تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

رتبه­ دانشگاه ­های استرالیا در رتبه ­بندی تایمز

۲ مرداد ۱۳۹۵
رتبه­ دانشگاه ­های استرالیا در رتبه ­بندی تایمز

رتبه ­بندی براساس شهرت تحصیلات تکمیلی تایمز بر مبنای نظرات بیش از ۱۰ هزار نفر از اعضای ارشد علمی در ۱۴۲ کشور صورت می­گیرد. از این افراد خواسته می­شود تا حداکثر ۱۰ دانشگاه برتر جهان را در حوزه­ ی تخصصی خود نام ببرند.

نتایج رتبه ­بندی سال ۲۰۱۶ نشان داد که دانشگاه ­های کوئینزلند و موناش از جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر در سال ۲۰۱۵ خارج شده ­اند. و هر سه دانشگاه باقیمانده­ ی استرالیا در این لیست تنزل جایگاه داشته ­اند. دانشگاه ملبورن تا نزدیکی رتبه­ ی ۵۰ سقوط کرده است.

نکات اصلی این رتبه­ بندی برای دانشگاه ­های استرالیا:

  • دانشگاه ­های موناش و کوئینزلند از لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر خارج شده ­اند
  • دانشگاه­ های سیدنی و ANU به دسته­ ی ۶۱-۷۰ سقوط کرده­ اند
  • دانشگاه ملبورن به رتبه­ ی ۴۹ سقوط کرده است.

دانشگاه

۲۰۱۴

۲۰۱۵

۲۰۱۶

دانشگاه ملبورن

۴۳

۴۱

۴۹=

دانشگاه ملی استرالیا

۶۱-۷۰

۵۱-۶۰

۶۱-۷۰

دانشگاه سیدنی

۶۱-۷۰

۵۱-۶۰

۶۱-۷۰

دانشگاه کوئینزلند

۸۱-۹۰

۹۱-۹۰

دانشگاه موناش

۹۱-۱۰۰

دانشگاه وال­های جدید جنوب

۹۱-۱۰۰

 

اخطاری در مورد رتبه­ بندی­ ها

رتبه ­بندی دانشگاه­ ها معمولا بر تعدادی از متغیرهایی تمرکز دارند که با همه ­ی دانشجویان مرتبط نیستند. بسیاری از سیستم­ های رتبه­ بندی به سمت دانشگاه­ های قدیمی و مشهور و دانشگاه­ های تحقیقاتی گرایش دارند. با این حال بسیاری از دانشگاه تحقیق محور نیستند و قدمت زیادی برای داشتن شهرت بالا ندارند. در عوض این دانشگاه ­ها بیشتر بر مطالعات مشاغلی مانند آموزش،​پرستاری و دیگر علوم سلامتی، مطالعات رفاهی، طراحی، مد، روزنامه ­نگاری و دیگر مطالعات شغل محور تمرکز دارند. افراد علاقه­ مند باید بدانند که سیستم­ های رتبه­ بندی بیشتر بر دانشگاه های سنتی ­تر تمرکز دارند و اعتبار چندانی به دانشگاه­ های جوان­تر که بر آماده­ سازی فارغ ­التحصیلان برای مشاغل مختلف تمرکز دارند، نمی­دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات