تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاذبه های توریستی پِرث – استرالیا

۲ مهر ۱۳۹۵
جاذبه های توریستی پِرث – استرالیا

محو شدن در تاریخ-پرث رویال مینت (Perth Royal Mint) نمایشی اعجاب انگیز از چگونگی ریخته گری طلای مایع و تبدیل آن به شمش های جامد طلا دارد. همین طور خواهید آموخت معدن های طلای غرب استرالیا چه طور کشف شدند؛ از جمله روزهای اولیه تب طلا.

سر زدن به نمایشگاه هنری استرالیای غربی-این نمایشگاه در سال ۱۸۹۵ تاسیس شد و دارای برترین مجموعه های هنری ایالت است. ایننمایشگاه شامل آثار پس از جنگ جهانی دوم، و آثار مردم بومی است.

گردش کردن در نورث بریج (Northbridge)-نورث بریج، کانون زندگی شبانه است و جایگاه رستوران ها و کلوپ های عالی است. جای بسیار خوبی برای غذا خوردن و جایی عالی برای جشن گرفتن شبانه است.

دیدار از کینگز پارک و باغ گیاه شناسی-بعد از یک روز ماندن در شهر، سوار کت باس (Cat Bus)های رایگان شوید و به کینگز پارک ۴۰۰ هکتاری پر از باغ های چشم نواز و درختچه بروید. می توانید منظره های چشم نواز شهر و رود را ببینید، در میان درختان اکالیپتوس بگردید، زیستگاه های بومیان را ببینید، و زندگی پرندگان را از نزدیک لمس کنید. کینگز پارک، جایگاه رویدادهای موسیقی و نمایشی متعددی هم هست؛ پس حتما بررسی کنید چه خبرهایی هست.

بازدید از مرکز فرهنگی پرث-این مرکز دارای یک نمایشگاه هنری، موزه، کتابخانه ایالتی، و موسسه هنرهای معاصر پرث است. در روزهای بارانی، این موزه، نمایشگاه تاریخ منطقه را به تصویر می کشد.

رفتن به سواحل معروف-پرث چندین ساحل بی نظیر دارد-ساحل کاتسلو (Cottesloe) (یکی از پرطرفدارها)، ساحل سوان بورن (Swanbourne) (ساحل پوشش آزاد)، ساحل سیتی (City) (بسیار پرطرفدار)، ساحل اسکاربورو (Scarborough) (بسیار عالی برای موج سواری)، و ساحل تریگ (Trigg) (بی نظیر برای موج سواری). خود این ساحل ها، بهترین دلیل برای سفر به استرالیا هستند.

جاذبه های توریستی پِرث – استرالیا۲

شرکت در مراسم یکشنبه ها-سنت «مراسم یکشنبه» استرالیایی ها (نوشیدن در یکشنبه) در پرث به بهترین نحو اجرا می شود. مراسم یکشنبه های پرث در کل کشور معروف است-مردم طوری لباس می پوشند که انگار دارند برای شنبه شب بیرون می روند. برای این که بهترین منظره این مراسم را ببینید حتما به هتل کاتسلو بروید.

سفر یک روزه به فریمَنتِل- سفر از پرث به فریمَنتِل خیلی عالی است. با قطار تا آن جا یک ساعت راه است و رستوران های خوب، منطقه آبی زیبا، و پارک های زیبایی دارد. حتما به زندان فریمَنتِل هم سر بزنید که زندانی هایش این سازه آهکی زیبای رنگ پریده را ساختند. به علاوه، فریمَنتِل جایگاه لیتِل کریچِرز (Little Creatures) یکی از بهترین نوشیدنی سازی های استرالیا است.

بالارفتن از برج دی ان اِی-از بالای این برج می شود دید جهان بین از افق شهر، رودخانه سوان، تُنده دارلینگ (Darling Scarp)، و اقیانوس هند داشته باشید. این جا مرتفع ترین محل در کینگز پارک است. برای این منظره فقط لازم است ۱۰۱ پله را بالا بروید.

آکواریوم استرالیای غربی-در یک روز ابرای یا بارانی، جای خوبی برای توقف است. مجموعه گسترده ای از ماهی های این ناحیه به همراه کوسه، ماهی های استوایی، و خیار دریایی (sea cucumber) را می شود در آن دید. اگر قصد شیرجه و غواصی یا دیدن مرجان ها را دارید، بهترین راه برای کسب اطلاعات در خصوص گونه های مختلفی است که خواهید دید. بهترین موقع بازدید از آن، وسط هفته است چون این گونه از شلوغی کودکان و مردم در امان می مانید.

جاده بیبولمون (Bibbulmun Track)-این گستره هزار کیلومتری، یکی از بهترین های دنیا از نظر جنگل های کاری (karri) و تینگل (tingle)، پایین دره های مه آلود و امتداد ساحل هستند. مسیرهای یک روزه تا چند هفته ای وجود دارد چون تریلرهای پیاده روی در سرتاسر مسیر هستند.

مصب ماندورا (Mandurah Estuary) و شاخابه پیل (Peel Inlet)-ماندورا درست به فاصله یک ساعتی در سمت جنوب، نگین پنهان بی نقص قایق رانی، ماهی گیری، تماشای دلفین و صید خرچنگ است. اگر در ماه مارچ به این جا سفر می کنید، حتما در جشنواره خرچنگ ماندورا شرکت کنید.

آموختن چیز درباره بومیان استرالیایی-با تور مردم بومی همراه شوید تا درباره تاریخ، فرهنگ و روش زندگیشان بیاموزید. بسیاری از شرکت ها، طبیعت گردی و تورهای با خودرو دو محور دارند.

جزیره راتنِست (Rottnest Island)-همه به شما خواهند گفت از این جا دیدن کنید. این محل که تا شهر یک ساعت فاصله دارد، محل بی نقص سفر یک روزه است. علاوه بر ساحل های بی نظیر و کوئوکا (Quokka نوعی جانور بومی استرالیا) های بومی، غواصی، دوچرخه اجاره ای، چادر زنی، رستوران، و کلی فعالیت مخصوص کودکان وجود دارد. ولی یادتان باشد هفته «بچه مدرسه ای ها» که آخر نوامبر و اوایل دسامبر است، این اطراف نباشید چون کل جزیره به جشنواره نوشیدنی استرالیایی های ۱۸ ساله ای تبدیل می شود که تازه از مدرسه فارغ التحصیل شده اند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات