تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دانشجویان بین المللی کانادا و شماره بیمه اجتماعی (SIN)

۱۶ خرداد ۱۳۹۵
دانشجویان بین المللی کانادا و شماره بیمه اجتماعی (SIN)

دانش آموزان بین المللی در کانادا می توانند در داخل و یا خارج از محیط دانشگاه بدون مجوز شغلی، کار کنند اگر شرایط لازم را در مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) را داشته باشند . دانشجویان  از طرف قانون موظف هستند تا شماره بیمه اجتماعی (SIN) را در طول سه روز بعد از اولین روز استخدامشان ارائه دهند.

برای درخواست SIN ، دانشجویان بین المللی باید موارد زیر را ارائه دهند:

  • مجوز تحصیل ارائه شده از طرف CIC که نشان می دهد دارنده مجوز می تواند یک استخدامی را در کانادا قبول کرده و یا در کانادا کار کند؛ یا
  • یک مجوز تحصیل و یک نامه تاییدیه کار خارج از محیط دانشگاهکه از طرف CIC قبل از ۶ فوریه ۲۰۱۵ صادر شده است.

اگر هیچ یک از شرایط فوق برقرار نباشد، دانشجوی بین المللی می تواند برای بررسی اینکه آیا واجد شرایط درخواست مجوز تحصیلی اصلاح شده هست یا خیر،  با CIC تماس بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در حین تحصیل در کانادا ، وبسایت CIC را مطالعه کنید یا با مرکز ارتباط CIC با شماره ۲۱۰۰-۲۴۲-۸۸۸-۱ تماس بگیرید .

SIN هایی که با ۹ آغاز می شوند…

 SINهایی که با ۹ آغاز می شوند برای نیروی کار خارجی موقت که شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا نیستند، صادر شده است. این SIN ها دوره اعتباری دارد که متناظر با دوره مجاز  نیروی کار خارجی برای کار در کانادا است و از طرف مهاجرت و شهروندی کانادا اعطاء شده است (CIC).

استخدام یک کارمند جدید در کانادا

شما باید مدرک مهاجرت کارمندان را که به آنها اجازه کار در کانادا را می دهد بازبینی کنید (مثل مجوز کار، مجوز تحصیل) و بررسی کنید که منقضی نشده باشد. اگر مدرک مهاجرت منقضی شده باشد، شما باید قبل از استخدام کارمند از او بخواهید برای به دست آوردن یک مدرک معتبر با CIC تماس بگیرد. همچنین باید به کارمند اطلاع بدهید تا با مدرک جدید مهاجرت،  درخواستی را برای ثبت تاریخ انقصای جدید SIN به سرویس کانادا ارائه دهد.

نکاتی در مورد تمدید قرارداد استخدام کارمند در کانادا

کارفرمایان کانادایی همیشه باید بررسی کنید که کارمندان واجد شرایط برای ادامه کار در کانادا باشد. کارمندان شما باید برای تمدید مجوزشان برای اقامت و کار در کانادا با CIC ، قبل از تاریخ انقضای ثبت شده در مدرکشان، درخواست کنند.

اگر یک مقیم موقت کانادا برای تجدید مجوز کار یا تحصیل درخواست کند و مجوز او قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی منقضی شود، طبق بند ۱۸۶(u) و بخش ۱۸۹ مقررات حفاظت از مهاجران، آنها حق ادامه کار یا تحصیل تحت همان شرایط را تا زمانی که درخواست تجدیدشان در حال بررسی است و در کانادا مقیم هستند، دارند. این موقعیت را ویزای مفروض (implied status) می نامند. نیروی کار خارجی موقت تا زمان تصمیم گیری CIC در وضعیت ویزای مفروض می ماند.

به محض اینکه تصمیم CIC اجازه ادامه کار در کانادا را به کارمند می دهد، کارفرمای کانادایی باید مدرک جدید مهاجرت و تاریخ انقضا را بررسی کند.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با استخدام یا تمدید قرارداد نیروی کار خارجی موقت خود در کانادا، شما می توانید با مرکز ارتباطات CIC با شماره ۲۱۰۰-۲۴۲-۸۸۸-۱ تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات