تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دانشگاه های استرالیا در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر

۱۱ دی ۱۳۹۵
دانشگاه های استرالیا در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر

دانشگاه‌های برتر استرالیا در رتبه‌بندی جهانی
دانشگاه‌های استرالیا که دانشجویان را از سراسر جهان به‌سوی خود جذب می‌کنند، در میان تازه‌ترین رتبه‌بندی‌های برترین مؤسسه‌های آموزش عالی جهان به‌خوبی درخشیده‌اند.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که به‌طورکلی ۹ دانشگاه استرالیا یعنی ۱ دانشگاه بیشتر از سال گذشته در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند که از این میان ۵ دانشگاه جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر هستند.
این رتبه‌بندی‌ها که در سال ۲۰۰۴ شروع شدند، بیش از ۳۰۰۰ مؤسسه را در سراسر جهان بررسی می‌کنند. در این رتبه‌بندی‌های سالانه فاکتورهایی مانند شهرت دانشگاهی، آمار استنادی، ترکیب بین‌المللی و نسبت کارکنان به دانشجویان سنجیده می‌شوند.
در صدر این فهرست دانشگاه ملی استرالیا (ANU) در رتبه ۲۲ و پس‌ازآن دانشگاه ملبورن در رتبه ۴۲، دانشگاه سیدنی در رتبه ۴۶، دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه ۴۹ و دانشگاه کوئینزلند در رتبه ۵۱ و دانشگاه موناش در رتبه ۶۵ قرار دارند.
دانشگاه وسترن استرالیا از میان ۱۰۰ دانشگاه برتر سقوط کرد و از رتبه ۹۸ به رتبه ۱۰۲ آمد و دانشگاه آدلاید در رتبه ۱۲۵ قرار دارد. دانشگاه فناوری (UTS) سیدنی و دانشگاه ولونگونگ بیشترین بهبود بخشی‌ها را داشتند و به ترتیب تا رتبه ۱۹۳ و ۲۱۸ بالا آمدند.
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات