تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

زیباترین کالج های دانشگاه آکسفورد انگلستان

۱۷ بهمن ۱۳۹۴
زیباترین کالج های دانشگاه آکسفورد انگلستان

وقتی به دانشگاه آکسفورد می روید در حالی که تصاویر زیبای مناره های آن و دانشجویان سوار بر دوچرخه شما را به خود خیره کرده است، متوجه می شوید که در پشت همه این منظره های زیبا افرادی نیز در ساختمان مشغول تحصیل هستند. دانشگاه آکسفورد انگلستان یکی از موسسات مشهور قدیمی است و برای خیلی ها یکی از نمادهای بریتانیایی می باشد.

با این که اطلاعات دقیقی از زمان تاسیس این دانشگاه در دست نیست اما سابقه تدریس در آن به قبل از سال ۱۰۹۶ میلادی بر می گردد. دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبانان و دومین دانشگاه قدیمی بازمانده در جهان می باشد. این دانشگاه بعد از سال ۱۱۶۷ میلادی، زمانی که هنری دوم حضور دانشجویان را در دانشگاه پاریس ممنوع کرد، رونق بیشتری گرفت و در سال ۱۲۴۸ میلادی دانشگاه به منشور سلطنتی اعطا شد. قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه کالج یونیورسیتی،بالیول و مرتون است که در بین سال های ۱۲۴۹ تا ۱۲۶۴ تاسیس شد.

  • کلیسای مسیح Christ Church

کلیسای مسیح به طور سنتی یک کالج اشرافی به شمار می رفت. این کالج زندگی خود را در سال ۱۵۲۵ میلادی آغاز کرد و نزدیک به ۵۰۰ سال قدمت دارد. دانشکده توسط توماس ولسی (Thomas Wolsey) تاسیس شد و به طور رسمی به نام کالج کاردینال نامیده شد اما بعدها به Christ Church تغییر پیدا کرد. اگر بعد از دیدن این دانشکده به نظرتان خیلی آشنا آمد تعجب نکنید چون  به عنوان صحنه فیلم معروف هری پاتر نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

VB23071199

–          رادکلیف کمرا و براسنوس Radcliffe Camera and Brasenose

یکی از نشانه های نمادین شهر دانشگاه رادکلیف کمرا اند براسنوس می باشد که توسط جیمز گیبز به سبک نئو کلاسیک در سال ۱۷۳۷ تا ۱۷۴۹ میلادی ساخته شد. بنای ساختمان کتابخانه و نگهداری آن از بودجه املاک جان رادکلیف، یک پزشک مشهور، برداشته شد. این پزشک تا سال ۱۷۱۴ میلادی قبل از مرگش حدود ۴۰۰۰۰ پوند برای این کتابخانه خرج کرد، گرچه کتابخانه تا سال ۱۷۴۹ میلادی باز نشد. این دانشکده در کنار دانشکده براسنوس (Brasenose) واقع شده است و دانشکده کتابخانه و کلیسای موجود در حال حاضر در اواسط قرن ۱۷ به مجموعه اضافه شد.

VB21956441

  • سنت جونز St John’s

کالج سنت جونز در سال ۱۵۵۵ توسط تاجر بزرگ، توماس وایت  (Thomas White) تاسیس شد و در هفت گوشه ساخته شد. بنایی که در عکس بالا می بیند بیشتر توسط آرچبیشاپ لود  (Archbishop Laud) ساخته شده است و در سال ۱۶۳۶ میلادی تکمیل شد. معماری این کالج اولین نمونه معماری رنسانس ایتالیایی در آکسفورد است.

VB21953214

  • کالج هرتفورد و پل آه Hertford College and the Bridge of Sighs

کالج هرتفورد زندگی خود را به عنوان تالار هارت آغاز کرد. ریچارد نیوتن در سال ۱۷۱۰ میلادی آن را تاسیس کرد، ساختمان آن را ساخت، بدهی های آن را پرداخت کرد و ساختمان های جدید را ساخت. در این دانشکده پل معروفی نیز به نام پل آه وجود دارد که دو بخش کالج هرتفورد را به هم متصل می کند. این پل یکی از مشهورترین مکان ها برای عکاسی می باشد. قسمت زیادی از طراحی این پل توسط توماس جکسون انجام شد و در سال ۱۹۱۴ میلادی تکمیل شد.

VB23071187

دسته بندی :انگلیس

نظرات