تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

رد ویزا و اطلاعات مکمل ویزا | در هنگام رد ویزا چه کنیم؟

۱۰ آبان ۱۳۹۴
رد ویزا و اطلاعات مکمل ویزا | در هنگام رد ویزا چه کنیم؟

رد ویزا و اطلاعات مکمل ویزا

آیا درخواست ویزا کرده اید و ویزای شما رد شده است؟نگران این موضوع نباشید زیرا ما به شما راه حل هایی را نشان خواهیم داد تا شاید کمی بتوانیم از نگرانی شما در مورد رد ویزا بکاهیم.در ادامه با ما باشید.


اگر تقاضای شما رد شود مامور کنسولی باید به شما توضیحات کتبی ارائه دهد. شما حق دارید که برای مرتبه دوم تقاضا دهید اما اگر مجددا تقاضا کردید اطمینان کسب کنید که به خوبی آماده شده باشید مامور کنسولی می خواهد مدارک جدیدی را ببینید که نمایانگر دلائل کافی برای فائق آمدن بر عدم پذیرش در جلسه قبلی باشد.

ممکن است بهتر باشد تا برای رایزنی در ارتباط با مصاحبه دوم ویزا با یک مرکز مشاوره در نزدیکی تان یا دفتر دانشجویان خارجی در دانشگاه یا کالجی که مد نظر دارید تماس بگیرید.

چند مورد که نباید برای ویزا انجام داد

 • سعی نکنید که با ویزای توریستی آمریکا یا بازدید کننده (ویزایB) وارد آمریکا شوید، وسپس وضعیت ویزای خود را به ویزای دانشجویی(۱-F ) تبدیل کنید. اگر اینکار را انجام دهید، ممکن است تا زمان تایید این تغییرات توسط وزارت امنیت میهنی، که ممکن است ۹۰روز یا بیشتر طول بکشد از حضور به موقع شما درسر کلاسها ممانعت ایجاد شود.
 • دانشجویان و دانشجویان تبادلی حتی اگر کشورهای متبوع آنها در برنامه معافیت از ویزا (VWP) شرکت می کنند، نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت.
 • برای سفر بدون ویزا و بر مبنای (VWP)، سفر شما باید به عنوان دیدار، نه انجام تحصیلات باشد، و باید برخی از شرایط دیگر را نیز برآورده نمایید. اگر سعی کنید که تحت برنامه معافیت از ویزای آمریکا وارد آمریکا شوید، با وجود اینکه قصد انجام تحصیلات یا شرکت در برنامه تبادلی را دارید، از شما خواسته می شود که آمریکا را ترک کرده وتقاضای ویزا کنید.
 • افرادی که تحت برنامه معافیت از ویزا وارد آمریکا می شوند، اجازه تغییرات وضعیت از جمله به ویزای دانشجویی را ندارند.
 • اگر در بیش از یک کالج یا دانشگاه پذیرفته شده اید، هنگام تقاضای ویزا باید گواهی صلاحیت l-20 یا DS-2019 را از دانشگاهی که مد نظر دارید ارائه دهید، سپس باید همان گواهی صلاحیت را هنگام ورود به فرودگاه آمریکا نشان دهید.
 • وارد شدن به آمریکا بر اساس گواهی یک دانشگاه، اما ثبت نام در دانشگاه دیگری به معنای تخطی از مقررات مهاجرت است و ممکن است جعل ویزا تلقی شود.

اطلاعات مکمل در مورد ویزا ورود به آمریکا

آگاهی از دو اطلاعات مکمل دیگر می تواند مفید واقع شود. اول اینکه سفارت یا کنسولگری آمریکا در محل شما نمی تواند ۱۲۰ روز قبل از تاریخ شروع برنامه در آمریکا ویزا صادر کند.

لذا، اگر کالج یا دانشگاهی که در آمریکا در آن پذیرفته شده اید روی فرم ۲۰-l یا DS-2019درج کرده است که برنامه از ۱ سپتامبر آغاز خواهد شد، صدور ویزا قبل از ۱ماه مه مقدور نخاهد بود. (به خاطر داشته باشید که باید فرم تقاضای خود را بیش از ۱۲۰ روز قبل از تاریخ شروع درج شده در ۲۰-l ارائه دهید تا برای پردازش وقت کافی گذاشته باشید.)

دوم اینکه حتی اگر ویزایی جهت ورود به امریکا برای شما صادر شده است، اگر دانشجویی هستید که برای اولین بار وارد می شود، بیش از ۳۰ روز قبل از اینکه برنامه شما آغاز شوداجازه ورود به کشور را نخواهید داشت.

با استفاده از مثال قبلی اگر برنامه تحصیلی در تاریخ ۱سپتامبر شروع شود تا ۱ اوت یا دیرتر به شما اجازه ورود به آمریکا داده نخواهد شد. توجه داشته باشید که این امر فقط مربوط به دانشجویان هنگام اولین ورود شان به آمریکا است.

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در آمریکا ویزا اخذ میکنند مشمول این شرط نیستند و در هر زمان می توانند مجددا وارد کشور شوند .

 مرور کلی مطلب
 1. هر چه زودتر قرار ملاقات مصاحبه را برنامه ریزی کنید ــ به مجرد اینکه آماده شدید وخیلی زودتر از تاریخ سفرتان .
 2. فرم تقاضای ویزا را به درستی و با پیروی از دستورات به دقت تکمیل کنید.
 3. هنگام تقاضا اطمینان کسب کنید که تمامی مدارک لازم را ارائه می کنید :
 4. مدرک تهیه شده از سوی SEVIS و (DS-2019 یا l-20) که توسط کالج یا دانشگاه آمریکا یا سازمان ضامن تعیین شده از سوی وزارت امور خارجه صادر شده است.
 5. فرم تکمیل شده تقاضای ویزای غیر مهاجرتی فرم DS-156.
 6. فرم تکمیل شده تقاضای مکمل غیر مهاجرتی فرمDS-157(در صورت مرتب بودن).
 7. فرم تکمیل شده DS-158:اطلاعات تماس وسابقه کاری برای متقاضی ویزای غیر مهاجرتی (در صورتی که ذیربط باشد).
 8. هر گونه اقلام اضافی که در راهنمای سفارت یا کنسولگری درج شده شده است مانند مدارک اثبات پرداخت هزینه های sevis و ویزا .
 9. آماده باشید تا به سوالات مربوط به وابستگی به کشورتان، مهارتهای زبان انگلیسی، سابقه تحصیلی، برنامه ای که در آمریکا در آن پذیرفته شده اید، استطاعت مالی و وابستگان تان پاسخ دهید.
وب سایت های مفید:

وقت سفارت آمریکا

پیکاپ پاسپورت و پیکاپ ویزا

فهرستی از سفارت خانه های آمریکا در سرتاسر دنیا (کلیک کنید)

وب سایت دانشجویان و دانشجویان تبادلی (کلیک کنید)

زمان انتظار برای قرارهای مصاحبه (کلیک کنید)

فرمهای تقاضا برای ویزای غیر مهاجرتی (کلیک کنید)

وزارت امنیت میهنی (کلیک کنید)

شاد و سربلند باشید.

پیکاپ ویزا

ویزای کانادا در آنکارا – ویزای آمریکا در دبی

دسته بندی :عمومی

نظرات