تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

زیباترین دانشکده های دانشگاه کمبریج

۱۷ بهمن ۱۳۹۴
زیباترین دانشکده های دانشگاه کمبریج

زیباترین دانشکده های دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد و در حال حاضر دومین دانشگاه قدیمی در بین انگلیسی زبانان و چهارمین دانشگاه قدیمی بازمانده در جهان می باشد. این دانشگاه در شهر کمبریج و نزدیک رودخانه کم قرار گرفته است. در ابتدا فقط دانشگاه اصلی کمبریج در مرکز اصلی شهر وجود داشت ولی بعدها دانشکده های کمبریج هم به آن اضافه شد. خیلی از دانشکده های این دانشگاه که در طول قرن های ۱۳ تا ۲۰ ساخته شده اند دارای معماری خاصی می باشد. در واقع  به خاطر داشتن طراحی داخلی زیبا و باغ های عالی آن، می توان معماری و کمبریج را دو کلمه هم معنی دانست. حتما برای کسانی که قصد تحصیل در کمبریج دارند باید جالب باشد که قبل از سفر خود با محیط دانشگاه محل تحصیل خود آشنا شوند. در ادامه برای شما به توصیف برخی از بناهای بی نظیر این دانشگاه خواهیم پرداخت.

  • کالج کینگ King’s College

در دانشگاه کمبریج هیچ ساختمانی زیباتر از دانشکده کینگ پیدا نخواهید کرد. این ساختمان با شکوه در سال ۱۴۴۱ توسط پادشاه هنری ششم تاسیس شد و برنده بهترین ساختمان با معماری انگلیسی سبک گوتیک شد. دانشکده دارای طاق بسیار بلند و پنجره های چوبی با شیشه های رنگی می باشد که در نوع خود یکی از بهترین معماری ها را دارد.

King's College Cambridge

  • کورپس کریستی Corpus Christi

این دانشکده در واقع ششمین دانشکده کمبریج است که در سال ۱۳۵۲ تاسیس شد. بنای ساختمان با کمک مردم شهر و دو صنف   (Corpus Christi- Blessed Virgin Mary) در کمبریج به جهت آموزش کشیش ها ساخته شد. در حال حاضر این دانشکده یکی از زیباترین ساختمان های دانشگاه کمبریج است که حفظ ویژگی های آن برای مردم منطقه بسیار مهم می باشد.

  • سنت جنز St John’s

این کالج توسط لیدی مارگارت بیوفورت تاسیس شد و در ۹ آپریل ۱۵۱۱ مجوز آن صادر شد. پل سنگی که حیاط سوم سنت جان را به حیاط نیو وصل می کند و به پل افسوس معروف است یکی از زیبایی های خاص این دانشکده به شمار می رود و از مکان های منحصر بفرد برای عکاسی می باشد.

VB21957173

  • کالج کوئینز Queens’ College

کالج کوئینز یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده های دانشگاه کمبریج می باشد که توسط مارگارت آنژو در سال ۱۴۴۸ میلادی تاسیس شد و یکی از دانشکده های شناخته شده در کمبریج می باشد که ترکیبی از معماری قرون وسطی و معماری مدرن می باشد و در باغ های بسیار گسترده و زیبا قرار گرفته است. این دانشکده یکی از دو دانشکده ای است که بر روی رودخانه Cam قرار گرفته است.

VB26029912

این دانشگاه به لحاظ تاریخی بسیار غنی می باشد و ساختمان های معروف آن که مجموعه های بی نظیری در بر دارد، یکی از جاذبه های توریستی شهر کمبریج به حساب می آید. همچنین هر ساله دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان به کمبریج مهاجرت می کنند تا در دانشگاه ها و دانشکده های کمبریج ادامه تحصیل دهند. شما نیز اگر علاقمند به تحصیل در کمبریج را دارید، می توانید با مشاوران ایران آنکارا تماس بگیرید و مقدمات سفر خود را بچینید.

دسته بندی :انگلیس

نظرات