تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

شهر ماسوله | طبیعت آرامش‌ بخش ماسوله

۱۳ آذر ۱۳۹۴
شهر ماسوله | طبیعت آرامش‌ بخش ماسوله

شهر ماسوله

هوای خنک این روزهای شهر ماسوله ، برای کسانی که از فضاهای پرجمعیت و شلوغ پرهیز می‌کنند، آرامش به ارمغان می‌آورد. هوای مطبوع و بی‌نظیر ماسوله در پاییز را در هیچ یک از فصل‌های سال نمی‌توان در این شهر تاریخی یافت. پاییزماه رگه‌هایی زردرنگ در لابلای برگ‌های سبز درختان اطراف ماسوله به چشم می‌خورد.


طبیعت شهر ماسوله

طبیعت شهر ماسوله در پاییز ؛ انگار کودکی در دفتر نقاشی با مداد رنگی زرد و نارنجی روی برگ‌های سبز درختان خط کشیده باشد. ماسوله این روزها سرشار از سکوت است. اگرچه در مسیر دسترسی به ماسوله از بوی شالیزار و آتش روشن‌شده به‌وسیله شالیکاران و گردشگران خبری نیست اما این شهر تاریخی پس از پشت‌سر گذاشتن یک ازدحام ۳ ماهه، روزهای خنک و آرام خود را پشت‌سر می‌گذارد. ماسوله شهری تاریخی در دل جنگل‌های گیلان و به فاصله ۶۰ کیلومتری از شهر رشت و ۳۲ کیلومتری غرب فومن است.شهر ماسوله 2

آمادگی های لازم برای سفر به شهر ماسوله

هوای این شهر نسبت به رشت و سایر نقاط نزدیک به آن خنک‌تر است، بنابراین اگر قصد لذت بردن از سکوت این روزهای ماسوله را دارید، حتما لباس گرم با خود همراه داشته باشید چرا که در ساعات بعد از ظهر، به آن نیاز خواهید داشت. اگر برای رفتن به ماسوله با ماشین شخصی سفر می‌کنید باید بعد از پلیس‌راه رشت از مسیر کمربندی سراوان-فومن، به شهر فومن بروید و از آنجا مسیر قلعه رودخان و ماسوله را پیش بگیرید. اگر هم ماشین شخصی ندارید، پس از ورود به رشت باید سوار ماشین‌های ترمینالی معروف به یخ‌سازی شوید.

از این ترمینال با تاکسی یا مینی‌بوس به فومن می‌روید. از مسیر فومن برای ماسوله مینی‌بوسی وجود دارد که در ساعت‌های معین به سمت ماسوله می‌رود اما اگر قصد دارید سریع‌تر به مقصد برسید می‌توانید با اجاره یک تاکسی، به این شهر تاریخی بروید. شب‌های ماسوله کمی بیش از روزها خنک است. از دل جنگل‌های اطراف ماسوله که در واقع ارتفاعات این شهر پلکانی به حساب می‌آید، چراغ‌های اطراف گنبد سبز امامزاده‌ای که در مرکز شهر قرار دارد، بسیار دیدنی است.

جذابیت هایی که باید در شهر ماسوله تجربه کنید!

با وجود آغاز پاییز هنوز هم جیرجیرک‌هایی هستند که صدای آوازشان سکوت شب‌های ماسوله را می‌شکند، پس سخن نگوید و گوش‌هایتان را به صدای طبیعت و حتی جیرجیرک‌ها بسپارید، چرا که صدای طبیعت آرامش را به دل‌های شما می‌آورد. جمعیت ماسوله متغیر است و در پاییز جوان‌ها به شهرها بازمی‌گردند و شهر در اختیار پیرمردها و پیرزن‌هایی است که دور از فرزندان خود و فقط به‌‌دلیل عشق به زادگاه اصلی‌شان در آنجا باقی مانده‌اند.

اگر برای سکونت، خانه‌ یکی از آنها را انتخاب کنید و به هتل شهری نروید، صحبت‌های این افراد درباره کهنه ماسوله که در ۱۲ کیلومتری شهر ماسوله واقع شده و محل زندگی اجداد آنهاست، بسیار شنیدنی است. رودخانه‌ای که از کنار شهر ماسوله می‌گذرد، این روزها پرخروش است. صدای جوش و خروش رودخانه از صدها متر دورتر هم شنیده می‌شود اما از آنجا که این رودخانه سابقه طغیان دارد، در روزهایی که هوا بارانی است، از اقامت در حریم آن حتما خودداری کنید.

دسته بندی :ایرانگردی,عمومی

نظرات