تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

داشتن یک فرزند در کانادا

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
داشتن یک فرزند در کانادا

راهنمای مصون سازی برای والدین
ایمن سازی امن ترین راه برای حفاظت از فرزندانتان در برابر ۱۳ بیماری قابل پیش بینی – واکسن دار می باشد.
خواه شما در سه ماه اول بارداری و خواه در ۳۰ هفتگی باشید و یا نوزادی را به دنیا آورده باشید، هیچ وقت برای کسب اطلاعات در رابطه با سلامت، نگهداری و امنیت فرزندتان دیر نیست.
حفظ یک بارداری سالم
آژانس بهداشت عمومی کانادا راهنمای معقولی را برای یک بارداری سالم ایجاد نموده که شامل ابزارها  و مشاوره های مفید برای زنان باردار می باشد. تغذیه مناسب و سالم پیش و در طی دوران بارداری بر روی سلامت کودک در حال رشد تاثیر می گذارد.
تقویم بارداری هفته به هفته به شما در دنبال کردن روند رشد فرزندتان یاری می رساند. کانادا برای تغذیه دوران بارداری زنان بارداری که با چالش های جدید زندگی مواجه می شوند، مانند ورود به کانادا، بارداری بدون حضور پدر و یا در دوران نوجوانی، فقر و انزوای اجتماعی و یا جغرافیایی طراحی شده است. خدماتی که این برنامه ارائه می دهد از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت می باشد اما اغلب شامل این موارد می باشد: مشاوره تغذیه، آموزش آماده سازی موارد غذایی، غذا، کوپن های غذا، و یا مکمل های ویتامین دوران بارداری، آموزش شیردهی و حمایت، مشاوره در رابطه با دوران بارداری و شیوه زندگی مادر، آموزش و پشتیبانی در زمینه مراقبت از نوزاد و ارجاع به دیگر سازمان ها و خدمات در صورت نیاز.
همچنین برنامه های کمک به زنان جهت داشتن یک بارداری سالم ممکن است توسط دولت ایالتی یا منطقه ای ارائه گردد.
پس از تولد نوزاد شما
دولت کانادا برنامه ها و خدماتی را ارائه می نماید که به شما در خوش آمد گویی به فرزندتان کمک می کند.
زایمان و مرخصی والدین
بیمه اشتغال (EI) برای زنان باردار و والدین مزایایی به همراه دارد که این افراد را شامل می گردد:
  • در انتظار یک کودک هستند
  • به تازگی کودکی به دنیا آورده اند
  • در حال به فرزندی پذیرفتن یک کودک هستند
  • در حال مراقبت از نوزاد می باشند
شما می توانید برای مزایای بیمه اشتغال (EI) زایمان و والدین به صورت آنلاین در هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشید اقدام نمایید، از جمله در اداره خدمات کانادا. شما باید به محض اینکه شغل خود را متوقف کردید درخواست بدهید.
افراد خود اشتغالی که برای برنامه EI ثبت نام می کنند نیز ممکن است واجد الشرایط دریافت مزایای زایمان و والدین باشند.
ثبت تاریخ تولد کودک شما
گواهی تولد توسط ایالت و یا منطقه ای که فرزند شما در آن متولد شده است صادر می شود. شما باید در اسرع وقت پس از تولد کودکتان درخواستی را ارائه کنید.
هیچ وقت برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) فرزندتان زود نیست. با دارا بودن SIN شما می توانید از طریق چنین برنامه هایی مانند پیوند آموزشی کانادا، برنامه پس انداز تحصیلی، و یا دریافت پس انداز تحصیلات کانادایی، شروع به پس انداز جهت تحصیلات کودکان خود نمایید. اگر شما در هر یک از ایالت های کانادا زندگی می کنید و یک شهروند کانادایی محسوب شده و یا اقامت دارید، می توانید از خدمات ثبت تازه متولدان جهت تکمیل ثبت تولد کودک خود استفاده کرده و برای شماره بیمه اجتماعی فرزند خود درخواست دهید. همچنین شما در ایالات بریتیش کلمبیا، اونتاریو و ساسکاچوان امکان ثبت همزمان با گواهی تولد فرزندتان را دارا می باشید.
همچنین اگر شما او را به دنیا آورده و در هریک از ایالت های فوق سکونت دارید می توانید برای مزایای کودک خود در کانادا همزمان با ثبت تولد او درخواست دهید. پس از آن اطلاعات فرم ثبت تولد به صورت الکترونیکی و از طریق یک شبکه ارتباطی امن جهت حفاظت از اطلاعات شما، به آژانس درآمد کانادا (RA) فرستاده خواهد شد.
مزایای کودکان کانادایی شامل مزایای مالیاتی برای کودکان (CCTB)، مزایای مراقبت از کودکان بین المللی (UCCB) اعتبار GST/HST و هر برنامه ایالتی/ منطقه ای مرتبطی که اداره مقررات تنظیم می کند می باشد. جهت دسترسی به خدمات بهداشتی، دولت ایالتی و یا منطقه ای یک کارت بهداشت برای کودک شما ارسال می کند.
طرح پس انداز تحصیلات ثبت نامی
طرح پس انداز تحصیلات ثبت نامی (RESP) یک حساب پس انداز تحصیلی بوده که توسط دولت کانادا ثبت گردیده است. این حساب به شما، خانواده شما و دوستانتان کمک می کند تا پس از فارغ التحصیلی فرزندانتان از دبیرستان برای آن ها پول پس انداز کنید. با دارا بودن یک RESP، ممکن است قادر به دریافت مشوق های مالی دیگر جهت صرفه جویی باشید، مانند:
  • پیوند آموزشی کانادا
  • امتیاز پس انداز اولیه و اضافی آموزش کانادا
مزایای کودکان کانادا
اطلاعات بیشتری در رابطه با مزایای جدید کودک کانادا بیاموزید که جایگزین سیستم پیشین مزایای کودک می شود.
مزایای ویژه کودکان معلول
مزیت ناتوانی کودک یک مزیت معاف از مالیات بوده که برای خانواده هایی است که دارای کودکی با سن کمتر از ۱۸ سال هستند و فرزندشان دارای اختلالات شدید و یا طولانی مدت در عملکرد ذهنی و فیزیکی می باشد.
برای فهرست کامل برنامه ها و خدماتی که دولت کانادا ارائه می دهد، صفحه خدمات برای کودکان و خانواده ها و یا وب سایت مزایای کانادا را مشاهده نمایید.
اطمینان از سلامت و امنیت کودک شما
بارداری و زایمان سالم، و به دنبال آن رشد سالم کودک و بزرگ شدن در سال های آغازین زندگی، دارای مزایای طولانی مدتی می باشد. با کمک به کاهش صدمات، بیماری ها، و خطرات سلامتی، شما از سلامت نوزاد خود اطمینان حاصل می کنید.
رفع نیاز های تغذیه ای فرزند شما یک گام ضروری در اطمینان از رشد سالم او می باشد. اگر تغذیه با شیر مادر بخشی از برنامه تغذیه شما است، آژانس بهداشت عمومی کانادا برای شما اطلاعاتی را فراهم می کند.
نوزاد شما نیاز به حمایت و مراقبت اضافی دارد. بهداشت کانادا، آژانس بهداشت عمومی کانادا و حمل و نقل کانادا اطلاعات و ابزارهایی در رابطه با صندلی های امن خودروها، گهواره ها، اسباب بازی ها، تجهیزات مراقبت از کودک و ایمن سازی فراهم می آورند.
پدر و مادر شدن در کانادا
زمانی که کودک شما متولد می شود، ممکن است سوالات زیادی را در رابطه با رشد، رفتار و تغذیه او داشته باشید. آژانس سلامت عمومی کانادا می تواند به سوالات شما پاسخ داده و توصیه هایی را به والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند ارائه نماید.
برنامه “هیچ کس کامل نیست” حمایت و آموزش را برای والدین دارای کودکان ۵ سال و کمتر فراهم می آورد. این برنامه به منظور پاسخگویی به نیاز والدین جوان، مجرد، و یا افرادی که در موقعیت اجتماعی و یا جغرافیایی غیر قابل دسترس هستند و یا دارای درآمد پایینی بوده و امکان کمتری برای دسترسی به منابع و یا حمایت در جامعه دارند، طراحی شده است. برنامه های سلامت کودک، تغذیه و امنیت او ممکن است توسط دولت منطقه ای و یا ایالتی شما ارائه گردد.
دولت کانادا برنامه ها، خدمات، و مزایایی را برای کودکان، والدین، و خانواده ها ارائه می نماید. برای اطلاع از برنامه ها، به صفحه تشکیل خانواده مراجعه نمایید.
دسته بندی :کانادا

نظرات