تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

شرایط دانشگاه های کانادا | شرایط ورود به دانشگاه های کانادا

۲۵ آبان ۱۳۹۴
شرایط دانشگاه های کانادا | شرایط ورود به دانشگاه های کانادا

شرایط دانشگاه های کانادا

کانادا کشوری سرد و البته مهجرپذیر است،کانادا از معدود کشور هایی اس که تنوع ملیتی بسیار برخوردار میباشد به دلیل تنوع جمعیتی این نقطه از دنیا مردمانی مهمان نواز و خونگرمی دارد.در این مقاله در خصوص دانشگاه های کانادا توضیح خواهیم داد.


خصوصیات و شرایط دانشگاه های کانادا

شرایط دانشگاه های کانادا : بیش از ۱۰۰ دانشگاه و ۱۵۰ کالج در این کشور فعالیت آکادمی ارائه می­دهند. مدارک ارائه شده به فارغ­التحصیلان در دانشگاه­های کانادا در تمام دنیا پذیرفته شده و معتبر هستند. به خاطر  سطح کیفی علمی بالا هر ساله دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان به کانادا سفر می­کنند.

دانشگاه­های کانادا از نظر شیوه تدریس و دوره­هایی که در آن­ها ارائه می­شوند متفاوت هستند. لذا دانشجویان می­بایست با توجه به نیاز خود اقدام به انتخاب دانشگاه و شهر محل اقامت خود نمایند.قبل از اقدام برای پیکاپ ویزا متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی می­بایست با دانشگاه مدنظر خود مکاتبات لازم را انجام داده و از پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه­ها اطمینان حاصل کنند.

شهر های پرجمعیت کانادا و شرایط تحصیل در آنجا

پرجمعیت­ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور نام دارند. دانشگاه­های تورنتو، بریتیش­کلمبیا، واترلو، مک­گیل و آلبرتا از موسسه­ های  موفق تحصیل در سطوح عالی علمی در کشور کانادا هستند. گفتنی است در کانادا موسسات آموزش عالی خصوصی و دولتی در سراسر کشور پراکنده شده­اند و سیستم آموزش پرورش فدرالی وجود ندارد.

علاوه بر هزینه­ های جاری پیکاپ ویزای تحصیلی کانادا، وقت سفارت کانادا و … هزینه­ های تحصیل و اقامت با توجه به مقطع تحصیلی، شهر و دانشگاه محل اقامت متفاوت خواهد بود. هزینه­ های تحصیلی در اونتاریو به نسبت سایر استان­ها بیشتر است. در کانادا عموما سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا می جریان دارد. بعضی دانشگاه ها دارای سیستم ترمی می باشند؛ ترم پاییز (سپتامبر تا دسامبر) و ترم زمستان (ژانویه تا می). یا سیستم سه ماهه دارند که در آن تمامی دروس حتی در تابستان در دسترس هستند و در ماه می آغاز می شود.

پای ثابت آزمون­های زبان ورودی به دانشگاه­های کانادا GRE،TOEFL و IELTS هستند که کسب حداقل نمره به دانشگاه محل تحصیل بسیار وابسته است. پر کردن مدارکی مانند انگیزه­نامه و داشتن رزومه­ی علمی بالا شانس پیکاپ ویزا و پذیرش را برای دانشجویان بالاتر می­برد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

دسته بندی :کانادا

نظرات