تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا

۱۳ آذر ۱۳۹۴

زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا

با آنکه این کشور آفریقایی محصور به خشکی محل قرار گرفتن چشم اندازهای زیبا و منحصر بفردی بوده است (از جمله تپه های شنی سرخ رنگ و بزرگترین کویرهای نمکی دنیا) ولی زیبایی های آن همگی مربوط به حیات وحش هستند.در این متن شما با زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا آشنا خواهید شد.


زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا

زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا : با آنکه این کشور آفریقایی محصور به خشکی محل قرار گرفتن چشم اندازهای زیبا و منحصر بفردی بوده است (از جمله تپه های شنی سرخ رنگ و بزرگترین کویرهای نمکی دنیا) ولی زیبایی های آن همگی مربوط به حیات وحش هستند. بوتسوانا پر از گرم دشت (ساوانا) های باز است که با حیوانات مهاجر و درندگان آنها تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری فراموش نشدنی در مقایسه با کشورهای آفریقایی دیگر شده است و بیشتر یک تجربه سافاری طبیعی است. از دلتاهای رودخانه ای سبز و خرم گرفته تا پناهگاه های کرگدن ها، در زیر منتخبی از زیباترین مکان های دیدنی کشور بوتسوانا را مشاهده می کنید…

دلتای اوکاوانگو (Okavango Delta)

احتمالاً یکی از زیباترین زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا، دلتای اوکاوانگو است که در واقع بزرگترین دلتای درون بومی دنیاست. این دلتا واحه جزایر، حیات وحش و پوشش گیاهی انبوه است که در وسط صحرای کالاهاری قرار دارد. حتماً با یک تور سافاری به دیدن این منطقه بروید و سوار بر یک قایق سنتی (با نام محلی موکورو) حیات وحش آن را مشاهده کنید و شب همانجا بیتوته کنید.

زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا

صحرای کالاهاری (Kalahari Desert)

بخشی از حوضچه شنی بزرگی که از اورنج ریور به آنگولا می رسد، جایی است که گستره وسیعی از توده های شنی در اثر فرسایش فرم سنگی تشکیل شده اند. تپه های رسی در اثر وزش باد شکل گرفته اند و زیبایی سوررئال و فراطبیعی خلق کرده اند. همچنین می توانید به پارک بازی کالاهاری مرکزی بروید که یکی از بزرگترین پارک های بازی دنیاست. شاید دسترسی پذیری آن به اندازه پارک های دیگر نباشد، ولی مکان دورافتاده و پرت آن کم از مناطق گردشگری دیگر ندارد.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا

صحرای مکگادیکگادی (Makgadikgadi Pans)

مکان دیگری با زیبایی فرازمینی صحرای مکگادیکگادی است که بزرگترین صحرای نمکی در دنیاست. این صحرا در وسط ساوانای خشک شما شرقی بوتسوانا قرار دارد و از بقایای دریاچه بزرگی تشکیل شده که هزاران سال پیش خشک شد. زمین های نمک زده آن هموار و بی آب هستند و در کنار خط افق تکمیل می شوند و گویی تا ابد ادامه دارند. سافاری ها و اردوها برای مشاهده حیوانات بومی از جمله گورخر، درندگان بومی و … برای گردشگران ماجراجو عالی هستند.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا

پارک ملی صحرای نکسای (Nxai Pan National Park)

در نزدیکی این پارک صحرای نکسای قرار دارد که یکی از جلگه های نمکی صحرای مکگادیکگادی محسوب می شود. مشخصه آن تپه های شنی، شوره زار های وسیع و درختان مشهور بائوباب است و مکان زیبایی برای مشاهده پرندگان و حیات وحش آفریقا است. این منطقه در شمال شرقی بوتسوانا قرار گرفته و گردشگران می توانند از دلتای اوکاوانگو در نزدیکی آن و پارک ملی چوب نیز دیدن کنند.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا
منطقه حفاظت شده حیات وحش لینیانتی (Linyanti Wildlife Reserve)

یکی از بهترین مناطق آفریقا برای سافاری، این منطقه است که ماجراجویی منحصر بفردی برای گردشگران محسوب می شود. این منطقه حفاظت شده آرامش بخش بیش از ۳۰۸ هزار جریب را پوشش می دهد و در شمال شرقی کشور بوتسوانا واقع شده است. رود کواندو آن را تغذیه می کند و فرصت های بسیار خوبی برای مشاهده حیات وحش خاص آن وجود دارد. شیرهای این منطقه مشهور هستند و همچنین یکی از بزرگترین گله های فیل دنیا در این منطقه زندگی می کند.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا
پارک ملی فرامرزی کگالاگادی (Kgalagadi Transfrontier National Park)

این پارک ملی بزرگ بیش از ۳٫۶ میلیون هکتار زمین را پوشش می دهد و بخاطر تپه های شنی سرخرنگ و بسترهای رودخانه ای خشک آن معروف است. این پارک روی مرز بین دور کشور بوتسوانا و آفریقای جنوبی قرار دارد و مکانی عالی برای تماشای حیات وحش است. انتظار داشته باشید که درندگانی همچون چیتا، شیر، پلنگ، کفتار و غزال های آفریقایی و گوزن های یالدار و همچنین ۲۰۰ گونه پرنده مختلف از جمله عقاب ها و کرکس ها را مشاهده کنید.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا
جزیره کوبو (Kubu Island)

جزیره کوبو یکی از زیباترین مکان های دیدنی بوتسوانا است و زمانی بود که جرمی کلارکسون، مجری برنامه “دنده ۵”، آن را زیباترین و شگفت انگیزترین مکان دنیا نامیده بود. در واقع این جزیره صخره گرانیتی خشکی بوده که دور آن را دریاچه سفیدی از نمک گرفته بوده است. حالا این جزیره به عنوان یک بنای ملی محافظت می شود.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا

منطقه حفاظت شده حیات وحش مورمی

شاید زیباترین مکان های آفریقا در بوتسوانا پناهگاه حیات وحش در آفریقا این پارک بازی در قلب دلتای اوکاوانگوی بوتسوانا باشد. درختان موپان در چشم انداز خشک و بی آب منطقه خودنمایی می کنند و در کل منظره آن ترکیبی از علف های سیلابی، بیشه زارهای مشرف به رود و دلتای دائمی است. این منطقه حفاظت شده یکی از بزرگترین تراکم های حیات وحش در آفریقا را دارد و حیوانات بومی آن شامل سگ های وحشی در حال انقراض، فیل ها و “پنج حیوان وحشی آفریقایی” (the Big Five) می شود.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا
رود چوب (Chobe River)

رود چوب بخش مکمل تجربه های سافاری در بوتسوانا است که می تواند به راحتی با دلتای اوکاوانگو و کالاهاری همراه باشد. رود چوب در مرز شمالی پارک ملی چوب روان است و سافاری رودخانه ای یا گشت تفریحی با قایق یکی از بهترین گزینه ها برای تماشای این منطقه است. اطراف رود چوب پر از حیات وحش منحصر بفرد است به شرطی که در فصل آن (یعنی از آوریل تا اکتبر) به آنجا سفر کنید که تراکم حیوانات در بیشترین حد است. انتظار دیدن حیواناتی همچون اسب آبی، بوفالو، چیتا، تمساح، غزال و فیل ها را داشته باشید.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا

پناهگاه کاما راینو (Khama Rhino Sanctuary)

این پناهگاه در سال ۱۹۹۲ تأسیس شد و اجتماعی بر اساس پروژه حیات وحش است که پایه گذاری شد تا به محافظت و بازیابی کرگدن های در حال انقراض کمک شود. در این منطقه آرامش بخش که در آن از گردشگری پایدار حمایت می شود، تسهیلات اردو زدن و بیتوته نیز وجود دارد و می توانید شب آنجا اتراق کنید. این پناهگاه ۸۵۸۵ هکتار مساحت دارد و در آن از کرگدن های سیاه و سفید محافظت می شود و بیش از ۳۰ گونه جانوری و ۲۳۰ گونه پرنده مختلف هم در آن یافت می شود.

10 جاذبه اصلی کشور بوتسوانا
 
دسته بندی :ایرانگردی,عمومی

نظرات