تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

خانه اپرای دبی

۱۰ بهمن ۱۳۹۴
خانه اپرای دبی

خانه اپرای دبی، مرکز تمام هنرها می باشد و برای دوستداران هنر بهترین پیشنهاد خواهد بود.

خانه اپرا که در قسمت قدیمی دبی واقع شده است شامل ۲۰۰۰ صندلی می باشد که همه نوع هنر را در خود جای داده است و شکل آن مانند تئاتر است.  این مکان که در سال  ۲۰۱۶ افتتاح خواهد شد، قرار است هنرهایی مانند: اپرا، تئاتر، کنسرت های متنوع، باله، نمایشگاه هنری، فیلم های سینمایی، برنامه های ورزشی و فصلی را در خود جای دهد. این مکان مرکز منطقه اپرا نامیده شده و مرکز هنرهای  مدرن  است. همچنین این مکان خانه تصاویر متفاوت مانند برج خلیفه است.

طراحی خانه اپرا، به شدت از زندگی بازرگانی  دبی الهام گرفته است. طراحی خانه اپرای زیبا و دیدنی دبی که از ساحلهای شنی و امواج اقیانوس این منطقه برگرفته شده است آرامش اقیانوس را به ذهن می آورد و هماهنگی فوق العاده ای با طبیعت منطقه ایجاد کرده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری دبی و از دیدنی های دبی به شمار میرود.

طراحی آن شامل سه قسمت تئاتر، استیج ارکستر و نشیمن گاه های متفاوت است. همچنین یک باغ و رستوران درون ساختمان وجود دارد که چشم انداز به اپرا پلازا و بولوار محمد ابنراشد دارد. این سالن قابلیت کوچک و بزرگ شدن دارد به طوری که می تواند به اندازه سالن کنسرت، تئاتر و یک سالن مخصوص میهمانی شود. تمام تزیینات این مد ها بسیار زیبا هستند و از لحاظ کیفیت نیز استاندارد می باشند. همچنین خانه اپرا می تواند به سالن های کوچک تر نیز تقسیم شود که گنجایش: اپرا، تئاتر، کنسرت های کوچک، تئاتر کودکان و سالن شوی کمدی داشته باشد. این ساختمان که هفتاد هزار متر مکعب مساحت دارد، شامل دو شکل هندسی با رنگ و شکل و ساختار همگونی هستند که به زیبایی معماری کلاسیک را با هنر آمیخته اند. این مکان عظیم و با شکوه برای هدفی خاص طراحی شده است. نمای بیرونی این ساختمان دارای مدرن ترین طراحی می باشد و دارای محیطی آرامش بخش است. این ساختمان دارای دو قله است که در کنار یکدیگر قرار گرفتنشان موجب یک مجموعه زیبا شده که به نرمی  به پایین سوق پیدا می کند تا نهایتا به زمین برسد.

  • مد کنسرت

در قسمتی که نوازندگان و خوانندگان جای دارند، یک سری برج تشکیل یک پوسته ی آکوستیک را داده اند که پیرامون ارکستر را احاطه می کنند و انعکاس نور موجب افزودن به آکوستیک می شود و موجب بازتاب صدا خواهد شد. اندازه صحنه مخصوص نوازندگان متفاوت بوده و بر اساس نیازشان کوچک و بزرگ می شود.

  • مد تئاتر

در مد تئاتر، محیط برای اپرا، نمایش های موزیکال، باله و حرکات موزون، نمایش های درام بزرگ، سمینار های و سخنرانی ها  مناسب خواهد بود. در این فضا ۱۰۴۰ تا ۲۰۴۰ نفر می توانند بنشینند که البته بستگی به نوع سالن دارد.

  • مد تالار های میهمانی

در این مد تالار رویداد هایی نظیر عروسی، برگزار خواهد شد که نزدیک به ۱۰۰۰ نفر را می تواند در خود جای دهد. این سالن همچنین می تواند برای شو های زنده، نمایشگاه ها و میهمانی های متفاوت تنظیم شود.

دسته بندی :دبی

نظرات