاز اضافی به دست خواهند آورد. به‌هرحال، بدون شک قرار است روند تحصیل در استرالیا آسان‌تر شود.
انتظار می‌رود که این تغییر دانشجویان زیرک را از سراسر جهان برای تحصیل در استرالیا ترغیب کند. این‌یک وضعیت برد – برد است، زیرا تنوع فرهنگی استرالیا را افزایش خواهد داد و این دانشجویان از تحصیل در سیستم آموزشی سطح جهانی استرالیا بهره خواهند برد.
هرچند تغییر در قوانین مهاجرت به کشور استرالیا اتفاق خوبی است، اما اگر سایر قسمت‌های روند مهاجرت مانند فهرست مهاجران متخصص، نیازمندی‌های ارزیابی مهارت‌ها و محدود شغلی نیز تغییر کنند تا با تغییرات تازه مطابق شوند، اثر آن چند برابر خواهد شد.
  • افرادی که می‌خواهند به استرالیا مهاجرت کنند باید برای یکی از حرفه‌های فهرست توسعه مهارت‌ها انتخاب شده باشند. درحالی‌که در این فهرست حرفه‌های فراوان مرتبط با STEM وجود دارند، چندین حرفه در آن وجود ندارند و این مورد می‌تواند برای دانشجویان مرتبط با این زمینه‌ها مشکلاتی ایجاد کند.
  • محدوده شغلی به این معناست که هرساله برای هر یک از این زمینه‌ها سهمیه‌ای تعیین می‌شود؛ اما مهاجرت افراد مربوط به زمینه‌هایی مانند IT و مهندسی به دلیل پر شدن سهمیه محدود می‌شود.
  • در نیازمندی‌های ارزیابی مهارت‌های سیاست مهاجرت فعلی استرالیا، متخصصان ماهر باید تجربه کاری خود را در زمینه‌های تحصیلی خود طی کرده باشند و این مورد برای آن‌هایی که هنوز مشغول پژوهش و تحصیل هستند می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. تا زمانی که در این موارد گفته‌شده تجدیدنظر نشود، تغییر در قوانین مهاجرت استرالیا آثار مثبت چندانی بر روند کلی مهاجرت نخواهد داشت.
ویزای جدید کارآفرینی در استرالیا
کارفرمایان تازه‌وارد درصورتی‌که با ایده‌ای تازه و نوآورانه در کسب‌وکار که پتانسیل بالایی برای پذیرش و رشد در بازار استرالیا داشته باشد به این کشور بیایند، می‌توانند با استفاده از این ویزا حق اقامت موقت در استرالیا بگیرند.
در این ویزا متقاضی باید حمایت مالی قوی از یک شخص ثالث یا معرفی‌نامه ایالتی داشته باشد. این‌یک ویزای مقدماتی است و گرفتن ویزا دائمی به موفقیت ایده تجاری بستگی دارد.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات