تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دوره های تحصیلی دانشگاه کالیفرنیا – برکلی

۱۱ شهریور ۱۳۹۵
دوره های تحصیلی دانشگاه کالیفرنیا – برکلی

دروس مقطع لیسانس
در دانشگاه کالیفرنیا – برکلی دوره­ های تحصیلی چهارساله و تمام وقت هنر و علوم هم برای قبل از فارغ­ التحصیلی و هم برای فارغ ­التحصیلان ارائه می­شود. تازه واردها برای ورود حق انتخاب دارند ولی برای تغییر رشته باید رتبه بالایی داشته باشند. ۱۰۶ رشته­ لیسانس در مدرسه کسب و کار هاس، دانشکده­ شیمی، دانشکده مهندسی، دانشکده­ طراحی محیطی، دانشکده علوم و دانش، دانشکده منابع طبیعی و دیگر رشته ها ارائه می­شوند. محبوب ترین رشته­ ها مهندسی برق، کامپیوتر، علوم سیاسی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، محیط زیست و اقتصاد هستند.
چهار منبع برای اعطای درجه قبل از فارغ التحصیلی وجود دارند: دانشگاه کالیفرنیا، پردیس برکلی، دانشکده یا مدرسه و دپارتمان. این الزامات شامل نام نویسی قبل از ثبت نام اصلی (تکمیل فرم ها با حداقل امتیاز در امتحان­ هایی مانند SAT یا ACT)، تکمیل کار درسی بر موسسات و تاریخ امریکا قبل از ثبت نام یا پس از ثبت نام و در کلاس معرفی، گذراندن کلاس فرهنگ­ های امریکا در برکلی و دیگر الزامات مقرر شده توسط دانشکده می­ باشد. امتحانات نهایی سه ساعته در اکثر کلاس ­های مقطع زیر فارغ التحصیلی الزامی هستند و معمولا در هفته منتهی به آخرین روز دستورالعمل در اواسط دسامبر در ترم پاییز و در اواسط ماه می برای ترم بهار برگزار می­شوند. نمرات علمی در مقیاس الف، ب، ت ثبت می­ شوند که نمرات مثبت یا منفی نیز با سه دهم اصلاح می­ شوند. شروط لازم برای دست یابی به افتخارات علمی معین شده توسط مدارس و دانشکده­ های شخصی و جوایز علمی توسط دانشکده­ ها به رسمیت شناخته می­ شوند و دانشجویان بر مبنای این شرایط انتخاب می ­شوند.
دوره ­های حرفه ­ای و فارغ ­التحصیلی
دانشگاه کالیفرنیا – برکلی دوره­ های کاملی برای فارغ­ التحصیلان نیز دارد البته مدرسه­ پزشکی ندارد. این دانشگاه مدارک فارغ­ التحصیلی کارشنانسی ارشد هنر، علم، هنرهای زیبا و دکترای رشته های مختلف و مدارک حرفه ­ای مانند جوریس داکتر و مدیریت حرفه­ ای کسب و کار را اعطا می­کند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲، ۸۸۷ مدرک دکترا و ۲۵۰۶ مدرک ارشد داده است. مجوز دوره­ های فارغ­ التحصیلی غیر متمرکز هستند و درخواست­ها مستقیما به دپارتمان یا مدرک رشته می­رسند. اغلب دانشجویان لیسانس کمک هزینه­ تحصیلی، هزینه­ی دستیاری استاد یا حق مشارکت در تحقیق دریافت می­کنند. در سال ۲۰۱۰ سیستم رتبه­ بندی مجمع تحقیقاتی ملی امریکا یوسی برکلی را به عنوان دارنده­ بیشترین رشته­ های دوره­ دکتری در امریکا معرفی نمود. دوره ­های دکتری برکلی شامل کشاورزی، اقتصاد منابع، اختر فیزیک، شیمی، مهندسی محیط زیست و عمران، کامپیوتر، انگلیسی، همه­ گیر شناسی، جغرافی، آلمانی، ریاضیات، مهندسی مکانیک، زیست شیمی و زیست شناسی مولکولی، ژنتیک، جنومیکس، توسعه، فیزیک، گیاه­ شناسی و علوم سیاسی هستند. یوسی برکلی در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۰ نیز به عنوان رتبه اول دریافت کمک ­هزینه­ی تحقیقاتی فارغ­ التحصیلان بنیاد علمی ملی را با دریافت ۱۳۳۳ جایزه بدست آورد.

سیستم آموزشی دانشگاه کالیفرنیا

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

مظاهر اسدیان

ایران انکارا ویزای تحصیلی امریکا