تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

زندگی در آلبرتای کانادا : مسکن در آلبرتا

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
زندگی در آلبرتای کانادا : مسکن در آلبرتا

در سرتاسر کانادا گزینه‌های مسکن فراوانی وجود دارند. اگر تا پیش از مهاجرت هنوز شهر جدید خود را ندیده‌اید، بهترین راه آن است که وقتی به شهر می‌رسید آپارتمانی را به‌صورت موقت اجاره کنید و یا از یک بنگاه املاک و مستغلات کمک بخواهید تا در مورد روند مسکن شما را راهنمایی کرده و در زمینه بهترین منطقه برای شما و خانواده‌تان راهنمایی‌تان کند.
انواع مختلف مسکن در آلبرتا
ساختمان‌های آپارتمانی، بزرگ و چند واحدی هستند که مالک آن‌ها یک شخص یا شرکت است که هر یک از ساکنان واحدی را اجاره کرده است. آپارتمان‌های استودیو (به اتاق‌هایی گفته می‌شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می‌شود ولی درصورتی‌که مبل‌ها یا کاناپه‌ها را به‌صورت تختخواب درآورند حکم اتاق‌خواب را خواهد یافت، ازاین‌رو، روزها اتاق پذیرایی و شب‌ها اتاق‌خواب است، البته کاناپه‌ها طوری ساخته‌شده‌اند که می‌توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می‌تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد) یا Bachelor (آپارتمانی است که اتاق نشیمن، اتاق‌خواب و یک آشپزخانه کوچک در یک اتاق قرار دارند) به‌طورکلی یک اتاق با یک آشپزخانه و حمام هستند و برای یک نفر مجرد آماده‌شده‌اند. آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جا دهند، زیرا چند اتاق‌خواب و فضای زندگی بیشتری دارند.
یک آپارتمان چند واحدی که هرکدام از ساکنان مالک یکی از واحدهای آن هستند، کاندومینیموم و هر واحد آن یک کاندو نامیده می‌شوند.
در بیشتر وقت‌ها آپارتمان‌ها و کاندوها در خانه‌هایی یافت می‌شوند که به چند فضای زندگی مجزا تقسیم‌شده‌اند.
خانه‌ها را می‌توان در یک ردیف به هم وصل کرد که در این صورت به آن‌ها خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی یا خانه‌های جداشده به‌عنوان مسکن‌های انفرادی مجزا گفته می‌شود.
یافتن همسایه در آلبرتا
در آلبرتا به دنبال همسایه مناسب می‌گردید؟ آیا می‌خواهید فهرستی از املاک برای فروش و اجاره را ببینید؟ با کمک ابزار جامع ما می‌توانید همسایه‌ها و املاک را در سرتاسر آلبرتا ازجمله ادمونتون، کلگری و رد دیر بررسی کنید.
یافتن همسایه جدید
بااینکه هزینه‌های متوسط زندگی بسته به‌اندازه خانواده، موقعیت مسکن و سطح درآمد متغیر است، هزینه مسکن در شهرها به‌طورکلی گران است. درنتیجه، بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند در حومه‌های شهری زندگی کنند که شهرک‌هایی درست در خارج از محدوده شهری هستند و قیمت مسکن در آنجا ارزان‌تر است. در حومه‌های شهری اغلب همسایه‌ها، مدارس، مراکز خرید و بهداشت و درمان مناسب و ایمنی وجود دارند که تمامی‌شان در نزدیکی امکانات رفاهی شهر هستند. مسکن در روستاها از این‌ها هم ارزان‌تر و مطلوب بسیاری از خانواده‌هاست، اما اگر قصد زندگی در روستا را دارید، برای رفتن به شهر و تأمین نیازهای اساسی زندگی مانند خواروبار، کار، تحصیل و رفتن به مراکز بهداشتی و درمانی به‌وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت.
حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک کاندومینیوم زندگی می‌کنید، پیش از رفتن به خانه جدید با حیوان خانگی خود یا خرید یک حیوان جدید، بهتر است مطمئن شوید که ازنظر قانونی حیوانات خانگی مجاز به ورود در محوطه ساختمان هستند.
پیش از تصمیم‌گیری درباره محل زندگی، بهتر است خانواده، محل کار، همسایه‌ها و توانایی مالی خود را در نظر بگیرید.
اگر می‌خواهید بدون کمک بنگاه املاک مسکنی را برای خود پیدا کنید، آگهی‌های طبقه‌بندی‌شده در روزنامه محلی را روزنامه‌های مربوط به املاک و مستغلات را که معمولاً رایگان هستند جستجو کنید. آگهی‌های طبقه‌بندی‌شده آنلاین در وب‌سایت‌هایی مانند craigslist به آدرس www.calgary.craigslist.ca برای کلگری و آدرس www.edmonton.craigslist.ca برای ادمونتون و mls.ca بسیار محبوب‌اند.
دسته بندی :کانادا

نظرات