تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

رمز مصاحبه ای موفقیت آمیز چیست؟

۱۱ آبان ۱۳۹۴
رمز مصاحبه ای موفقیت آمیز چیست؟

رمز مصاحبه ای موفقیت آمیز

۳ رمز اولی که دانستن آنها نیازمند داشتن مصاحبه ای موفقیت آمیز برای اخذ ویزای غیر مهاجرتی است.


۱.وابستگی به میهن

طبق قوانین رایج آمریکا تمام متقاضیان ویزاهای غیرمهاجرتی می بایست کارمند کنسولگری (مصاحبه کننده) سفارت آمریکا را متقاعد کنند که آنها مهاجر نیستند و دلایل مهمی برای وابسته بودن به وطن خود دارند.

بنابرین  باید توانایی اثبات این موضوع را داشته باشید، که شما برای بازگشت و ادامه زندگیتان  به کشور خود دلایل محکم تری نسبت به ماندن خویش در ایالات متحده آمریکا را دارید.

محل زادگاهتان، وطن، یا محل فعلی سکونتتان، شغل، خانواده، چشم اندازهای مالی که به شما تعلق دارد، مثل ارثی که از پدر یا پدربزرگتان به شما خواهد رسید، سرمایه گذاری و غیره… می توانند موضوعاتی باشند که جزء “وابستگی های” شما در وطنتان برای کارمند کنسولگری به حساب می آید.

آمادگی مصاحبه با افسر مصاحبه گر را داشته باشید، و باید بدانید که افسر کنسولگری در رابطه با اهداف خاص شما از قبیل موضوعاتی چون کاری مثل استخدام در آینده، خانواده، روابط با دیگران، اهداف آموزشی و تحصیلی، نمرات، برنامه های بلند مدت و چشم انداز های شغلیتان در کشورتان سوالاتی می پرسند.

البته هر شخصی وضعیت متفاوتی نسبت به شخص دیگری دارد و هیچ توضیح خاصی برای مجرد نشان دادن، گواهی نامه، و یا معرفی نامه ای نمیتواند صدور ویزای شما را تضمین کند.

۲. دانستن زبان انگلیسی

باید بدانید که مصاحبه گر شما در کنسولگری به زبان مادری شما صحبت نمی کند و مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود.

پس باید خود را قبل از مصاحبه آماده کنید تا بتوانید به زبان انگلیسی با افسر مصاحبه گر صحبت کنید تا او را برای مهاجرت متقاعد کنید.

اما اگر شما فقط برای  تحصیل زبان انگلیسی و تقویت آن خواهان رفتن به ایالات متحده هستید باید توضیحاتی در جهت اینکه چرا و چگونه یادگیری زبان انگلیسی در کشورتان مفید و کارآمد محسوب می شود آماده کنید تا بتوانید اقسرکنسولگری را در جهت تحصیل قانع کنید.

اما توجه داشته باشید که در هنگام گرفتن وقت از سفارت آمریکا که در کشور های اطرافمان از قبیل دبی ، ترکیه و ارمنستان وجود دارد می توانید مصاحبه با زبان فارسی را انتخاب کنید به دلیل وجود بسیار زیاد مهاجران ایرانی به امریکا تقریبا مصاحبه گران این سفارت خانه ها به زبان فارسی می توانند صحبت کنند.

۳. سخنگوی خودتان باشید و حرف خودتان را بزنید

لازم است که در روز مصاحبه خودتان با افراد کنسولگری صحبت کنید و از بردن خانواده خود ترجیحا بپرهیزید، زیرا افسر صدور ویزا می خواهد با شما صحبت کند نه خانواده یتان.

سعی کنید اعتماد به نفس خویش را حفظ کنید زیرا پاسخ های شما می تواند تاثیر مثبت و یا منفی روی تصمیم او بگذارد.

اگر سن شما برای گرفتن ویزا کم است و لازم می دانید که والدینتان برای پاسخگویی به یکسری سؤالات مانند موارد مالی شما را همراهی کنند بهتر است در اتاق انتظار منتظر بمانند تا در جهت نیاز با آنها صحبت گردد.

 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا وقت سفارت آمریکا

دسته بندی :عمومی

نظرات