تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دانشگاه فریزر ولی – کانادا

۱۲ خرداد ۱۳۹۶
دانشگاه فریزر ولی – کانادا

دانشگاه فریزر ولی (University of the Fraser Valley یا UFV یا قبلا با عنوان University College of the Fraser Valley و یا Fraser Valley College) یک دانشگاه دولتی کانادایی است که در ابوتسفورد، چیلیواک ، میشن و هوپ بریتیش کلمبیا محوطه دارد. این دانشگاه که در سال ۱۹۷۴ با عنوان دانشکده فریزر ولی تاسیس شده بود، پاسخی به نیاز روز افزون آموزش حرفه ای در جوامع فریزر ولی بود. در سال ۱۹۸۸، این محل به یک دانشگاه دانشکده ای تغییر یافت و اجازه اعطای مدرک یافت، به سرعت رشد کرد و یکی از بزرگترین دانشگاه های دانشکده ای کانادا شد.
دولت ایالتی در واکنش به نیاز فزاینده به تحصیلات عالی در منطقه و ایالت، وضعیت دانشگاهی کامل را در ۲۱ آوریل ۲۰۰۸ به آن اعطا کرد. جذب دانشجویی آن در حال حاضر به سالانه بیش از ۱۵۰۰۰ نفر می رسد.
در گزارش سال ۲۰۱۰ The Globe and Mail از دانشگاه های کانادا، دانشگاه فریزر ولی رتبه های برتر موسسات دانشگاهی بریتیش کلمبیا شد و بابت کیفیت آموزش، تعامل دانشجویان و هیات علمی، و آسانی ثبت نام، رتبه ممتاز را دریافت کرد.
وضعیت سازمانی و آکادمیک دانشگاه فریزر ولی کانادا
مدیریت دانشگاه فریزر ولی طبق قانون دانشگاه، شامل یک رئیس دانشگاه، همفکری، هیات، سنا، و هیات علمی دانشگاه است. هیات مدیره نیز مسوول مدیریت دارایی ها و درآمدها است و سنا مدیریت عملیات آکادمیک دانشگاه را بر عهده دارد. هر دو این ها از هیات علمی و دانشجویانی تشکیل شده اند که در این منصب انتخاب می شوند. گواهی ها و پایان تحصیلات را نیز همفکری اعطا می کند که متشکل از دانشجویان سابق، ناظران، و هیات علمی است و ۲۰ عضو دارد. این دانشگاه دارای یک رئیس هم هست که مدیر عامل اجرایی محسوب می شود و عضو سنا، هیات مدیره، و همفکری است و رئیس دانشگاه محسوب می شود. رئیس دانشگاه، مسوول مدیریت عملیات آکادمیک دانشگاه از جمله پیشنهاد انتصاب ها، درخواست گردهمایی هیات علمی و تعیین کمیته ها می باشد.
دانشکده ها و مدارس دانشگاه فریزر ولی کانادا
فعالیت آکادمیک دانشگاه فریزر ولی، به صورت مدارس و دانشکده ها طبقه بندی شده است. در حال حاضر، این دانشگاه دارای پنج دانشکده و سه مدرسه است. دانشکده هنر، بزرگ ترین محوطه است و ۱۶ بخش دارد و پس از آن، دانشکده تجارت و فناوری است. دانشکده علوم نیز هشت بخش دارد.
پژوهش در دانشگاه فریزر ولی کانادا
دانشگاه فریزر ولی جایگاه ده مرکز و نهاد پژوهشی است. علاوه بر آن، محوطه چیلیواک نیز محل مرکز تعالی کشاورزی بریتیش کلمبیا است. بیشتر پژوهش های انجام شده در دانشگاه فریزر ولی، به خصوص از طریق فعالیت های مراکزی مانند مرکز پژوهشی کشاورزی شهری و مرکز مطالعات سرخپوستان و کانادا، بر مسائل مهم منطقه ای تمرکز دارند.
دو کرسی پژوهشی کانادا در دانشگاه فریزر ولی وجود دارند: دکتر لئونور نیومن (Dr. Lenore Newman) صاحب کرسی پژوهش کانادا در زمینه امنیت غذایی و محیط زیست است و دکتر هیو برودی (Dr. Hugh Brodie) کرسی پژوهشی کانادا در مطالعات بومیان را در اختیار دارد. علاوه بر این ها، دکتر ایروین کوهن نیز دارای کرسی پژوهشی عالی آر سی ام پی در کاهش جرم می باشد.
فریزر ولی طبق قانون دانشگاه، یک دانشگاه تدریسی خاص است و ملزم است بر آموزش کارشناسی محلی تمرکز داشته باشد. اما اعضای هیات علمی آن در امر پژوهش فعال هستند و فریزر ولی تاکید خاصی بر ارائه فرصت های پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی و آموزش در زمینه مهارت های پژوهشی دارد. دانشجویان این فرصت را دارند که درخواست اعطا کنند و سرپرستی پروژه های پژوهشی را بر عهده بگیرند، با همکارای استادان خود مقاله بنویسند، و مقاله های خود را در کنفرانس های بین المللی ارائه کنند. فریزر ولی همچنین پژ<هش دانشجویی از طریق برنامه اعطای تعالی پژوهشی کارشناسی را به رسمیت می شناسد و ارتقا می دهد.
پذیرش در دانشگاه فریزر ولی کانادا
تعداد دانشجویان فریزر ولی در سال ۲۰۱۰/۲۰۰۹ (به علاوه مطالعات در حال انجام) ۱۵۴۴۶ نفر بود که ۱۳۰۰۰ نفر آن ها دانشجویان کارشناسی بودند. منطقه دانشگاه فریزر ولی دارای جمعیت رو به رشدی است که در سال ۲۰۰۶ به ۲۵۷۰۳۱ نفر رسید. افزایش جذب دانشجو کماکان ادامه دارد. دانشگاه فریزر ولی در زمینه فضای دانشجویی، به میزان ۱۰۴% از بودجه وزارت تحصیلات عالی و توسعه بازار کار برای سال ۱۰/۲۰۰۹ جلوتر بود.
تامین بودجه دانشگاه فریزر ولی کانادا
تامین بودجه اجرایی دانشگاه از ۳۳٫۵ میلیون سال ۰۲/۲۰۰۱ با افزایش ۱۹٫۸ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۱/۲۰۱۰ به ۵۳٫۳ میلیون دلار رسیده است-که افزایش ۱% داشته است.
برنامه های تحصیلی
دانشگاه فریزر ولی این مدارک را اعطا می کند: لیسانس، فوق دیپلم، گواهی پایان دوره، پایان نامه، کارشناسی ارشد که در زمینه های متنوعی از جمله هنرهای زیبا، علوم انسانی، علوم، علوم اجتماعی، ارتباطات کاربردی، بازرگانی، پرستاری و برنامه های فنی و تجاری است.
تغییر برنامه
دانشگاه فریزر ولی دوره های قابل انتقال زیادی را برای نهادهای آموزشی دیگر ارائه می کند که اغلب به انتقال مستقیم به مطالعات سال دوم یا سوم در نهادهای دانشگاهی دیگر می شود. برای کمک به این کار، فریزر ولی، بخشی از وب سایت راهنمای نقل و انتقال است که یک برنامه آنلاین مرجع برای برنامه ریزی و درک انتقال در سیستم آموزشی بریتیش کلمبیا است.
دسته بندی :کانادا

نظرات