تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

رضایت مردم از وضعیت چند فرهنگی استرالیا

۲۴ آبان ۱۳۹۵
رضایت مردم از وضعیت چند فرهنگی استرالیا

بنیاد اسکانلون در طول دهه گذشته این درصدها را بررسی کرده و در تازه‌ترین تحقیق نشان داده‌شده است که ۸۵ درصد مردم استرالیا عقیده دارند که چند فرهنگی بودن برای کشور خوب بوده است.
در مقاله بحث چند فرهنگی بنیاد اسکانلون دیدگاه‌های مردم در بیش از یک دهه بررسی پیگیری شده‌اند.
داده‌ها نشان می‌دهند که عموم مردم تنوع فرهنگی و مهاجرت را پذیرفته‌اند، اما حمایت از این مسئله در میان نسل‌ها، مناطق جغرافیایی و گروه‌های جمعیتی مختلف باهم متفاوت است.
اندرو مارکوس استاد پژوهش دانشگاه موناش می‌گوید که در این گزارش، پژوهشی که در طول ۳۰ سال پیش در حال انجام بوده است، به‌تفصیل بررسی‌شده است.
سطح حمایت مردم بسیار بالاست. ۸۵ درصد از آن‌ها فکر می‌کنند که چند فرهنگی برای این کشور و آماری که مردم به مدت بیش از ۲۰ سال به دست آورده‌اند خوب است، اما آنچه در یافته‌های امروزه‌ استرالیا جالب است آن است که استرالیا به‌دقت نسبتی را بررسی می‌کند که می‌گوید این وضعیت برای استرالیا خوب بوده است.
استاد مارکوس می‌گوید پژوهش‌ها نشان می‌دهند که سطح حمایت فعلی از مهاجرت در مقایسه با ۳۰ یا ۴۰ سال پیش به نسبت بالاست.
«به نظر می‌رسد که در آنجا یک الگوی حمایتی بزرگ‌تر برای مهاجرت وجود دارد. زمانی که نوبت به برخی مسائل دیگر مانند گروه‌های قومی مختلف می‌رسد، سابقه آن در سطح داده‌های استرالیا بیشتر است و مردم نسبت به افرادی که ۲۰ یا ۳۰ سال در اینجا بوده‌اند دیدگاه بهتری دارند و به‌طور مشابه در میان خود مهاجران، در میان افرادی که به‌تازگی وارد استرالیا شده‌اند، ازنظر حمایتی که از دولت انتظار دارند تفکیک بیشتری وجود دارد.
در میان مرکزهای استان‌ها، شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن بالاترین میزان حمایت از چند فرهنگی رادارند که افراد جوان‌تر این شهرها نیز مایل‌اند از این وضعیت حمایت کنند.
اما این پژوهش فقط درصدهای خارجی را روشن نمی‌کند، بلکه احساس مهاجران تازه‌وارد درباره سکونت در استرالیا را نیز نشان می‌دهد.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات