تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

راهنمای سفر به استرالیا

۲۴ شهریور ۱۳۹۵
راهنمای سفر به استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در جهان است. استرالیا برای مسافرت های سبک، کمپینگ، و رانندگی شناخته شده است، اما مهم نیست چه سبکی سفر میکنید، استرالیا جاذبه های توریستی خاص خود را دارد. این کشور زیبایی های طبیعی باور نکردنی از "اولورو" دور افتاده، جنگلهای انبوه بکر تا سواحل شنی سفید رنگ، و البته، دیواره بزرگ مرجانی را در خود جای داده است. پل بندر سیدنی و خانه اپرا شگفتی های انسان ساخت هستند، و کافه فرهنگ ملبورن احساس در اروپا بودن را به شما میدهد. و با وجود موج سواری در سطح جهانی جای تعجب نیست که مردم هرگز استرالیا را ترک نمیکنند. من سه بار به استرالیا رفته ام، و در هر سفر، چیزی جدید برای دوست داشتن پیدا کردم. از یک راهنمای سفر جامع برای کمک به برنامه ریزی سفر خود استفاده کنید. می دانم که شما به اندازه من این کشور را دوست خواهید داشت!

هزینه های معمول سفر به استرالیا

اسکان نرخ شبانه روزی ها از  20 دلار استرالیا در هر شب برای یک اتاق خواب مشترک شروع می شود، هر چند در شهرهای بزرگ ساحلی به بالای ۴۰$ میرسد. اتاق های خصوصی با یک تخت دونفره و یک حمام مشترک در شبانه روزی ها بین ۸۰-۱۰۰ دلار استرالیا در هر شب هستند. برای هتلهای اقتصادی، شما حداقل حدود $۷۵-۹۵ دلار استرالیا برای یک اتاق دو نفره، حمام خصوصی، تلویزیون، و صبحانه باید پرداخت کنید. در هتل های زنجیره ای بزرگتر نزدیک به ۲۰۰ دلار استرالیا. هزینه های کمپینگ بین $ ۱۵-۳۰ دلار استرالیا در هر شب که میتواند برای یک کاروان و یا چادر باشد.

مواد غذایی – مواد غذایی در استرالیا ارزان نیست! قیمت غذاهای ارزان ترین رستورانها ۲۰ دلار استرالیا  یا بیشتر است. در ابتدا، فکر میکردم در هزینه ها اشتباه کرده ام، اما دوستان استرالیایی به من گفتند که: "برای طبخ وعده های غذایی، انتظار پرداخت ۱۰۰ دلار استرالیا در هفته برای مواد غذایی شامل ماکارونی، سبزیجات، مرغ، و دیگر مواد غذایی اساسی را داشته باشم. رفتن به رستوران هزینه ای حدود ۸ تا۱۰ دلار استرالیا برای هر ساندویچ در بر دارد. فست فود حدود ۱۵ دلار استرالیا برای یک وعده غذایی است. بهترین قیمت را رستوران های بومی دارند که در آن شما می توانید یک وعده غذایی با اندازه مناسب با ۱۰ دلار استرالیا دریافت کنید!

حمل و نقل – هزینه قطار محلی شهری و اتوبوس ۳-۴ دلار استرالیا  است. ساده ترین راه برای عبور و مرور در شهر اتوبوس "گریهوند" است. از ۱۴۵ دلار استرالیا شروع و برای تمامی مسیرها ۳۰۰۰ دلار استرالیا است. همچنین اتوبوس های دوره گردی مانند "اوز اکسپرینس" که از چند شهر عبور می کند وجود دارند که از ۵۳۵ دلار استرالیا شروع می شود (هر چند من"اوز اکسپرینس"  را دوست ندارم و آن را توصیه نمی کنم). متداول ترین روش و ارزانترین راه سفر، رانندگی است. اجاره کاروان ون از ۶۰ دلار استرالیا در هر روز شروع می شود و همچنین می تواند با داشتن جای خواب این هزینه دو برابر شود. پرواز به دلیل رقابت محدود می تواند بسیار گران باشد، به ویژه برای رفتن از یک ساحل به ساحل دیگر. من به طور کلی از پرواز در استرالیا اجتناب میکنم مگر اینکه زمان سفر فشرده باشد و یا یک تخفیف خوبی پیدا کنم.

تفریحات – تفریحات چند روزه و تورها گران قیمت هستند، به طور کلی ۴۰۰-۵۴۰ دلار استرالیا  هزینه دارند. سفرهای یک روزه حدودا ۱۳۵-۲۳۰ دلار استرالیا هزینه دارند. به عنوان مثال، یک سفر یک روزه به دیواره بزرگ مرجانی می تواند ۲۳۰ دلار استرالیا هزینه داشته باشد در حالی که ۲ شب اقامت در قایق در جزایر "ویتساندی" بیش از ۵۴۰ دلار استرالیا می تواند باشد. سفر ۳ روزه اولرو از آلیس اسپرینگ حدود ۴۸۰ دلار استرالیا است. تورهای پیاده حدود ۵۰ دلار استرالیا و سفرهای یک روزه به مناطق نوشیدنی سازی بین ۱۵۰-۲۰۰ دلار استرالیا هستند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات