تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

۱۴ مهر ۱۳۹۵
روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یک دانشجو برای تحصیل و اقامت در کانادا نیاز به ویزای تحصیل دارد که برای مدت اقامت او در کانادا به مثابه ویزا خواهد بود، اگر دانشجو برای دوره ای درخواست داده باشد که کمتر از شش ماه است نیازی به ویزای تحصیلی نیست. یک ویزای دانشجویی کانادا باید پس از مدتی تجدید شود، بعضی از مزایای ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • در طول تحصیل می توانید به صورت نیمه وقت در پردیس کار کنید.
 • می توانید بیرون از پردیس کار کنید.
 • می توانید برای کارآموزی درخواست دهید.
 • درحال تحصیل به دنبال فرصت شغلی باشید.

مزایای ذکر شده در بالا فقط در صورت درخواست ویزای تحصیل می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

روند درخواست ویزای تحصیلی کانادا:

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا از طریق پورتال آنلاین وبسایت مهاجرت کانادا یا ارائه درخواست کتبی اقدام کنید.

معمولا درخواست کتبی زمان بیشتری برای بررسی می گیرد. اگر از طریق پورتال آنلاین درخواست می دهید باید مدارک اسکن شده خود را به صورت آنلاین و یک کارت اعتباری یا دبیت کارت برای پرداخت آنلاین ارائه دهید.

از دفتر ویزا در کشور خود اطلاعات لازم درباره مدارکی که باید اسکن و به صورت آنلاین ارائه شوند را به دست آورید، نزدیکترین مرکز درخواست ویزا هم می تواند این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

باید قبل از درخواست ویزای تحصیل اقدام به دریافت نامه پذیرش از دانشگاهی کنید که می خواهید تحصیلات عالی را در آن بگذرانید، بنابراین در هنگام اقامت در کانادا با مشکلی مواجه نخواهید شد. شما می توانید نامه پذیرش را به صورت آنلاین یا از طریق پر کردن فرم کاغذی از طرف دانشگاه به دست آورید.

قدم بعدی گرفتن فرم درخواست ویزا از وبسایت CIC یا دفتر محلی ویزا است. دانشجویان بین المللی باید یک ویزای اقامت موقت داشته باشند، اما این مورد به طور اتوماتیک در زمان درخواست ویزای تحصیل انجام می شود.

برای اطمینان از اینکه واجد شرایط درخواست آنلاین ویزای تحصیل کانادا هستید در وبسایت CIC چند سوال مربوط به خودتان از شما پرسیده شده و صلاحیت شما برای ویزای تحصیل تعیین می شود.

در صورت واجد شرایط بودن برای ویزای تحصیل یک کد چک لیست به شما داده می شود که به مدت ۶۰ روز معتبر است. باید برگه حاوی کد را برای استفاده های بعدی نگه دارید، این برگه شامل اطلاعات مهمی مثل شهریه آموزشی و سایر اطلاعات مفید می باشد.

سپس باید اکانتی در My CIC ایجاد کنید که از طریق آن از شما خواسته می شود کد چک لیست شخصی خود را وارد کنید، وارد کردن این کد این امکان را به شما می دهد که مدارک خود را به CIC ارائه دهید.

زمانی که مستندات و فرم های درخواست تکمیل شد اجازه پرداخت هزینه ها و ارائه درخواست به CIC را دارید، برخی دانشجویان ملزم به ارائه فرم به مرکز ویزای محلی هستند.

خلاصه ای از مدارک ضروری برای گرفتن ویزا به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش از دانشگاهی که به شما درخواست ورود داده است
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک معتبر اثبات استطاعت مالی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیل در کانادا
 • مدرک از هزینه های درخواست در فرمت قابل قبول
 • نامه توضیحی که نشان می دهد بعد از گذراندن دوره های کوتاه مدت (دوره های خاصی که بیش از شش ماه طول نمی کشد) علاقه مند به ادامه در برنامه های دانشگاهی دیگر هستید.
دسته بندی :کانادا

نظرات